Windows 10

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
E јбг. Вчера ставив 10159. Првпат ставам 10 ка, со апдејти ќе ја добијам 162 или мора да исталирам одново?
Јас преку апдејт го инсталирав. Логирај се како инсајдер и потоа во Settings -> Update -> Advanced Options одбери да добиваш билдови брзо
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Јас преку апдејт го инсталирав. Логирај се како инсајдер и потоа во Settings -> Update -> Advanced Options одбери да добиваш билдови брзо
А како да се логирам како инсајдер? Не сум користел 10ка до сега, кај се прави тоа?
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
А како да се логирам како инсајдер? Не сум користел 10ка до сега, кај се прави тоа?
Линкот го постирав вчера на претходната страница

Sent from my D2303 using Tapatalk
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Дечки сеуште немам икона долу за резервација. Имам кракувана верзија на Windows 7. И сега неможам ни абдејт да му дадам. Ми покажува некој ерор. Што да правам? :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Дечки сеуште немам икона долу за резервација. Имам кракувана верзија на Windows 7. И сега неможам ни абдејт да му дадам. Ми покажува некој ерор. Што да правам? :)
Нема ни да добиеш за резервација оти ти е пиратски, како не сфати до сега?
И ја користам вин7 на десктопот, пиратски и немам добиено таква икона, и нема ни да добијам. А за апдејти расчепкај го името на еророр на гугл, ќе го средиш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Нема ни да добиеш за резервација оти ти е пиратски, како не сфати до сега?
И ја користам вин7 на десктопот, пиратски и немам добиено таква икона, и нема ни да добијам. А за апдејти расчепкај го името на еророр на гугл, ќе го средиш.
Татко ми во фирма има седмица купена и инсталирана нели со ОЕМ, јас од истото цеде ама со активатор од нет симнат, ми стигна резервација, него не
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
ви фали некој апдејт (не сте го инсталирале или ви е скриен - hidden) нема везе што е пиратски 7, и јас имам кракуван 7 и не ми искачаше иконата за резервација се додека не ги инсталирав сите потребни updates, и после поштено си искочи доле икона и поштено си рзервирав :)[DOUBLEPOST=1435966771][/DOUBLEPOST]
Нема ни да добиеш за резервација оти ти е пиратски, како не сфати до сега?
И ја користам вин7 на десктопот, пиратски и немам добиено таква икона, и нема ни да добијам. А за апдејти расчепкај го името на еророр на гугл, ќе го средиш.
Дечки сеуште немам икона долу за резервација. Имам кракувана верзија на Windows 7. И сега неможам ни абдејт да му дадам. Ми покажува некој ерор. Што да правам? :)
Татко ми во фирма има седмица купена и инсталирана нели со ОЕМ, јас од истото цеде ама со активатор од нет симнат, ми стигна резервација, него не
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Е да, татко ми си ги исклучи апдејтите, да не заебел нешто. Утре ќе му средам, фала :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Е да, у право си. Ја не ги инсталирам оние Optional updates само главните, сигурно е заради тоа.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Дечки јас имам и лаптоп. И лаптопот ми е пиратски на него имам икона а на PC немам. Инече да ги исклучив абдејтите а за еророт све направив како што пишуваше пак ни бидна. Еве што друго пише а не знам да го направам: http://windows.microsoft.com/en-gb/windows/windows-update-error-80072ee2#1TC=windows-7

To add the Windows Update websites to a firewall exceptions list

Како да го направам ова? :D
ви фали некој апдејт (не сте го инсталирале или ви е скриен - hidden) нема везе што е пиратски 7, и јас имам кракуван 7 и не ми искачаше иконата за резервација се додека не ги инсталирав сите потребни updates, и после поштено си искочи доле икона и поштено си рзервирав :)[DOUBLEPOST=1435966771][/DOUBLEPOST]
Другар а како да ги инсталирам абдејтите, каде да идам тоа воа...? :D
 
Последно уредено:

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Другар а како да ги инсталирам абдејтите, каде да идам тоа воа...? :D
одиш во апдејтс и ги инсталираш сите можни апдејти освен тој што проверува дали ти е оргинал или кракуван виндоусот ( побарај го на гоогле кој број на апдејт е тој , и само него ќе му идеш hide , сите други ги инсталираш до крај!)
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
А за тој error што ми се јавува? Заради него неможам да ги инсталирм. И уште нешто. ме интересира дали ќе биде FREE за нас со кракуваните врзии? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom