Windows 7 (mobile)

Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Зар нема некоја ваква апликација за сите телефони што користат WP? :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Зар нема некоја ваква апликација за сите телефони што користат WP? :D
Јас го имам тоа второто, синемаграф играв на почетокот и ми здосади сега некако :).
--- надополнето: 21 март 2013 во 18:04 ---
А иначе не нема колку што знам, барем за сега
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
А уште нешто да те прашам, кога ќе излезе апдејт за WP 8 и дали во наредниот апдејт ќе има опција да ги префрлаш апликациите во SD картичката? ( ја барав да прочитам нешто такво ама слабо )
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А уште нешто да те прашам, кога ќе излезе апдејт за WP 8 и дали во наредниот апдејт ќе има опција да ги префрлаш апликациите во SD картичката? ( ја барав да прочитам нешто такво ама слабо )
Сигурно и тоа, но тоа нема да биде за брзо во некој од малите апдејти. Највероватно со 8.5 верзија ова лето, или со 9-ката Октомври некаде.

Ти не се секирај, телефонот ќе ти има апдејт и на windows phone 9 оперативниот систем.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Супер супер.. тоа ми беше единствена грижа, затоа што користам HTC 8S и малце е 1ипол GB :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
А за телефоните што се на 7.8 моментално, ќе има пак апдејти понатаму или ќе го заебат? :)
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
А за телефоните што се на 7.8 моментално, ќе има пак апдејти понатаму или ќе го заебат? :)
A што дека 7.8 имаме? Освен малечки икончиња и уште 10 бои за икончињата... Никаков друг ќар нема, пре би ги менувал икончињата за маркетплејсот (n)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
A што дека 7.8 имаме? Освен малечки икончиња и уште 10 бои за икончињата... Никаков друг ќар нема, пре би ги менувал икончињата за маркетплејсот (n)
Me нервира тоа што многу работи за кои се жалевме пред да искочи осмицата, не ги направија. Пример, ова за скриншот опцијата ja ставија на осмицата а за 7.8 го нема. Ама паметни се они, ако ги има истите опции нема зошто да се зима поскап уред нели. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А за телефоните што се на 7.8 моментално, ќе има пак апдејти понатаму или ќе го заебат? :)
До 2014 ќе има апдејти за тие телефони. Но за нови функции и такви работи тешко, ќе има само мали апдејти кој ќе поправаат багови и такви работи.
--- надополнето: 22 март 2013 во 01:57 ---
Me нервира тоа што многу работи за кои се жалевме пред да искочи осмицата, не ги направија. Пример, ова за скриншот опцијата ja ставија на осмицата а за 7.8 го нема. Ама паметни се они, ако ги има истите опции нема зошто да се зима поскап уред нели. :)
Што телефони имаш?

Кажете што телефони имате сите, има да се отклучат и да се направи роот. Така може после лесно да се прави screenshot и на 7.8 :)
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Кажете што телефони имате сите, има да се отклучат и да се направи роот. Така може после лесно да се прави screenshot и на 7.8 :)
Кои се другите придобивки освен скриншотот?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кои се другите придобивки освен скриншотот?
Market Selector, ако имаш хтц телефон, да го смениш и да го имаш Нокиа Маркетот. Има дури и custom roms по форумиве, кога ќе го инсталираш внатре со триста глупости среден.

И што е најбитно за македончето да се редат "free" апликации.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Џои ако се направи рут ќе можеш да играш игрите што се за осмицата на 7.8?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom