Windows Phone 8 (генерална дискусија)

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ја до сеа не сум сретнал некој баг. Кажете ако има нешто, да ме изнервира вака неделно. :D
Oва 8.1 ја цица батеријата, ЈА ЦИЦА! Ако ми е нонстоп уклучен на 3џи отиде за 7-8 саата. Не дај боже ако седнеш да сурфаш.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
45
Поени од реакции
0
Kaj mene odkako instalirav 8.1 nekako po spor mi e telefonot i prebaruvanjeto na internet :S
 
Член од
6 април 2014
Мислења
134
Поени од реакции
166
Ја до сеа не сум сретнал некој баг. Кажете ако има нешто, да ме изнервира вака неделно. :D
Oва 8.1 ја цица батеријата, ЈА ЦИЦА! Ако ми е нонстоп уклучен на 3џи отиде за 7-8 саата. Не дај боже ако седнеш да сурфаш.

Исто и кај мене :(
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.419
Поени од реакции
4.908
Дека ја троши мн брзо да се слагам, ама кај мене бар издржува најмалку 1 ден со сурфање и чепкање по телефонот.
Иначе што приметив одкако ставив 8,1 често имам баг кога ми звони телефонот и сакам да одговорам на повикот не работи морам да го згасам екранот па пак да го вклучам за да можам да се јавам или да спуштам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја знаев дека ќе има на форумов што сакаат да се апдејтираат на 8.1 но незнаев дека буквално сите ќе одиме :pos:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
99
Поени од реакции
8
Кај мене на лумиа 625, камерата кога сака работи кога сака не.
Батерија ми држеше по 2 дена сега со 8.1 само еден ден.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Проблемите со батеријата ќе се средат кога ќе испадне официјална верзија од Нокиа, т.е. Lumia Cyan.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Проблем со батеријата ќе видите дали има после некоја недела. Сега се ви е интересно и се чепкате......
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Проблем со батеријата ќе видите дали има после некоја недела. Сега се ви е интересно и се чепкате......
Јас мислам дека после апдејтот за 8.1 со додадени нотификациски барови слично како кај андроидот или иОС-от тоа го придонесе дополнително трошење на батеријата затоа треба понови смартфони со појака батерија баш заради тие шо набројав,
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Јас мислам дека после апдејтот за 8.1 со додадени нотификациски барови слично како кај андроидот или иОС-от тоа го придонесе дополнително трошење на батеријата затоа треба понови смартфони со појака батерија баш заради тие шо набројав,
Повеќе е до тоа што нема custom фирмвер од Нокиа за да користи low energy модови на работа. Ја највеќе се сомневам во wi-fi-от, прееска го наполнив телефонот и го исклучив wi-fi-от, ќе видам колку ќе трае батеријата вака.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.419
Поени од реакции
4.908
WiFi ми е скоро постојано исклучено го користам само на 3г, општо дата трафикот ја троши мн батеријата. Можеби е тоа што пишуваш со мала потрошувачка и би требало да го средат кога ке излегува и официјално.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Мене пак сите проѕирни апликации ми се извадени на десктоп, и тие што ми требаат и ти што не ми требаат, за да ја гледам сликата на десктоп целата, и пошто сега се апдејтираат секоја секунда (или минута, не знам како беше) можно е и од тоа ептен да се троши.
Иначе Џои, не го чепкам како почетокот, се навикнав ама пак се троши, можно е и Кортана да ме цица, кучка невидена! (буквално невидена)

П.С. Колку гадно го имаатнапраено текст уредувачов, ако сакаш измеѓу текст да поправиш нешто сите нерви ке ги искинеш.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Апликација со која дел од обоените апликации на десктоп стануваат проѕирни.
Единствен проблем е што не се апдејтираат. Уствари не е проблем пошто ако ти стигне нешто ке ти го покажува кај нотификациите а нема да има кец (или двојка, тројка...) на tile-от.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Bidejki postojat mnogu mid-range lumia telefoni na nokia moze li nekoj da mi pomogne za koj da se odlucam, bidejki navistina ne gi znam razlikite pomegju niv , mnogu mi se slicni?
lumia 620,625,630, 635, 820?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Прашајте ја Cortana : What does the Fox say? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom