Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Имаат у најава некои нови дестинации или останавме на овие? Знам се збореше од октомври Скопје - Барселона (Ел Прат) али остана изглеа тоа пуста желба на некој.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да резервирам карта за Лондон од Скопје, на чекирањето кој пасош треба да го пишам, македонски или бугарски?
За враќање знам дека е бугарски, ама за на таму не знам
Haha prv pat patuvash a? :-D So zdravje da si go koristish bugarskiot. Kako moze so makedonski da te pushtat bez viza u UK? Bugarski i za odenje i vrakjanje, pri vlez nazad vo Mk moze da vidat odma u sistemot deka se dva razlicni pasoshi i da go dadesh makedonskiot ke ti go pobaraat i drugiot odma.
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Ја исто патувам со два пасоша (не е БГ), и стално сум го пишувал немакедонскиот пасош при резервација. Чак што више, преку Истанбул кога врзувам, и од СК имам чекирано со другиот пасош, а на чекинг ме најдоа во листа иако отидов со Македонскиот.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Haha prv pat patuvash a? :-D So zdravje da si go koristish bugarskiot. Kako moze so makedonski da te pushtat bez viza u UK? Bugarski i za odenje i vrakjanje, pri vlez nazad vo Mk moze da vidat odma u sistemot deka se dva razlicni pasoshi i da go dadesh makedonskiot ke ti go pobaraat i drugiot odma.
Da, prv pat patuvam za UK i prv pat so bugarskiot pasos. Fala za odgovorot :)
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Ај помош... Која е најевтината варијанта до Сеул, Кореа? Треба да бидам на 27 август таму, а за враќање некаде околу 14/15 фебруари. Благодарам!


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Ај помош... Која е најевтината варијанта до Сеул, Кореа? Треба да бидам на 27 август таму, а за враќање некаде околу 14/15 фебруари. Благодарам!


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Сега видов најефтина и наједноставна варјанта до Сеул од Скопје ти е со Turkish Airlines повратна карта за периодот што го наведе е 1220 евра и оди преку Истанбул значи Скопје-Истанбул-Сеул.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Едно прашање...
Дали можит да се напрајт чек ин преку мобилната апликација на виз и притоа да не требит да се печатит боардинг пассот?
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Едно прашање...
Дали можит да се напрајт чек ин преку мобилната апликација на виз и притоа да не требит да се печатит боардинг пассот?
Може да се направи чек ин преку апликацијата и преку мобилниот да се чекираш, т.е. да не мораш да го принташ бординг пасот. На оние аеродроми каде не е поддржана мобилната апликација нема да ти се генерира боардинг пасот преку апликацијата. Во тој случај ќе мораш да го испринташ.
Учете странски јазици!! :)

Some airports in the Wizz Air network do not yet support mobile boarding passes. In such cases, when you check-in using the app, a mobile boarding pass will not be generated. Please visit wizzair.com, retrieve your reservation and print your boarding card.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Може да се направи чек ин преку апликацијата и преку мобилниот да се чекираш, т.е. да не мораш да го принташ бординг пасот. На оние аеродроми каде не е поддржана мобилната апликација нема да ти се генерира боардинг пасот преку апликацијата. Во тој случај ќе мораш да го испринташ.
Учете странски јазици!! :)

Some airports in the Wizz Air network do not yet support mobile boarding passes. In such cases, when you check-in using the app, a mobile boarding pass will not be generated. Please visit wizzair.com, retrieve your reservation and print your boarding card.
Абе јас го прочитав ова ама кој се тие аеродроми. Во мојов случај летам од Крајова до Дортмунд и назад. Нејсе ќе го испечатам да бидам сигурен да немам проблем ама ќе пробам и да се пријавам со телефон.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Сега видов најефтина и наједноставна варјанта до Сеул од Скопје ти е со Turkish Airlines повратна карта за периодот што го наведе е 1220 евра и оди преку Истанбул значи Скопје-Истанбул-Сеул.
Епа пошто прва резервација ке ми биди преку интернет ако можиш да објасниш како оди :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Вака сеа, карта купена од Германија и платена преку банка во Германија, на 30.06, сеуште нема стигнато потврда на мејл....Да се јавуваме на тоа скапиот број или има некое друго чаре? Иначе се работи за лет Хан-Скопје-Хан за во октомври.[DOUBLEPOST=1407238972][/DOUBLEPOST]Стигна потврдата, ок е :)
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2014
Мислења
19
Поени од реакции
7
Здраво на сите.
Студент сум во Франкфурт со бугарски пасош. До сега се враќав во мк со кола и немав проблеми. На македонска граница давав мк пасош, а на другите бг пасош. Овојпат треба да си идам со авион до Скопје, дали ќе ми прават проблем што сум повеќе од 90 дена надвор од државата
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Здраво на сите.
Студент сум во Франкфурт со бугарски пасош. До сега се враќав во мк со кола и немав проблеми. На македонска граница давав мк пасош, а на другите бг пасош. Овојпат треба да си идам со авион до Скопје, дали ќе ми прават проблем што сум повеќе од 90 дена надвор од државата
Па каква врска има што си повеќе од 90 дена коа имаш бугарски пасош? Прво, тоа би требало еу да го проверува, а не нашиве, а и да ти кажат нешто, покажи го бугарскиот и готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom