Windows 8 - Touch the Future

Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
Да не е ова на PC со SSD па затоа е толку брзо?
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Да не е ова на PC со SSD па затоа е толку брзо?
Нема SSD.

Како што го изгледав цел ивент, едно ми падна најгласно на увце:
Lower System Requirements
Ова значи или стварно ќе бидам пониски побарувањата или ќе бидат исти со 7-цата. Повисоки побарувања јок :D
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
11
Поени од реакции
2
Abe najubav e windows Xp kakov Windows 7 ili 8 tie se dobri samo ako koristite Net na kompjutero ina4e se falsh za igri !!! ;)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Abe najubav e windows Xp kakov Windows 7 ili 8 tie se dobri samo ako koristite Net na kompjutero ina4e se falsh za igri !!! ;)
Нај новите игри више и не работат на XP си бараат directx 10/11
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Abe najubav e windows Xp kakov Windows 7 ili 8 tie se dobri samo ako koristite Net na kompjutero ina4e se falsh za igri !!! ;)
Или не си доволно информиран или тролаш.
Нај новите игри више и не работат на XP си бараат directx 10/11
Остај тоа, туку и е постабилен и побрз. Да не споменувам за тоа колку помага новиот (т.е. редијзаниран, пофункционален) таскбар, и за побрзиот стартап/шатдаун. (y)
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
11
Поени од реакции
2
Или не си доволно информиран или тролаш.

Остај тоа, туку и е постабилен и побрз. Да не споменувам за тоа колку помага новиот (т.е. редијзаниран, пофункционален) таскбар, и за побрзиот стартап/шатдаун. (y)
ee da brat za se si vo pravo mnogu e stabilen i mnogu e dobar za net jas go imav porano uste lani fevruari mngu e dobar :) pozz :P
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Го имал некој? Го инсталирал? Се наоѓаат по торенти некои верзии, ама искрено страв ми е да експериментирам... најмногу ме интересира поддршката за ARM процесорите...

Ако има некој било каква верзија исталирано на 8-ката да се јави.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Го имал некој? Го инсталирал? Се наоѓаат по торенти некои верзии, ама искрено страв ми е да експериментирам... најмногу ме интересира поддршката за ARM процесорите...

Ако има некој било каква верзија исталирано на 8-ката да се јави.
Рано е уште овие што се пуштени уште се windows 7 така да ке почекаме уште неколку месеца да го смени изгледот уште наликува на 7
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Да, ама се шушкаше некоја тест верзија ова она... па реков случајно некој да не се нашол инаетџија да го инсталира :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Као шо тргнале Мајкрософт, ми се свиѓа искрено, бев скептик за 7мицата, ме убедија ја инсталирав, на контењеров мој, со виндоус класик тема, побрз е од икс-пе, што ми се свиѓа (освен тоа шо срка 500 мега рам во старт). За игри, се покажа доста солидно на послаба конфигурација седмицава, кернелот му е троа боље од икс пе то, некако помазно ми функционира софтверот општо, коа и да се руши, не го чекам со саати за да се одглави, 10 секунди максимум. Такада ко шо читам 8мицата треба да има уште пониски побарувања, што би требало да значи дека ќе биде побрза каде каде од седмицава, што вели дека ќе го симне икс-пе од тронот, плус глеав негде на јутуб интересно ГУИ има, со кругчиња такво, малку кинки и троа поише хајтек од шо е потребно, ама сепак мислам дека би било добро :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Као шо тргнале Мајкрософт, ми се свиѓа искрено, бев скептик за 7мицата, ме убедија ја инсталирав, на контењеров мој, со виндоус класик тема, побрз е од икс-пе, што ми се свиѓа (освен тоа шо срка 500 мега рам во старт). За игри, се покажа доста солидно на послаба конфигурација седмицава, кернелот му е троа боље од икс пе то, некако помазно ми функционира софтверот општо, коа и да се руши, не го чекам со саати за да се одглави, 10 секунди максимум. Такада ко шо читам 8мицата треба да има уште пониски побарувања, што би требало да значи дека ќе биде побрза каде каде од седмицава, што вели дека ќе го симне икс-пе од тронот, плус глеав негде на јутуб интересно ГУИ има, со кругчиња такво, малку кинки и троа поише хајтек од шо е потребно, ама сепак мислам дека би било добро :)
Ќе биди и то како побрза од 7-цата. Ако ја гледаше прес-конференцијата, ќе ти беше јасно. На еден таблет мултитаск и останато работеше како ракета :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom