Windows 7

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
не сум сигурна дека тука треба да побарам одговор ама сепак ке пишам
имав проблем со wifi драјверот, и сакав да преинсталирам нов...
и стариот го избришав...
мегутоа мислам дека ја зезнав работата... сега воопшто немам wifi на лаптопов...
во Network and Sharing Centеr во Change Adapter Setings порано ми ја даваше иконата за wifi.... сега не....
помош??? претпоставувам треба нешто да симнам... ама што???
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дрндалче

Пиши на гугл името на произведеилот + support ( dell support, asus support ) итн и на таа страна барај го твојот лаптоп и симни драјверите за безжичен итнернет...
Ако не успееш пиши тука моделот на лаптоп ќе ти пратиме линк.
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
76
Поени од реакции
21
Значи го имав активирано Windows 7 so Windows Loader. Вчера си инсталирав Касперски на компјутер и денес ми дава дека windows-от не ми е genuinie. Пробав да го преинсталирам лоадерот ми излегва статус:notification. Дали е можно да е до Касперскиот
 
S

Sagan

Гостин
Значи го имав активирано Windows 7 so Windows Loader. Вчера си инсталирав Касперски на компјутер и денес ми дава дека windows-от не ми е genuinie. Пробав да го преинсталирам лоадерот ми излегва статус:notification. Дали е можно да е до Касперскиот
Под Advanced options селектирај Ignore the existing SLIC и Use the legacy mode as defaul.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво дечки! Имам инсталирано Windows 7. Вечерва случајно ми снема струја и компјутерот се исклучи. На следното стартување пишуваше да направам System Repair и дека недостасува netio.sys. Пробав да направам System Repair so Windows 7 64 bit и добив порака дека оваа верзија не е компатибилна со мојот Windows. Дали е можно верзијата да е 32 битна на мојот компјутер и поради тоа да не го прифаќа овој софтвер.
Како надополнување јас не го инсталирав оперативниот систем и затоа пробав со 64 битна верзија. Поздрав
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Здраво дечки! Имам инсталирано Windows 7. Вечерва случајно ми снема струја и компјутерот се исклучи. На следното стартување пишуваше да направам System Repair и дека недостасува netio.sys. Пробав да направам System Repair so Windows 7 64 bit и добив порака дека оваа верзија не е компатибилна со мојот Windows. Дали е можно верзијата да е 32 битна на мојот компјутер и поради тоа да не го прифаќа овој софтвер.
Како надополнување јас не го инсталирав оперативниот систем и затоа пробав со 64 битна верзија. Поздрав
http://www.almuseo.com/fix-netio-sys-windows-7.php
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
не сум сигурна дека тука треба да побарам одговор ама сепак ке пишам
имав проблем со wifi драјверот, и сакав да преинсталирам нов...
и стариот го избришав...
мегутоа мислам дека ја зезнав работата... сега воопшто немам wifi на лаптопов...
во Network and Sharing Centеr во Change Adapter Setings порано ми ја даваше иконата за wifi.... сега не....
помош??? претпоставувам треба нешто да симнам... ама што???
atheros_wifi_10.0.0.45 симни го и ке немас никакви проглеми
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Да прашам може глупо е ама кој прашува до Солун стига :D
да не знај некој кај можам да најдам драјвери за 32 битен windows 7? :confused:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
29
Поени од реакции
5
имам асус к52ј серија. Имам 3 гб рам а ми пише дека 2.86 e usable помош?
иначе користам windows 7 ultimate 64 bit
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
за се ми требаат, за усб, за интернет... не знам што windows беше толку ретардиран :confused:
за усб за интернет?
каков е тој драјвер за усб?
или за интернет?
пер у која доба живееш ти бе, 95ка винодоус да не имаше пред седмицава? :D
ако чита усбиња и ти отвара интернет, немаш потреба од драјвери
само за графичка симни си од соодветната страна според тоа шо графичка имаш
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
за усб за интернет?
каков е тој драјвер за усб?
или за интернет?
пер у која доба живееш ти бе, 95ка винодоус да не имаше пред седмицава? :D
ако чита усбиња и ти отвара интернет, немаш потреба од драјвери
само за графичка симни си од соодветната страна според тоа шо графичка имаш
брат јас не сум информатичар.. ист виндоус користам моментано (си го однесов фино лепо во амц компјутери и ми инсталираја ама фини пари си дадов)
иначе си земав нов лаптоп и на него немаше никаков виндоус, и едно бате ми инсталира седмица 32 битен ама не прима усб не чита и за интернет не можи да се поврзи значи ако ме свати што сакам да кажам..
стварно појма неам јас од овие работи... па ај си реков ако не да прашам ако не пак да купам цд виндоус 7 со сите нишани.. :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom