World of Warcraft:The Wrath of the Lich King

Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
eagames uk сајтот, платив со наша македонска виза електрон ни проблеми имав ни ништо
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
тачно deko затоа соправ да ја играм не ми се свиѓаше бајаги најискено:vozbud:
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Охоој, ја зема ли некој играва??? ајдеее фалете се :)!
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Еве моментално алтот го кревам 80-ка , 75-ка е моментално . Ништо посебно засега , се разочарав.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Ај ке те молам, кога ке имаш време пиши што ВАЉА а што НЕ ВАЉА :) ... Поздрав.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Епа ај на кратко. Прво квестојте се прелесни т.е квест за 3-ца се прај сам ако имаш малце познавање на класата шо ја играш. Се изгуби она шо беше во vanilla wow па и во tbc дури. Никој ни те гледа ни ништо , сите гледат шо побрзо да кренат 80-ка , да гриндат пари , да одат хероик. На еден скапан mage треба 10 голд да му дајш за воопшто да ти врати на /w па после НЕ да ти речи ко ке му побараш да ти отвори портал. Добро ај то до луѓето е , можи на друг сервер поинаку е. Сакав да кажам дека не е тој филингот шо беше. Пример ми текнува на почеток уште на wow шо се праеше со тие босојте . 2x рејда хорди против 2x ally . Имаше договори дури на мирц , кој ке го проба босот прв .. другата страна да не се меша. Ете ги први хордите одат , по 5 минути гледаш 3 ally пристој влегват и fear .. ајде вајп .. па одново . итн . Мислам стар играч ке свати шо кажвам.
Лично мое мислење играта ја напраја .. за деца од 5 години , и на такво дете ке му дам да игра аркејн мејџ и ке му речам прицкај едно дугме , и тој ке те мава по 5 илјади инсант на секој 4-5 секунди. За рејд инстанците да не зборам , засега прелесни, невервам дека ке остани така али ке видиме. Сеа не ме сваќај погрешно играта е ОК све , али ако прајме споредба со стартната и со тбц оваа е најлоша до сега , барем за мене . За пвп арена немом ништо да зборам, уште не е се ни отворени. Единствено позитивно е ова со ачивментите шо го напраја . Сепак е почеток на wotlk и сигурно ке се менат многу работи , али во случај да не се менат јас изгледа само арена ке си играм еднаш неделно :) Ај толку од мене на брзинка малце али то е , ко ке имам време поќе ке пишам.
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Plux сосема те сфаќам што сакаш да кажеш...Јас сум играч на ВоВ од поодамна и прекинав да играм откоа искочи ТБЦ.Многу бев навлечен предтоа и не ми е многу криво што прекинав да играм.Иначе за епик пред ТБЦ требаше да се окозиш од играње да не зборам за тиер.Имаше повеќе колегијалност и беше некако подобар односот помеѓу околината.Сеа е да не речам посрање напраена, играат нафурани тинејџери од 13-16 год и немоеш да се разбереш.Како и да е ке останат добрите сеќавања и ПвП од пред ТБЦ и релаксираното левелирање кое дава повеќе интересни случки од максималниот левел.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Епа ај на кратко. Прво квестојте се прелесни т.е квест за 3-ца се прај сам ако имаш малце познавање на класата шо ја играш. Се изгуби она шо беше во vanilla wow па и во tbc дури. Никој ни те гледа ни ништо , сите гледат шо побрзо да кренат 80-ка , да гриндат пари , да одат хероик. На еден скапан mage треба 10 голд да му дајш за воопшто да ти врати на /w па после НЕ да ти речи ко ке му побараш да ти отвори портал. Добро ај то до луѓето е , можи на друг сервер поинаку е. Сакав да кажам дека не е тој филингот шо беше. Пример ми текнува на почеток уште на wow шо се праеше со тие босојте . 2x рејда хорди против 2x ally . Имаше договори дури на мирц , кој ке го проба босот прв .. другата страна да не се меша. Ете ги први хордите одат , по 5 минути гледаш 3 ally пристој влегват и fear .. ајде вајп .. па одново . итн . Мислам стар играч ке свати шо кажвам.
Лично мое мислење играта ја напраја .. за деца од 5 години , и на такво дете ке му дам да игра аркејн мејџ и ке му речам прицкај едно дугме , и тој ке те мава по 5 илјади инсант на секој 4-5 секунди. За рејд инстанците да не зборам , засега прелесни, невервам дека ке остани така али ке видиме. Сеа не ме сваќај погрешно играта е ОК све , али ако прајме споредба со стартната и со тбц оваа е најлоша до сега , барем за мене . За пвп арена немом ништо да зборам, уште не е се ни отворени. Единствено позитивно е ова со ачивментите шо го напраја . Сепак е почеток на wotlk и сигурно ке се менат многу работи , али во случај да не се менат јас изгледа само арена ке си играм еднаш неделно :) Ај толку од мене на брзинка малце али то е , ко ке имам време поќе ке пишам.
Мислам дека тоа е поради преголемата играност, заразата на децата, и сеа им текнало, али се надевам дека ке им декне дека ако имале 12.000.000 играчи ке имаат дупло помалце па ке вратат добри работи :) поздрав.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
seuste igrate WoW tuka ??? jas sega pocnav :D:D celo vreme bev na DotA .. DotA in blood jbg :toe:
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
72
Поени од реакции
3
WOTLK e pointeresna od TBC (auuu noobovi BC go wikaaat xaxa) jbg 1 ke oklucis WoW (ako ja razbiras) i rakata se natamu ke ti odi ;) inace WOTLK e lesna ne e mnogu teska naxx se cisti 10 i 25, sea za sea malygos e najtezok auuuuu ispukav od nervoza koga wipavme na 34 HP cccc inace so Ulduuar neznam kako ke bidi
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Maybe offtopic :pipi::
Србо ти шо карактер имаш? :)

Што све немав :wink: Прво играв вориор во оригиналната па кога излезе ТБЦ престанав.(Играв едно 6 месеци).Го дадов на другар за 400 евра беше Гранд Маршал.Што се деси со него не се сеќавам.После ми прдна да се вратам назад па земав приест оти ми изгледаа океј и добро терав со него до крајот на ТБЦ стигнав Санвел до Муру и дигнав и од него раце оти гилдот стана бааги ЕМОционален.:pos2:.Си имав алт Паладин кој го терав до 80ка и во нешто хероици нешто Наксрамас кој пола со 70% плава опрема го пројдоф али на Нова Година пак престанав.Сега деновиве се гачкам пак да почнам:vozbud:.


ПС:Имав цел куп лоу левел хантери,роугови,шамани....али не траеа они долго.:helou:
 
B

Blacks

Гостин
Daj be nekoj neka kaze kako e vo Ulduar? Dali vredi povtorno da pocnam da igram ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom