Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
24 март 2024
Мислења
5
Поени од реакции
1
Необележаното бусче на ТАВ е за вработени на аеродромот.

А и WTransporter не е нешто обележан, плус се задржува помалце од минутка, а и ако нема патници не застанува, па исвен ако не си седел на автобуска и ти киднал пред нос, нема шанси да не дошол, т.е. Голема е веројатноста да си го пропуштил моментот.
Седев во кафичот пред автобуската 3-4 часа со директен близок поглед, и не помина од ниедна страна 100%. Цел ми беше да се уверам дали и колку е точен, што значи особено внимание посветив во набљудување. (значи класичен case study). И не помина, особено не во времињата кои се посочени. Ниту порано ниту покасно од посочените времиња за недела.

Инаку во исто необележано ТАВ автобусче пред некој ден од аеродром се качуваа патници со багаж со однапред купени карти за правец Скопје. Така да, не ќе е за вработени. Значи дотичниот WTransporter изгледа престанал да постои, и/или друг паралелен ТАВ превоз си фура кога сака. А дотичниот WTransporter не е воопшто ослонлив (ако воопшто вози).

Кај има очаен распоред со по 2-3 часа измеѓу тури, па и го нема. Нормата во цивилизани средини во странство е 10-30мин и за многу помали градови од Скопје.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Јас се имам возено со тој автобус, и истиот го имам начекано многу пати на автобуска. Така да мала е веројатноста да не постои. Поверојатно е дека си пропуштил да го забележиш. Но сепак како мислиш, така :)
 
Член од
24 март 2024
Мислења
5
Поени од реакции
1
Јас се имам возено со тој автобус, и истиот го имам начекано многу пати на автобуска. Така да мала е веројатноста да не постои. Поверојатно е дека си пропуштил да го забележиш. Но сепак како мислиш, така :)
Од двете страни да го пропуштам зар?
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Дечки молам за инфо по кој распоред вози дотичниот автобус до скопскиот аеродром?

Денес недела пијам кафе пред Капитол и гледам дека распоредот не е точен. Наместо WTransporter (кој воопшто не помина во период од 3-4 часа), помина необележано бусче на ТАВ во 16.50ч наместо во 17.30ч за кон аеродромот (како што е во распоредот за кон аеродромот). Знали цели 40 мин порано!

Карши па автобусот што трга во 16.20ч од аеродромот во следниот саат ипол воопшто не помина пред Капитол. Значи неточен распоред во двата правци.

Има ли некаде вистински распоред бидејќи ова е невидена калакурница?

Линк до неточниот демек точен распоред што сите го споделуваат: https://www.wtransporter.com/#timetable
CC @KaWa

Не знам од кога, но пуштаат бел необележан автобус, има само табла ТАВ напред.
За точност треба да е точен, возат по распоредот на веб страната, истиот распоред е и на шалтерот и на инфо таблата од кај што тргнува на аеродром.
Јас лично се возев два пати во последниве две недели.
Единствено ме збуни што од аеродром кон Скопје не се враќа по истиот пат.
Сега прва станица назад му беше Холидеј Ин, па продолжи кон железничка и останатите станици.

@Veljko G можно е да си го видел тој што се враќа од аеродром, бидејќи според времето тука е некаде (тргнува во 16:20 од аеродром).
 
Член од
24 март 2024
Мислења
5
Поени од реакции
1
CC @KaWa

Не знам од кога, но пуштаат бел необележан автобус, има само табла ТАВ напред.
За точност треба да е точен, возат по распоредот на веб страната, истиот распоред е и на шалтерот и на инфо таблата од кај што тргнува на аеродром.
Јас лично се возев два пати во последниве две недели.
Единствено ме збуни што од аеродром кон Скопје не се враќа по истиот пат.
Сега прва станица назад му беше Холидеј Ин, па продолжи кон железничка и останатите станици.

@Veljko G можно е да си го видел тој што се враќа од аеродром, бидејќи според времето тука е некаде (тргнува во 16:20 од аеродром).
Ептен глупо ако така деградирала нивнава "услуга". Кај викаат дека еден вози, а друг превозник се појавува, зар ако се враќам од аеродром и сакам да се симнам пред Капитол ќе треба пред Холидеј Ин да чекам нова тура да се собере за да стигнам со нив до Капитол?!

Парадокси невидени.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Ептен глупо ако така деградирала нивнава "услуга". Кај викаат дека еден вози, а друг превозник се појавува, зар ако се враќам од аеродром и сакам да се симнам пред Капитол ќе треба пред Холидеј Ин да чекам нова тура да се собере за да стигнам со нив до Капитол?!

Парадокси невидени.
Не.
Холидеј Ин е прва станица назад. Ги остава патниците за центар и продолжува накај Железничка и Капитол.
Не останува да чека нова тура.
 
Член од
24 март 2024
Мислења
5
Поени од реакции
1
Не.
Холидеј Ин е прва станица назад. Ги остава патниците за центар и продолжува накај Железничка и Капитол.
Не останува да чека нова тура.
И потоа зар оди празен на аеродром? Или се враќа пак назад Холидеј Ин да собира нова тура, правејќи напразно круг? Македонски парадокси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom