VIP-промотивна тарифа vs T-Mobile Easy vs FROG vs Cosmocard Top

Која е најдобрата понуда?

  • ВИП-промотивна тарифа

    Гласови: 19 28,4%
  • T-MOBILE EASY при пејд тарифни модели

    Гласови: 16 23,9%
  • FROG

    Гласови: 27 40,3%
  • Cosmocard Top

    Гласови: 5 7,5%

  • Вкупно гласачи
    67

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Цените започнаа да се намалуваат со Вип и нивната промотивна тарифа од 7,7ден мин во било кој период од денот кон сите национални мрежи и 4 ден. смс.
Продолжи Т-Мобиле со easy тарифните модели каде имаме easy talk со 7,5ден мин. во било кој период од денот кон т-мобиле и 9,9ден мин кон останатите мрежи а во easy sms 2,5ден смс кон сите мрежи.
Сега доаѓа новата понуда од Космофон наречена Фрог, повици кон FROG / други мобилни мрежи / фиксна мрежа 6,9 ден/мин
и 3,9 ден/SMS.
Што се однесува до при пејд каритчките Вип нудат 200ден кои ги зборуваш во целост Т-Мобиле 690 од кои зборуваш 600ден а Фрог 190ден. при пејд картичка со вклучено 2000ден за разговор кон корисниците на Фрог.
Најновото нешто што дојде на македонскиот при пејд пазар е понудата на космофон-Cosmocard Top која изгледа вака:Повици кон COSMOFON-6,0 ден за 6 мин,Повици кон други мобилни национални мрежи / фиксна мрежа-9,6 ден/мин
и
4,9 ден/SMS.
Според мене најповолно од сето ова е Фрог на Космофон и дефинитивно најдобро постапија со тоа што ги почекаа понудите на конкуренцијата.
Што е според вас најдобро и што вие (ќе) користите?
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Супер што паѓаат цените но во моментов имаме еден апсуд. Сега повисоки цени плакаат корисниците со договор за пост-паид од новите пре-паид. Значи јас сум обврзан со договор 2 години да бидам нивни претплатник и уште да плаќам минимум некоја сума па ја искористил или не. Земете една голема компанија, вообичаено они имаат најниски цени а мора да плакаат 800 денари претплата (која влегува во разговорот) и цени од 9,9 кон други мрежи па 7,7 кон мобимак и 4 во круот на компанијата (ова се нормалните цени а поевтини се нокните) епа ајде сега која е логиката???
Ај се надевам дека ке дојде некоја понуда од ВИП и ке паднат и овие цени ако не ке се префрлаат луѓе на пре-паид.
Инаку заради ваквиот драстичен пад на цени јас гласам за ВИП.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
хаос, сеуште не гласав за никој и покрај тоа што сум задоволен (на некој начин) од ВИП. Слушам тоа фрог припејд телефонијата за 200 денари имаш кредит до 2000 денари ама со повисока тарифа на разговор и пониска тарифа на СмС пораки, на т-мобајл од никогаш не сум им верувал - веќе 11 години се на нашиов пазар - доволно ги запознав.
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
А ова Фрог дојдено е или уште не . Видов реклама у град дека за 200 денари добиваш 2000 денари кредит , малце неворојатно али ај :)
Ќе видиме што ќе биде :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Чекајте рано е , ова е само почеток што ке се дешава чекам само да видам кој ќе даде прв бесплатни раговори и смс во одреден период :vozbud:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ја разгледував странава на фрог и забележав дека нема никаква понуда ниту цени за ммс гпрс...тоа значи дека не нудат вакво нешто или...?
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Сега не ми е јасно. На пример јас имам број на космофон. И ќе морат сега да купам од фрог сим картичка или можам само да пренасочам преку некој број? и шо ќе бидит со овие cosmokard i speak up?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
да ќе мора да купиш нов број бидејќи броевиве од фрог запчнуваат со 076 8 хх ххх
а овие си остануваат cosmokard i speak up
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Да ова би била добра информација, овие два дена сум утпан и не ми се иде до некој продажен салон на Космофон. Па ајде дајавте инфо дали треба нова картица или пак може да се смени само тарифен модел. Иако мислам дека не е можно пефрлање туку мора да се земе број кој ке го обликот 076 8хх-ххх
Инаку оние 2000 денари се само кон мрежата на frog.
И уше нешто ми се допаѓа цената на космофон за во земјите каде што имаат свои компании (35 денари за роаминг во Al, Gr, Bg)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
T-Mobile има најевтина ноќна тарифа за броевите од мојот круг, 1,5 ден/мин. Али додека би ставал кредит од 300 ден на т-мобиле(овој месец) подобро ќе купам две картички од фрог и ќе имам 4000 денари (барем ќе зборам тој месец 10 сати), со тој/таа што ми е најпотребно (нормално и тие ако земат фрог).

Мислам најдобро е да се купат картички од сите оператори и да се комбинира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom