Work and travel USA

Член од
15 октомври 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo,da ve prasam bidejki ne mozam da najdam konkreten odgovor.Dali vo procesot na dobivanje viza pravi nekakva razlika zadolzenosta vo finansiski drustva?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.046
Поени од реакции
36.476
Zdravo,da ve prasam bidejki ne mozam da najdam konkreten odgovor.Dali vo procesot na dobivanje viza pravi nekakva razlika zadolzenosta vo finansiski drustva?
Не. Студентска виза е ова, не туристичка. За туристичка треба да покажеш стабилна финансиска состојба.
 
Член од
15 октомври 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Da ve prasam bidejki imam nedelava intervju.Na ekonomski sum momentalno so 7/12 ispiti polozeni 1/4 semestarov.Dali mi gi namaluva shansite za dobivanje toa?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.046
Поени од реакции
36.476
Da ve prasam bidejki imam nedelava intervju.Na ekonomski sum momentalno so 7/12 ispiti polozeni 1/4 semestarov.Dali mi gi namaluva shansite za dobivanje toa?
Не, јас поминав со 4/11 и тоа во првата година од студиите, а ти имаш над 50% земени. Е сега јас бев пред 10 години, освен у меѓувреме ако се нема сменето нешто.
 
Член од
1 јуни 2022
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво, јас имам завршено прв факултет и сега сакам да упишам втор и да идам на work and travel. Дали би имало проблем тоа и дека сега имам 25 години. Дали има некој вакво искуство?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
321
Поени од реакции
105
Здраво, јас имам завршено прв факултет и сега сакам да упишам втор и да идам на work and travel. Дали би имало проблем тоа и дека сега имам 25 години. Дали има некој вакво искуство?
До 28 години е програмата мислам така да не би требало да имаш проблеми. Инфорирај се во некоја добра агенција како Наром или Интракс
 
Член од
23 август 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Gledam deka brojot na aktivnost za ovaa tema e drasticno namalen i deka bil najaktiven 2010-2014.
Pa me interesira, dali brojot na studenti sto odat na work and travel e mnogu namalen? Kade se informiaat za informacii okolu agencii ili pak opsti prasanja okolu programata i rabotata vo USA.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
321
Поени од реакции
105
Gledam deka brojot na aktivnost za ovaa tema e drasticno namalen i deka bil najaktiven 2010-2014.
Pa me interesira, dali brojot na studenti sto odat na work and travel e mnogu namalen? Kade se informiaat za informacii okolu agencii ili pak opsti prasanja okolu programata i rabotata vo USA.
Од како се случи короната многу агенции пропаднаа една од нив е и ЗИП Травел која ги поеба студентите им зема пари и се затвори ни пари не им врати ни ништо а важеше за една од најдобрите агенции. Некои имаа уплатено и 1200 евра целата сума и ништо не добија. Сега у Америка како и секаде има криза и не е баш најдобро како порано за студенти ама пак одат .
 
Член од
23 август 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Од како се случи короната многу агенции пропаднаа една од нив е и ЗИП Травел која ги поеба студентите им зема пари и се затвори ни пари не им врати ни ништо а важеше за една од најдобрите агенции. Некои имаа уплатено и 1200 евра целата сума и ништо не добија. Сега у Америка како и секаде има криза и не е баш најдобро како порано за студенти ама пак одат .
Imas informacii kako e sega so dobivanje na vizi? Pustaat povekje ili isto kako sekogas?
 
Член од
23 август 2023
Мислења
4
Поени од реакции
1
Пуштаат исто како порано,ама Америка е во огромна криза и не е веќе толку добро да се иде.
Gledam porano mnogumina rabotele od 7,50 do max 11$ na cas.. Sega gledam ima mnogu ponudi so 15$ + od cas. Inace znam deka poskapeno e se no mislam deka sepak ne e loso, vo cel svet ima kriza.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Кои се шансите да ми дадат виза ако имам 21 година (во март за интервју веќе ќе имам 22), а сум втора година на факултет? Немам квадрирано ниту влечено испити туку бев на студии во странство за време на короната ама таму не ми се допадна, не го ни завршив факултетот и се вратив тука. Се запишав на сосема друг факултет и прва година ми е исчистена во рок и со добар просек.

Се распрашував по агенции, во една ми кажаа дека постои мал ризик поради годините ама сум имала добро оправдување и би требало да ме пуштат. Во другите агенции само ми рекоа дека не е никаков проблем само убаво да сум објаснела во амбасада.

Бил некој во ваква ситуација? Навистина сакам да аплицирам ама со покачениве цени на сè, немам баш пари за фрлање ако се големи шансите да ме одбијат.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Кои се шансите да ми дадат виза ако имам 21 година (во март за интервју веќе ќе имам 22), а сум втора година на факултет? Немам квадрирано ниту влечено испити туку бев на студии во странство за време на короната ама таму не ми се допадна, не го ни завршив факултетот и се вратив тука. Се запишав на сосема друг факултет и прва година ми е исчистена во рок и со добар просек.

Се распрашував по агенции, во една ми кажаа дека постои мал ризик поради годините ама сум имала добро оправдување и би требало да ме пуштат. Во другите агенции само ми рекоа дека не е никаков проблем само убаво да сум објаснела во амбасада.

Бил некој во ваква ситуација? Навистина сакам да аплицирам ама со покачениве цени на сè, немам баш пари за фрлање ако се големи шансите да ме одбијат.
Според мене имаш големи шанси. Мене ме одбија за виза кога аплицирав дури и не сакаа да ми кажат зошто. На мое инсистирање добив одговор: "Положи ги испитите и обиди се следната година". Така да мислам дека ако ги имаш положено сите испити нема да имаш проблем ниту со годините.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Според мене имаш големи шанси. Мене ме одбија за виза кога аплицирав дури и не сакаа да ми кажат зошто. На мое инсистирање добив одговор: "Положи ги испитите и обиди се следната година". Така да мислам дека ако ги имаш положено сите испити нема да имаш проблем ниту со годините.
Ако е само за испитите воопшто не е проблем :ROFLMAO: . Благодарам за одговорот :)
 
Член од
7 јуни 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво
Сакам да прашам кога почнува со аплицирање за следната година и која агенција е најдобра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom