Windows Phone Apps/Games

Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
Стави слушалки и оди во settings/audio и имаш контрола на equaliser-от :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А за текстот треба да си претплатен на Nokia Music мислам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076


Новата Talking Tom и на Windows Phone.





 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Што се случи со Hill Climb Racing, пред еден месец ја пуштија за сите вин 8 уреди и изјавиле дека работеле на брзо пуштање и на wp и немаат други известувања.
Инаку штета што многу од игрите се аутдејтирани, се надевам дека ќе си ги отворат очите и ќе почнат да се замараат со wp бидејки од ден на ден се зголемуваат корисниците.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076


Клик на сликата за инстаграм. Линкот ќе биде пуштен наредниве 48 часа :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Сликата не се прикажува :)
А и линкот не работи... :)

Уште не е пуштен линкот за корисниците. Се чека само да кажат кога. Но тој ќе биде линкот. Највероватно за брзо време :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Некој да ме просветли како можам да видам кој е онлајн на Viber за Win Phone? Моментално ми ги покажува сите контакти слично како во именикот... И како да проверам кога даден контакт бил последно online? 100% сум сигурен дека има таква опција во Viber за iOS, а ја има и во верзијата за Android... невервам дека ја нема во WP верзијата, најверојатно неможам да ја најдам.

п.с. ова со инстаграмот е одлично + ако знајш да го искомбинираш со Nokia Creative Studio има да биди топ :) едвај чекам да го пробам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Нема сеуште опција да видиш кој е онлајн на вибер. Со оглет на тоа што вибер постојано добива надградби за wp, ќе биде средено тоа за брзо време.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
Одвај чекам да направам споредба помеѓу Instagram и 6tag. Не во однос на функционалноста, туку во квалитетот на фотографиите.
Баш ме интересира каква ќе биде разликата при објавување на 2 идентични фотографии преку 6tag и преку Instagram. Убеден сум дека преку Instagram фотографиите ќе имаат подобар квалитет :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
273
Поени од реакции
128
И јас се надевам на подобар квалитет (официјална):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom