А1 Македонија (VIP)

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Дап. Во Хрватска на пример или Словенија беше, не ме држи за збор, го продаваат.
Им упатив прашање во порака на лудациве, одговор не добив дали планираат да го понудат и кај нас...
Го има на новиот сајт, сега го видов.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас сериозно размислувам да прејдам на Телекабел или Т-Мобајл.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Јас сериозно размислувам да прејдам на Телекабел или Т-Мобајл.
Исклучиво ако имаш можност за оптички интернет, инаку не ти препорачувам никако Телеком АДСЛ !
А зошто бе, еве таман се ребрендираа во А1, сега нешто гледам има Нет Сеф (неискористениот мобилен интернет да го користиш кога сакаш), додале +5 гига во М пакетот, преку Мојот А1 апликацијата можеш да си земеш 10 гб мобилен интернет и да ги користиш следните 30 дена, додале нешто А1 Неон нет (без обврзувачки договор), сигурно ќе има и очекувам многу промени...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Исклучиво ако имаш можност за оптички интернет, инаку не ти препорачувам никако Телеком АДСЛ !
А зошто бе, еве таман се ребрендираа во А1, сега нешто гледам има Нет Сеф (неискористениот мобилен интернет да го користиш кога сакаш), додале +5 гига во М пакетот, преку Мојот А1 апликацијата можеш да си земеш 10 гб мобилен интернет и да ги користиш следните 30 дена, додале нешто А1 Неон нет (без обврзувачки договор), сигурно ќе има и очекувам многу промени...
На мојата улица нема оптика на Т-Мобајл, а и тешко да би имало. За интернет дома, не се толку лоши, освен што немам ЛШ дома да гледам, но пакетиве за телефонија им вриштат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Треба да се промени името на темава.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
instalirajte ja novata aplikacija od playstore mojot A1 i dobijte 10gb internet za cel mesec.
Сите А1 Постпејд корисници, промотивниот еднократен интернет пакет од 10GB ќе можат да го користат во рок од 30 дена, од моментот на активацијата, а А1 Припејд корисниците, во рок од 7 дена.
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Здраво,
Можам ли да направам промена од постпејд на припејд а истовремено да го задржам истиот број.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Здраво,
Можам ли да направам промена од постпејд на припејд а истовремено да го задржам истиот број.
Не можи. За жал. Единствено да го портираш бројот на лајка па после назад во вип. Јас така напрајв.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Сите А1 Постпејд корисници, промотивниот еднократен интернет пакет од 10GB ќе можат да го користат во рок од 30 дена, од моментот на активацијата, а А1 Припејд корисниците, во рок од 7 дена.
До кога е крајниот рок за активирање на промотивниов интернет пакет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom