Work and travel USA

Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
има некој со искуство со работа во Калифорнија ??
јас си аплицирав вчера преку ВИКИНГ и има една ептен добра понуда во Санта Моника 8 долари на саат, ама ме интересира за даноците...
некои луге ми збореа дека данокот е голем во Калифорнија или ???
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.826
има некој со искуство со работа во Калифорнија ??
јас си аплицирав вчера преку ВИКИНГ и има една ептен добра понуда во Санта Моника 8 долари на саат, ама ме интересира за даноците...
некои луге ми збореа дека данокот е голем во Калифорнија или ???
Јас бев во Висконсин, зимав 7,5$ од саат (сосе бакшиш ми се фаќаше околу 10-11$), а таму таксата е некаде околу 5%.. Во Калифорнија е некаде над 8%.
--- надополнето: 28 февруари 2013 во 12:22 ---
Значи вака трета година сум на Економски факултет, од прва ги имам исчистено сите предмети, од втора имам положено само 3 од 8, додека сега од зимскиот од трета немам ниту еден.Англискиот го владеам совршено ме интересира колкави ми се шансите за виза??
Мислам дека нема да ти прават проблем.
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
За тие што биле со Коузон изминативе години, ме интересира за патувањето со која авио компанија било и како се движела релацијата. Знам дека можеби не е исто секоја година ама сакам да знам како одело до минатава година.
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
5
има некој со искуство со работа во Калифорнија ??
јас си аплицирав вчера преку ВИКИНГ и има една ептен добра понуда во Санта Моника 8 долари на саат, ама ме интересира за даноците...
некои луге ми збореа дека данокот е голем во Калифорнија или ???
tie luge sto ti kazale ne te izlazale drugar tocno vo California e najgolem danokot samo neznam kolku procenti toa treba da si prasas vo agencijata ako znaat pozdrav
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Иде ли некој преку викинг за Естес парк Kолорадо ?
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
48
Поени од реакции
4
Член од
27 септември 2012
Мислења
19
Поени од реакции
7
Ima nekoj sto uste nema odbrano ponuda a saka da odi, da napravime nekoja kombinacija..?
--- надополнето: 1 март 2013 во 22:36 ---
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
58
Поени од реакции
13
има некој со искуство со работа во Калифорнија ??
јас си аплицирав вчера преку ВИКИНГ и има една ептен добра понуда во Санта Моника 8 долари на саат, ама ме интересира за даноците...
некои луге ми збореа дека данокот е голем во Калифорнија или ???
Колку и да е данокот на крај ќе си го вратиш, т.е. отприлика после 8 месеци. Јас не би се сеќирал околу тоа. Имам другарка што работеше во Сан Диего и е многу задоволна, претходната година работевме заедно во Вирџиниа така да свесна е за разликата али сепак зависи и од работата.
--- надополнето: 2 март 2013 во 15:42 ---
За тие што биле со Коузон изминативе години, ме интересира за патувањето со која авио компанија било и како се движела релацијата. Знам дека можеби не е исто секоја година ама сакам да знам како одело до минатава година.
Јас бев со AirFrance. Летавме од Софија преку Париз до Вашингтон. Картата беше 650 евра. Лошо беше што немавме организиран превоз до Софија ама лесно се снајдовме, Викинг нудеше превоз за 1000 ден. и го искористивме.
Инаку супер поминавме со AirFance, од Париз до Вашингтон и на враќање летавме со Airbus А380, најголемиот патнички авион што беше убаво искуство.
 
C

cige

Гостин
има некој со искуство со работа во Калифорнија ??
јас си аплицирав вчера преку ВИКИНГ и има една ептен добра понуда во Санта Моника 8 долари на саат, ама ме интересира за даноците...
некои луге ми збореа дека данокот е голем во Калифорнија или ???
Во Калифорнија се многу скапи кириите.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Во Калифорнија се многу скапи кириите.
амјузмент парков (дајте ми превод на македонски за ова :D) има организирано и сместување со работава. 450 $ месечно со 3 оброка на ден во стдентски дом, што според муабет од луге што биле претходно ми кажаа дека и не е така скапо, ако не бар нема да готвам секој ден, ни па фаст фуд да лапам само ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom