Windows 7

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Имам windows 7кога ставам усб стик ми се појавува некој проблем со код 43 дали некој може да ми помогне што да правам???!!!
--- надополнето: 23 август 2012 во 01:12 ---
Имам windows 7кога ставам усб стик ми се појавува некој проблем со код 43 дали некој може да ми помогне што да правам???!!!
Малку подолг одговор, ама еве (се извинувам што не можам сега да преведам):
http://pcsupport.about.com/od/errorc/a/code-43-error.htm
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Купив лаптоп и сега не можам да инсталирам windows 7, се правам како што треба одам boot from cd но послем тоа ми се појавува црн екран и горе една цртка што трепка и тоа веќе не се трга. Да не треба пред тоа нешто да се инсталира зошто со истото цд инсталирам на комјутерот и се си е ок
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Купив лаптоп и сега не можам да инсталирам windows 7, се правам како што треба одам boot from cd но послем тоа ми се појавува црн екран и горе една цртка што трепка и тоа веќе не се трга. Да не треба пред тоа нешто да се инсталира зошто со истото цд инсталирам на комјутерот и се си е ок
Што лаптоп/модел е тој ?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ај ако можите некој во порака да ми пратите линк каде можам да симнам некој добар Windows 7 i Windows Xp. 7ката ми треба 64 бит а xpto 32 бит. По можност да се поново апдејтирани, бидејќи симнав 5 различни од торенти и 7ките не можам да ги регистрирам на секој месец мора преинсталација исто и xpto и се од пред година и пол.

И совет на компјутер со
Intel Pentium 2,8 Ghz procesor
Motherboard Asus P4PE2-X Series
Nvidia Ge Force 6200
1 GB ram DDR1
160 GB hard disk od koi 15 na C kade sto mi e windowsot i ostanatite na D so malku free space na D hardot mi e Full, spored vas dali e podobro na ovaa konfiguracija da instaliram Windows 7 ili Windows Xp. Dosega na nego imav Xp.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Купив лаптоп пред некое време и ми имаа инсталирано Windows 7, све ок али пред некој ден почна да ми излага порака која бара активациски код "Activation Period Expired" излага и бара некоја регистрација и бара активациски код, јас стискам "Ask me later" само незнам колку долго ќе може да ја игнорирам пораката, ова се отвора кога го стартувам компјутерот и понекогаш доле десно кај саатот како предупредување. Како да го средам ова?
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Дајте бе како да активирам windows 7 ultimate да се мочам у него...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom