Windows 7 (mobile)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Еј не сум видел ова, вечер ќе видам ако биде апдејтот ќе пишам.
Испадна дека само неколку корисници го добиваат официјалнот апдејт. Сепак ти немора да чекаш има на интернет неофицијално како да си го апдејтираш.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Испадна дека само неколку корисници го добиваат официјалнот апдејт. Сепак ти немора да чекаш има на интернет неофицијално како да си го апдејтираш.
Сеа преку Zune пробав ама не ми го покажува. Да чекам или да пробам неофоцијално?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Сеа преку Zune пробав ама не ми го покажува. Да чекам или да пробам неофоцијално?
Ако ти се чека до кај 30 Јануари чекај. Ако не апдејтирај, јас за ЛГ неможам да најдам ром иначе ќе се апдејтирав
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
хммм кај мене нема многу да бирам јазици а сум на последниот упдејт. Требаше да донесе 120 јазици овој танго апдејтот а што се деси незнам. Ќе пребарам па ќе ти кажам.


Него кој има "џеилбрејкован" windows phone сменете се на Nokia Market и инсталирајте го Viber 2.3.3

http://mimovilwindows.com/aplicaciones/viber-223-disponible-para-nokia-lumia-con-llamadas-voip/

Сега за сега е екслузивна апликација за Лумиа телефоните, но работи и на останативе.

Тестирано на ЛГ работи прекрасно.
Дали знајш шо бидна со последниве апдејти дали има нешто достпано макеоднски/српски јазик за 7кава мобиле?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Дали знајш шо бидна со последниве апдејти дали има нешто достпано макеоднски/српски јазик за 7кава мобиле?
неможам да најдам никаде таква информација, ќе мора да почекаме до крај на овај месец да видиме. барем за тогаш викаат дека ќе биде пуштен апдејтот.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ајмо дечки навалете пуштени се апдејтите
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кај мене уште вика your phone is up to date. Се надевам дека до утре ќе можам да направам.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Lg quantum апдејтиран на 7.8 :cool:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Lumia 800 исто така апдејтиран. :cool:

Читав по reddit дека кај некој имало чекање пола секунда за апликација да стартува, кај мене оди совршено.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265
Lumia 800 исто така апдејтиран. :cool:

Читав по reddit дека кај некој имало чекање пола секунда за апликација да стартува, кај мене оди совршено.
Да, ова се случува кај мене (HTC Radar). Се друго работи како што работеше. Штета што нема нови јазици за тастатурата :(
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
И кај мене вика ап ту дејт. Ма'афака o_O
Кога ќе кликнеш да провери за апдејт преку Zune, додека проверува иди open network and sharing center -> change adapter settings, потоа десен клик и disable. Ќе треба да ти се појави дека има апдејт, пред да кликнеш да се апдејтира иди enable и ќе почне. Кај мене требаше 3 апдејти за да се префрли на 7.8. Ова е некој трик што гледам и кај други успеал. :)

Да, ова се случува кај мене (HTC Radar). Се друго работи како што работеше. Штета што нема нови јазици за тастатурата :(
Ми се чини како намерно да го направиле ова со чекањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom