Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.638
Поени од реакции
79.940
Еве глумицата што вика:

“They were not this little isolated colony up north,” Henderson says. “They traveled all over the world. There might have been a Black Jarl Haakon, a Russian Jarl Haakon or somebody from Asia or a Native American. There is so much research you can dig into.” With Henderson’s prominent role, audiences will experience a new vision that reveals an inclusive view that has its roots in reality.


:lolzz:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
У суштина, ова и не е некој нов наратив…

Глупи луѓе одамна веруваат дека ванземаљци ги направиле пирамидите на пр.
Зошто да им го ускратиме сега тоа право на истите тие глупи луѓе дека црнец владеел со викинзите во X-ти век!?

П.С. ни еврејскиот Холивуд никогаш не бил подобар…
Имаат миљон филмови според еврејските прикаски за мали деца пред спиење, како робови(евреи) ги правеле пирамидите што не може да е подалеку од вистината плус страшна навреда за историјата и Стариот Египет!
 
Член од
20 април 2023
Мислења
862
Поени од реакции
2.096
Еве глумицата што вика:

“They were not this little isolated colony up north,” Henderson says. “They traveled all over the world. There might have been a Black Jarl Haakon, a Russian Jarl Haakon or somebody from Asia or a Native American. There is so much research you can dig into.” With Henderson’s prominent role, audiences will experience a new vision that reveals an inclusive view that has its roots in reality.


:lolzz:
so much research she didn't dig into
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.506
Поени од реакции
30.061
Зошто да им го ускратиме сега тоа право на истите тие глупи луѓе дека црнец владеел со викинзите во X-ти век!?
Затоа што нема да не остават на мира, и ќе не гонат за „говор на омраза“ кога ќе се смееме на нивната забеганост? :unsure:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Затоа што нема да не остават на мира, и ќе не гонат за „говор на омраза“ кога ќе се смееме на нивната забеганост? :unsure:
Ќе ме гонат со гол г*з само…
Не извршувам некоја јавна функција, уште помалку во америка…
На обичниот човек можат само да му се фатат!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.506
Поени од реакции
30.061
Па не е така друже, дури и овде имавме судења за т.н. „говор на омраза“. Ако продолжи вака, немој да се чудиш и учеството на темава да биде окрактеризирано како „говор на омраза“... Можеби пропушти пред некој месец Шекислав (или некој од неговите, како оној ретардот Стеф) кога кажа баш вакво нешто. И не дека Шеки некој (овде) озбилно го сфаќа, туку едноставно реалноста е таа дека работите одат натаму. Така е кај сите „западни демократии“ (читај вазалите на САД).
 
Член од
17 јануари 2023
Мислења
8
Поени од реакции
4
Доста раните тролови,
што само прешипуваат туѓи вести.~!!!
+Лесно е да се биде жртва($$$)
помалку лесно е да бидете победник
 
Последно уредено:

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.828
Поени од реакции
8.496
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
:D


Miss Universe Zimbabwe: White model Brooke Bruk-Jackson wins pageant, sparks fierce debate

Прегледај го приврзокот 392140
Автоматски споено мислење:
Да ти кажам право, постерон од погоре е у право…
Ова е веќе тролање…
Споделуваш наслов (океј е тоа), ама од некој сосем ирелевантен “медиум” и тоа пази од Нов Зеланд!?!

Па Република или Курир се поблиски до Зимбабве отколку овие од Нов Зеланд!

Да океј, ќе се посмееме малку на воукериве…
Ама реално шо к*р не боли за некој човек-фирма-медиум и тоа баш од НЗ што мисли за избор на мисс во Африка??

Да намалиме малку доживљај со небитни, непостоечки ликови, медиуми и нивните уште по непостоечки “мислења”…
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.828
Поени од реакции
8.496
Да ти кажам право, постерон од погоре е у право…
Ова е веќе тролање…
Споделуваш наслов (океј е тоа), ама од некој сосем ирелевантен “медиум” и тоа пази од Нов Зеланд!?!

Па Република или Курир се поблиски до Зимбабве отколку овие од Нов Зеланд!

Да океј, ќе се посмееме малку на воукериве…
Ама реално шо к*р не боли за некој човек-фирма-медиум и тоа баш од НЗ што мисли за избор на мисс во Африка??

Да намалиме малку доживљај со небитни, непостоечки ликови, медиуми и нивните уште по непостоечки “мислења”…
Стварно е избрана девојката и стварно на интернет воукерите откачуваат. Изгуглај, има други извори колку сакаш.

Смешно е сепак нели? Ја виде мис Ирска 2021? Мене ми е најинтересно што откачуваат истите што го слават изборот од Ирска.

Мене ми е сеедно, како расист (умерен додуше) ова ми е забавно.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.436
Поени од реакции
23.021
У суштина, ова и не е некој нов наратив…

Глупи луѓе одамна веруваат дека ванземаљци ги направиле пирамидите на пр.
Зошто да им го ускратиме сега тоа право на истите тие глупи луѓе дека црнец владеел со викинзите во X-ти век!?

П.С. ни еврејскиот Холивуд никогаш не бил подобар…
Имаат миљон филмови според еврејските прикаски за мали деца пред спиење, како робови(евреи) ги правеле пирамидите што не може да е подалеку од вистината плус страшна навреда за историјата и Стариот Египет!
Не знам колку си во тек со големата античка империја Кемет.Сумирано, антички Египет бил црнечки се додека лошите Арапи и бели Европејци не ги протерале и не им ја украле историјата.
Доказите за тоа им се слики од бузи, носеви и како тоа ниеден антички египќанин немал име Мухамед, Ахмед, Јусуф а кај сите банту народи има имиња Аменотеп, Тутанкамон, Озирис, Клеопатра, Бастет.
Исто така според овие во светот постојат 2200 пирамиди и сите ги изградиле црнци. Белците кога дошле во 18 век првпат во Египет,заедно со арапите ги кршеле носевите на статуите за да не се примети дека биле црнци прикажани. Исто така ги мењале и мумиите.
Па после тоа некоја листа на црнци све што имаат измислено од наука и технологија. Хеликоптерот го излислил црнец а не Украинец, телефонот исто црнец го измислил. Па како тоа дека сите европски кралски династии во одреден период биле црнечки.
Тие се божјиот народ што господ ги направил од земја (затоа и се кафеави) а сите ние останти раси сме еволуирани од албино мајмуни од леденото доба.
:pos::pos::pos:
Еден арап ги утепа кога ги праша зошто во субсахарска Африка нема сфинги и пирамиди ако толку многу ги бивало за градење цивилизации.


И да, поише верувам дека ванземаљци ги направиле пирамидите отколку црнци и евреи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom