WoW: Pandaria

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Ја направија играта прелесна сите се фул епик ја кога играв classic и TBC пред Black Temple да си full epic треба да се убиеш од играње.
^^ Ова.

Не толку дека тогаш требаше да се убиеш од играње туку дека требаше да знаеш да играш за да искусиш енд-гејм содржина. Тогаш не се шетаа сите во Оргримар со фул Т1/Т2...

Сега сите ретарди се фул епик што на крају крајева и нема врска ама балансот во PvP... е балансот отиде докурца. Ти ја „балансираат„ класата како за 3против3 или 5против5, како да низ WoW постојано се шеташ заедно со два хилери и неколку дпс-а...

Моментот кога после 6/7+ години играње не можеш 1на1 победиш пола од класите во зависност од тоа кој е моменталниот вкус на месецот... (и тоа истите фаци кои пред тоа ти биле редовни муштерии). Тоа е моментот кога разбираш дека 13-те евра месечно може и подобро да се потрошат.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.203
Не толку дека тогаш требаше да се убиеш од играње туку дека требаше да знаеш да играш за да искусиш енд-гејм содржина. Тогаш не се шетаа сите во Оргримар со фул Т1/Т2...
Да,добро не да се убиеш од играње баш мегутоа Каелтас пред Black Temple беше cockblocker за многу гилдови послем откако искочи со бедџови од хероик да зимаш речиси исто јака опрема како BT и Mount Hiyal све отиде во курац.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.661
Каелтас пред Black Temple беше cockblocker за многу гилдови ...
Дап, ама не повеќе од Рејзоргор -првиот драгон од BWL (vanilla WoW) таму се распаднаа еден куп гилдови.

Ако за Каелтас (кој искрено повеќе беше геар-чек фајт) на мојот гилд му требаше неколку недели, кај Рејзоргор цело лето јадевме ќутек како мали деца...
Дури и Нефариан ми се виде како пичкин дим потоа... :)

Ako зборуваме за најтежок/најинтересен фајт од Аутландс, дефинитивно Лејди Ваш...
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Вов, одамна е посрана, кај што Близард не се замара да ја среди, е пример што нема баланс во ПВП, вариор со фул пвп опрема ме мава со 110к, мрдната работа. Плус тоа, играва е фул со ботови, неможам пвп да изиграм без пола моја страна да е со ботови. За недела дена од кога ја пуштија сезона 12, пола се со фулл опрема.
 
Член од
16 мај 2012
Мислења
27
Поени од реакции
0
А приватни сервери има ? и ако излезе некој нормален во брзо време дај кажете го ..... кој нема пари ќе си игра на приватен
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.566
Поени од реакции
27.195
Каков е локот на Пандариа?
 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Ја купив Collector's Edition и еве ја си седи со другите, не сум ја пипнал, и најверојатно уште подолго време, нема.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
igrava nova PANDARIA e 100 pati podobra od licot i kataklizma, tamo za 1 nedela full epik se praea a sega ke se iznamacis za da zemes nekoj epik,mozam da kazam 9/10 ocenka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom