Windows 7

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
брат јас не сум информатичар.. ист виндоус користам моментано (си го однесов фино лепо во амц компјутери и ми инсталираја ама фини пари си дадов)
иначе си земав нов лаптоп и на него немаше никаков виндоус, и едно бате ми инсталира седмица 32 битен ама не прима усб не чита и за интернет не можи да се поврзи значи ако ме свати што сакам да кажам..
стварно појма неам јас од овие работи... па ај си реков ако не да прашам ако не пак да купам цд виндоус 7 со сите нишани.. :/
Оди на страната на производителот на лаптопот и таму ке најдеш драјвери.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Оди на страната на производителот на лаптопот и таму ке најдеш драјвери.
кое откритие свака ти част -_-
значи ако имаше немаше да барам под камен и под дрво..
нема то е финтата, не знам друго чаре... :confused:
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
кое откритие свака ти част -_-
значи ако имаше немаше да барам под камен и под дрво..
нема то е финтата, не знам друго чаре... :confused:
Бод да чува и да брани! Да ти ги прати по пошта некој бива ли? :facepalm:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
брат јас не сум информатичар.. ист виндоус користам моментано (си го однесов фино лепо во амц компјутери и ми инсталираја ама фини пари си дадов)
иначе си земав нов лаптоп и на него немаше никаков виндоус, и едно бате ми инсталира седмица 32 битен ама не прима усб не чита и за интернет не можи да се поврзи значи ако ме свати што сакам да кажам..
стварно појма неам јас од овие работи... па ај си реков ако не да прашам ако не пак да купам цд виндоус 7 со сите нишани.. :/
како бе може да не чита усб и да не отвара интернет со седмица...
да му го вратиш на батето и да му каеш да ти го опраи, не ми се верува дека може да постои лаптоп (особено нов ко твојот) што не е поддржан од виндоус седум
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лаптоп да не чита усб и да не се поврзува со интернет? Тоа батето деструктивно настроено илио те лаже
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
кое откритие свака ти част -_-
значи ако имаше немаше да барам под камен и под дрво..
нема то е финтата, не знам друго чаре... :confused:
USB нема драјвер за него мислам тоа и мало дете го знае од 1одд.Ако не ти фаќа види го USB влезот дали ти е 3.0 или УСБ-то.Од 2.0 на 3.0 не чита така да бадиела пробуваш ако ти е ново PC сигурно има влез УСБ 3.0 пробај на дрг влез(како за информација влезот на УСБ ако е со сина боја значи дека е 3.0).А сега за интернетот Windows 7 не му треба никаков update или драјвер за интернет.Само кажи ми каков интернет користиш т.с од кој оператор за да знам како да ти помогнеме.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Уште малце ќе најдете проблем дека усб-портот на лаптопот не работи..а не се ни знае за кој модел се работи :icon_lol:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
како бе може да не чита усб и да не отвара интернет со седмица...
да му го вратиш на батето и да му каеш да ти го опраи, не ми се верува дека може да постои лаптоп (особено нов ко твојот) што не е поддржан од виндоус седум
Dell е брат стварно не знам што се губи вака :confused:
изгледа најарно ќе биди патот под нозе и да му го однесам во продавницата и да му речам да ми инсталират виндоус оти ќе ги запалам :D
тоа ти е, женските и компјутерите како плавуша и физика :/
--- надополнето: 2 октомври 2012 во 00:23 ---
USB нема драјвер за него мислам тоа и мало дете го знае од 1одд.Ако не ти фаќа види го USB влезот дали ти е 3.0 или УСБ-то.Од 2.0 на 3.0 не чита така да бадиела пробуваш ако ти е ново PC сигурно има влез УСБ 3.0 пробај на дрг влез(како за информација влезот на УСБ ако е со сина боја значи дека е 3.0).А сега за интернетот Windows 7 не му треба никаков update или драјвер за интернет.Само кажи ми каков интернет користиш т.с од кој оператор за да знам како да ти помогнеме.
Океј е усбто не било во ред најдов друго усб.. само ми треба да инсталирам драјвери за интернет..
интернет користам кабелски :D
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
имам асус к52ј серија. Имам 3 гб рам а ми пише дека 2.86 e usable помош?
иначе користам windows 7 ultimate 64 bit
Самиот систем особено 32бит. е ограничен на 2.8гб нема царе за тоа.Плус самиот систем си црпи рам меморија.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Dell е брат стварно не знам што се губи вака :confused:
изгледа најарно ќе биди патот под нозе и да му го однесам во продавницата и да му речам да ми инсталират виндоус оти ќе ги запалам :D
тоа ти е, женските и компјутерите како плавуша и физика :/
--- надополнето: 2 октомври 2012 во 00:23 ---


Океј е усбто не било во ред најдов друго усб.. само ми треба да инсталирам драјвери за интернет..
интернет користам кабелски :D
Женските ако ги интересира спорт ги интересираат и компјутери.
Инаку кој модел на Dell лаптоп имаш? Иди во Start менито кликни на него после иди на Computer кликни десен клик избери properties и најди кој модел е лаптопот па пиши тука.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Оди на страната на производителот на лаптопот и таму ке најдеш драјвери.
значи ако имаше немаше да барам под камен и под дрво..
нема то е финтата, не знам друго чаре... :confused:
Како може на официјалната да нема драјвери! -ти или имаш галички компјутер
или бараш драјвери за надворешен уред независно од самиот лаптоп :eek:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Дрндалче

Пиши на гугл името на произведеилот + support ( dell support, asus support ) итн и на таа страна барај го твојот лаптоп и симни драјверите за безжичен итнернет...
Ако не успееш пиши тука моделот на лаптоп ќе ти пратиме линк.
lenovo Think Pad Edge E 520... значи молимте нека е директно линкчето, зашто стварно појама неам...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
:pos: Не се праќаат линкови од страна ама барем ете до толку можеш да се снајдеш од линкот што прати членот погоре..: Laptops & tablets > ThinkPad Edge series > bla bla 520
и одбери тaму оперативниот систем што имаш инсталирано и submit :D
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322

Kajgana Shop

На врв Bottom