VIP-промотивна тарифа vs T-Mobile Easy vs FROG vs Cosmocard Top

Која е најдобрата понуда?

  • ВИП-промотивна тарифа

    Гласови: 19 28,4%
  • T-MOBILE EASY при пејд тарифни модели

    Гласови: 16 23,9%
  • FROG

    Гласови: 27 40,3%
  • Cosmocard Top

    Гласови: 5 7,5%

  • Вкупно гласачи
    67
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Чекаме сеа и Космофон да видиме што ке понудат зошто денес ми стигна смс за супер ефтин препеид ...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
стварно?
ооооо па супер :vozbud:значи космофон во секој случај најдобро го искористуваат доаѓањево на новиов оператор
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Frog е тарифа на космофон ако не се лажам:toe:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
така нешто али можеби ќе понудат уште нешто за кориснициве кои не сакаат нов број штознам јас ако денес му стигнала таква порака...
а дали некој има земено број4е од фрог и дали има опција за ммс и гпрс?
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
За фрог нема да може да се користат услугите ммс и гпрс, овој пакет е направен само за разговори и за смс пораки и карактеристично е тоа што ќе функционира одделно од космофон, односно нема да може да се продава во нивни салони, туку само во киосци, а од понеделник космофон ќе понудат нова тарифа за постојните при пејд корисници. Останува да чекаме до понеделник да ја видиме и оваа понуда.
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
frog 6,9 non stop kon site.ZAKON

inace imam brojcinja na t-mobile biznis i cosmofon biznis
eve sporedba:

t-mobile biznis 750 den pretplata vkluceni vo razgovor
t-mobile kon tmobile 7,4 skapa 6,3 evtina
t-mobile kon drugite 9,2 skapa 7,4 evttina
vo ramkite na mojata kompanija 2,5 so 1,5
INTERNET GPRS 30 den 1mb
na sekoj povik mi dodavaat +2 denari
vo cenite NE E VKLUCEN ddv 18%

cosmofon Business 120
pretplata 695 denari
60 minuti besplatno vo ramkite na kompanijata
60 minuti besplatno kon site drugi
10 MB besplaten internet
po iskoristuvanjeto 120 besplatni minuti
cosmo kon cosmo 9 skapa,6 evtina
cosmo kon t-mobile 10,2 skapa 6 evtina
vo ramkite na mojata kompanija 3 so 3
INTERNET GPRS 25 den 1 mb
vo cenite NE E VKLUCEN ddv 18%

licno poveke mi se sviga cosmofon,mozda zaradi besplatniot internet pa mozam(so opera-mini) da si procitam vesti,sportska i slicno,a i mnogu me nerviraat onie 2 denari sto pe*erive od t-mobile mi gi dodavaat na sekoe alo.
uste nekoj mesec mi istekuva dogovorot so t-mobile i ako ne smenat nesto vo cenite na pospeid ot nema da go prodolzam zosto osven vo mojata kompanija (ncug7) se drugo e poskapo od FROG.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ај вака....

Кој има детални сметки од Космофон, нека потроши саат време и нека ги собере бројките од деталната.

Ако му се уклапаат со конечната сума, која би требало да е пресметана од ИСТИТЕ бројки, добива пиво од мене.

Верувале или не...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Joey напиша:
Чекајте рано е , ова е само почеток што ке се дешава чекам само да видам кој ќе даде прв бесплатни раговори и смс во одреден период :vozbud:
Ако на операторот можат да му издржат предавателите да опслужи огромен број корисници да зборат во исто време ондак нека даат „бесплатни разговори и смс во одреден период од денот“, а ако неможат да им издржат предавателите т.е. да нема мрежа, да неможе да се воспостави повикот, да неможе смс пораката да се прати, ондак џабе понудата.

Ми текнува лани летото Мобимак кога имаше понудено бесплатни СМС пораки 1 час, од периодот од 17 до 18 часот мислам дека беше, и џабе беше понудата, немоеш порака да пратиш, после неколку обиди едвај се испраќаа, затоа после направија 1 денар порака во тој период.

On topic: А за понудава што мислам, па ја сум на Т-мобајл и се стаив на Easy Talk и штом тие се цените, топ. Значи повик кон мрежата на Т-мобајл преку цел ден е 7,5 денара, а смс 2,5. Затоа се чудам ја зашо не ми се троши кредитов. :pos:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ако на операторот можат да му издржат предавателите да опслужи огромен број корисници да зборат во исто време ондак нека даат „бесплатни разговори и смс во одреден период од денот“, а ако неможат да им издржат предавателите т.е. да нема мрежа, да неможе да се воспостави повикот, да неможе смс пораката да се прати, ондак џабе понудата.

Ми текнува лани летото Мобимак кога имаше понудено бесплатни СМС пораки 1 час, од периодот од 17 до 18 часот мислам дека беше, и џабе беше понудата, немоеш порака да пратиш, после неколку обиди едвај се испраќаа, затоа после направија 1 денар порака во тој период.

On topic: А за понудава што мислам, па ја сум на Т-мобајл и се стаив на Easy Talk и штом тие се цените, топ. Значи повик кон мрежата на Т-мобајл преку цел ден е 7,5 денара, а смс 2,5. Затоа се чудам ја зашо не ми се троши кредитов. :pos:
нема ваква понуда т-мобиле повик кон мрежата на Т-мобајл преку цел ден е 7,5 денара, а смс 2,5 има easy talk каде поевтини ти се повици а поскапи смс и easy sms каде е обратно еве ти линк да си видиш:helou:
http://www.t-mobile.com.mk/mk/privatni/tarifni_modeli/promocija.php
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
нема ваква понуда т-мобиле повик кон мрежата на Т-мобајл преку цел ден е 7,5 денара, а смс 2,5 има easy talk каде поевтини ти се повици а поскапи смс и easy sms каде е обратно еве ти линк да си видиш:helou:
http://www.t-mobile.com.mk/mk/privatni/tarifni_modeli/promocija.php
Хехе, ја напраив микс меѓу EasyTalk и EasySMS, видов дека SMS-ите се 4.9 денара. Но боље да ми се поефтини разговорите, боље ќе се јавам отколку со СМС да се разберам. :wink:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе има нешто ново од космофон извадоа нова понуда имате некои информации?
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Frog sea za sea gi Za*ba site i sea imaat najbolji ponuda, bez razlika so e samo eden denar poeftina.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не е ниту еден ама сепак е поевтина а и голема плуска им е тоа што даваат 2000ден разговор помеѓу фрог корисници за 190ден
:zver:
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
7
Гласав за ВИП затоа што таа цена е таа, додека за Т-Мобиле, како што некој погоре кажа, доволно ги запознав. За ФРОГ можам да кажам дека тие 2000 ден. се до Ноември вклучително и тоа само спрема корисници на ФРОГ (со други зборови, на Грците нити им давам пари, нити им верувам).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom