Work and travel USA

Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Имам понуда за сите заинтересирани за работа во Америка како lifeguard во Virginia државата. Се работи за Signature pool Managament подетални информации ѕирнете на страната.
https://www.facebook.com/SignaturePoolSKCZ/
Можност да се помине со пониски трошоци, а да се заработи многу.
Тие што сте заинтересирани може да ме контактирате во лична порака ќе ми биде задоволство се убаво да ви објаснам. :)
 
Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
да сподели некој искрен, најускрено колку пари се прават за една сезона одприлика, еве например да најдам и втора работа и да ми тргне што се вика колку ќе ми останат на крај ако ги одземам овие 2000 евра што ти требаат за да отидеш и други давачки плус???
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
да сподели некој искрен, најускрено колку пари се прават за една сезона одприлика, еве например да најдам и втора работа и да ми тргне што се вика колку ќе ми останат на крај ако ги одземам овие 2000 евра што ти требаат за да отидеш и други давачки плус???
3000 евра чисти , 3200-3300 можеш ќар да донесеш :)
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
468
Поени од реакции
110
да сподели некој искрен, најускрено колку пари се прават за една сезона одприлика, еве например да најдам и втора работа и да ми тргне што се вика колку ќе ми останат на крај ако ги одземам овие 2000 евра што ти требаат за да отидеш и други давачки плус???
Зависи што работиш и работни часови имаш. Со две работи минимум 3000 имаш чисти, а да плус зависи како ќе трошиш таму. Ако си љубител на алкохол брзо се трошат :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
да сподели некој искрен, најускрено колку пари се прават за една сезона одприлика, еве например да најдам и втора работа и да ми тргне што се вика колку ќе ми останат на крај ако ги одземам овие 2000 евра што ти требаат за да отидеш и други давачки плус???
Другарче се врати годинава од Дакота со заработени бруто 14000 долари, се утепа шетање и му останаа околу 7 ЧИСТИ
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Decki se utepav od gledanje ponudi, citanje po forumi i sega glavata mi e kasa popar. Od sve so procitav zakluciv deka sakam da odam WAT a kade nemam pojma. Konkretno sakam da odam za zarabotka ne me interesira ni setanje ni nisto spremen sum i do 100saati nedelno da rabotam. Sega ako ima nekoi koj bil kako mene i uspeal vo namerata ako moze da mi odgovori kade bil, so e najdobro da se raboti......t.e nivno iskustvo.

Da napomenam deka sum apliciral dvlottery pred 2 godini a ne sum dobil, ima sansi da me vrakat za visa?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Има луѓе што аплицирале на лотаријата, не добиле, па после добиле виза.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Nesto vo vrska so prvoto prasanje mozes da odgovoris, si bil na work and travel
Па размислував што да ти одговорам. Викаат дека во Аљаска се прават најмногу пари, ама еве конкретно во Интракс нема веќе пријавување за Аљаска (т.е. не знам за Anchorage, неам прашано). Во тој град исто можело убава пара да се направи ама киријата е поскапа, бидејќи е голем град, едно друго. Види во некоја агенција ако имаат за Дакота (е сеа не знам дали Јужна или Северна), викаат таму имало добра заработувачка. У принцип, барај места каде трошоците не се големи, а платата е слична.
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Па размислував што да ти одговорам. Викаат дека во Аљаска се прават најмногу пари, ама еве конкретно во Интракс нема веќе пријавување за Аљаска (т.е. не знам за Anchorage, неам прашано). Во тој град исто можело убава пара да се направи ама киријата е поскапа, бидејќи е голем град, едно друго. Види во некоја агенција ако имаат за Дакота (е сеа не знам дали Јужна или Северна), викаат таму имало добра заработувачка. У принцип, барај места каде трошоците не се големи, а платата е слична.
Ti blagodaram mnogu za odgovorot, inace vo homedepot anchorage imase vo intrax mislam, wyoming jackson so 13$ i vo aurora vidov za whittier seafood cafe 10$ smestaj besplaten ama mestovo mnogu e malo so 220 ziteli
 
K

Kacar

Гостин
Дали за студентите на Јустинијан Први т.е правни студии што се 3+2 важи истото ко и другите за мастер студиите ? Мислам бидејќи слушнав дека се до петта година мастер можеш комотно да си аплицираш за WAT,
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Pozdrav decki. Aplicirav za jackson wyoming motel6 pozicija front desk. Nekoj iskustvo so mestoto, rabotodavecot ili pak pozicijata. Vi blagodaram mnogu
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Имам ли шанси да добијам виза, апсловент прв пат аплицирам на филолошки сум имам 3 испити останато од 3та година?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.437
Потврдувам @Rabrobil за Северна Дакота. Мада позициите се веќе пополнати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom