Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Screenshot_20240325_131856_Chrome.jpg
Автоматски споено мислење:

[/URL]
Woke wins again
Ајде сега објасни ми eating disorder и делот со ..самопрогласени христијани. Те моља.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Ќе остават Брижита да ја отвори олимпијадата.. и ќе бидат пресреќни :icon_lol:
Мож со Зеки ќе свират на клавир. Е тоа ќе биде отварање а не она кинеското. :unsure:





 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
In an interview last week, Michael Whitaker, administrator of the Federal Aviation Administration, told NBC News that Boeing had no choice but to develop a plan to improve its culture and practices to meet the agency's safety standards. Whitaker said Boeing’s priorities “have been on production and not on safety and quality.”
Не ми звучи оваа причина како woke - ми звучи капиталистичка. Како што спомнав вчера, постирате линкови кои директно ве контрадиктираат. :tapp:
Автоматски споено мислење:


Сорос на апарати :icon_lol:
Ова е намерна одлука за да ги стават Саудиска Арабија во жешкото столче за нивните проблеми. Не го брига Сорос за ова, најверојатно и се согласува со потегот.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Најиб Букеле, претседателот на Ел Салвадор, кој е познат по тоа што за неполни 5 години од почетокот на неговиот мандат, успеа Ел Салвадор да го воздигне од земја која ја уништија бандите во најбезбедна земја во Латинска Америка, месецов со нова значајна победа против криминалот.
Родовата идеологија е целосно отстранета од сите образовни материјали и учебници, и и секој еден просветен работник што ќе се обиде да ги учи децата на овој антинаучен култ, кривично ќе одговара пред законот!

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Ел Салвадор е доказ дека со јак режим и казнување може да се реши криминалот и да се отстранат сите нџо ботови.
ne e ni rezim... tipot si dobi fer na izbori pa vovede mini diktatura kade prakticno zatvori 5% od populacijata, site povrzani so bandite plus se oslobodi od korumpiranoto sudstvo. vakov treba vo mkd. go smeni i ustavot da moze da ostane na pozicija normalno ako narodot go glasa i da go izglasaa pak. nema logika da ogranicuvas mandati pogotovo u mali drzavi i ako se pokaze deka covekot dobro ja vodi drzavata. se na se zasega odlicen politicar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom