Windows 7 (mobile)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Добра вест за сите кој го чекаат 7.8 апдејтот. Потврдено е дека ќе доаѓаат повеќе работи со новиот апдејт а не само новиот home screen.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Добра вест за сите кој го чекаат 7.8 апдејтот. Потврдено е дека ќе доаѓаат повеќе работи со новиот апдејт а не само новиот home screen.
Отприлика за колку време дали знаеш

bdv
добра работа
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Тие танго апдејти што беа тотално небитни скоро.

7.8 излегува заедно со 8-ката.
Танго апдејтот поправи доста проблеми со послабите уреди (256мб рам)
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Дали знај некој т.е дали е возможно да се инсталира српски или па македонски јазик за менито на Windows 7 mobile
Се работи за Nokia Lumia 610 за мене не е проблем но корисникот не знај англиски и има потреба од српски/македонски јазик...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Дали знај некој т.е дали е возможно да се инсталира српски или па македонски јазик за менито на Windows 7 mobile
Се работи за Nokia Lumia 610 за мене не е проблем но корисникот не знај англиски и има потреба од српски/македонски јазик...
Windows Phone 7 ги нема тие јазици :(
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Windows Phone 7 ги нема тие јазици :(
Не знам прашал негде во некој сервис му рекле дека можи да му инсталираат за 500 денари...
се отепав од барање по нет ништо не можев да најдам јас...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не знам прашал негде во некој сервис му рекле дека можи да му инсталираат за 500 денари...
се отепав од барање по нет ништо не можев да најдам јас...
хммм кај мене нема многу да бирам јазици а сум на последниот упдејт. Требаше да донесе 120 јазици овој танго апдејтот а што се деси незнам. Ќе пребарам па ќе ти кажам.


Него кој има "џеилбрејкован" windows phone сменете се на Nokia Market и инсталирајте го Viber 2.3.3

http://mimovilwindows.com/aplicaciones/viber-223-disponible-para-nokia-lumia-con-llamadas-voip/

Сега за сега е екслузивна апликација за Лумиа телефоните, но работи и на останативе.

Тестирано на ЛГ работи прекрасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom