Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
24 април 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Дали со купивањето на large cabin baggage, ми следува само тој, или сепак можам да земам уште една торба како small cabin baggage?
Мала ташничка на рамо ја сметаат, или не?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Дали со купивањето на large cabin baggage, ми следува само тој, или сепак можам да земам уште една торба како small cabin baggage?
Мала ташничка на рамо ја сметаат, или не?
Да, немаш право на друга торба. Можеш да добиеш и мала ташна за лап топ ако си платиш приоритетен влез
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Дали ако имам напраено резервација на билет после то можам да додадам уште едно лице на мојата резервација за да му важит попустот од визз дисконт клуб?
Би требало да може. Ова е различно од билети купени при промоции кога не може.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Би требало да може. Ова е различно од билети купени при промоции кога не може.
Да се надоврзам на ова прашање? Имам една резервација и сакам да додадам уште 3 карти за истиот лет. Ако дискаунтот го мадградам во поскапиот кој важи за 5 лица ќе можам ли само три карти да докупам или ќе морам и за мене да купам пак?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Да се надоврзам на ова прашање? Имам една резервација и сакам да додадам уште 3 карти за истиот лет. Ако дискаунтот го мадградам во поскапиот кој важи за 5 лица ќе можам ли само три карти да докупам или ќе морам и за мене да купам пак?
Не би требало да претставува проблем да ги додадеш. Прво направи апгрејд па потоа додади ги.
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Здраво, сакам да прашам дали и на некој друг му се има случено кога закажува карта да не ја прифате кредитната картичката и да те префрле да платиш преку банкарски налог... Јас денеска го имав тоа искуство и незнам што да правам, ми пишува дека мојата резервација е ставена на чекање и дека имам 24ри часа за да уплатам и ако не уплатам ми пропагат парите... пишува само дека треба да го напишам кодот којшто ми е даден на одредено поле, но нема никакво поле... Ве молам за помош, имам повеке пати летано со оваа авиокомпаниа и задоволна сум, но прв пат си закажувам сама карта и одма проблем...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.997
@Tranquilis и до останатите
На 13ти летам за Германија. Треба да се пријавам на сајт. Пишувам шифра и презиме на патник. Ми ја наоѓа резервацијата и ми бара
Дата на раѓање
Број на пасош
Датум на издавање
Датум на истекување
итн....
итн......

Се е тоа ОК

Под него ми бара број од Виза.
Кој ми ја издал визата.

Зашто бара тоа?
Кај да му најдам и што ќе ми е виза за Германија?

?!?!?!??!?!
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
@Tranquilis и до останатите
На 13ти летам за Германија. Треба да се пријавам на сајт. Пишувам шифра и презиме на патник. Ми ја наоѓа резервацијата и ми бара
Дата на раѓање
Број на пасош
Датум на издавање
Датум на истекување
итн....
итн......

Се е тоа ОК

Под него ми бара број од Виза.
Кој ми ја издал визата.

Зашто бара тоа?
Кај да му најдам и што ќе ми е виза за Германија?

?!?!?!??!?!
Напиши осум нули или осум единици
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.997
Иди дупи друго нешто, ми треба сериозен одговор.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.997
Ок со 8 нули извадив board pass за одење сега за враќање не можам да испринтам

Пријавување за поаѓање пополнето Следно пополнувам Пријава за карата за назад.



Пополнети сите податоци. Никакви виза никакви курци палци пичкеси материне не ми бара тука сега.
Одете на пријавување ми е во Педерско розева боја и може да се кликне


Правам проверка на Податоци, Се е ОК кликам Потврди!!!!!!!! И не ме носи на друг прозорец, наместо тоа добивам ERROR!!!!



Па кај Виза Пермит сум пишал за да ми дава Not Needed

Оти се олку заебани Wizzair?
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Има ли некоја финта за да одберам седиште до прозор, а да не доплаѓам за изборот. Автоматски ми дава безвеза некои места таму. Кажете ако знае некој :)
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Има ли некоја финта за да одберам седиште до прозор, а да не доплаѓам за изборот. Автоматски ми дава безвеза некои места таму. Кажете ако знае некој :)
То како ти е среќата.
Мојш да пробаш да напрајш резервација на џкљ име и после да напрајш резервација на твоето име. Дур резервираш џкљ ќе го има „лошото седиште“, а тебе можда ќе ти се паднит подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom