Windows 10

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Дали (и што на пример) користите антивирус на 10ката или само дефендерот е доволен?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали (и што на пример) користите антивирус на 10ката или само дефендерот е доволен?
Јас користам Total Security 360 веќе година дена и сум презадоволна. Не се ни чувствува дека имаш антивирус, ништо од ресурсите не фаќа. Дефендерот и мене ми е исклучен. Со паметно сурфање а под тоа подразбирам да не се клика на оние флоатинг банерине од типот на ти си милијардитиот посетител, не е потребно ништо додатно. Секако и скен со Malwarebytes Anti Malware еднаш на месец два за секој случај.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Јас користам Total Security 360 веќе година дена и сум презадоволна. Не се ни чувствува дека имаш антивирус, ништо од ресурсите не фаќа. Дефендерот и мене ми е исклучен. Со паметно сурфање а под тоа подразбирам да не се клика на оние флоатинг банерине од типот на ти си милијардитиот посетител, не е потребно ништо додатно. Секако и скен со Malwarebytes Anti Malware еднаш на месец два за секој случај.
Бесплатни ли се овие програми и каде да ги барам (по торенти и сл???)[DOUBLEPOST=1473441816][/DOUBLEPOST]едит - се снајдов , фала ти
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бесплатни ли се овие програми и каде да ги барам (по торенти и сл???)[DOUBLEPOST=1473441816][/DOUBLEPOST]едит - се снајдов , фала ти
Да, бесплатен е тотал секјурити, го има и за на мобилен :)
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
а зошто да ми корни перформанси цело време во позадина ко не ми ствара некое добро? користев битдефендер сега кога беше бесплатен неверојатна една недела и не знам како им е lightweight на сиве корисници, кога мене за 80 % побавен bootspeed добивав и цело време ми го копа HDD и ми ја забавува целокупната работа на компјутерот. Ако користиш секојдневно проверени сајтови, зошто да користам антивирус?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
не ви треба друг антивирус, тој во windows брка работа. ставите си само adblocker некој, одвреме на време скенирајте и со malwarebytes и ќе спиете мирно.
тие антивирусите ептен ресурси трошан од системот. го закочуваат компјутерот тотално, посебно ако е некој постар.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
После апдејтот супер е Edge само една работа ми смета, има начин да се среди големината на јутјуб видеото како шо e кај Chrome?
За ова зборувам:
 
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
Член од
5 август 2016
Мислења
465
Поени од реакции
296
Абе ќе зумирам јас не е проблем, ама на Chrome си е по default така.
Е па користи Chrome тогаш. Сите browser-и исто ја рендерираат youtube страната, како chrome, само microsoft со нивните browser-и мора секогаш поинаков да биде.

побарај ако има некој начин да се подесе зум за секој website посебно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу неоптимизиран е Хромот, не дека е проблем рамот. 1500 денари се 2 GB ако не и помалку, не е за ситничарењето, туку го запушува цел компјутер.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Многу неоптимизиран е Хромот, не дека е проблем рамот. 1500 денари се 2 GB ако не и помалку, не е за ситничарењето, туку го запушува цел компјутер.
Од многу луѓе слушам дека имаат проблем со Chrome, дали e дека им е премногу спор, користи многу ресурси итн. Не сум можел да сфатам до сега зашто имаат проблем, најверојатно е до тоа какви им се спецификациите на компјутерот. Јас лично никогаш не сум имал проблем, веќе со години користам само Chrome, најдобар browser е според мене :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom