VELUX EHF FINAL 4

Кој ќе биде новиот шампион?

  • Барселона

    Гласови: 15 60,0%
  • ПСЖ

    Гласови: 2 8,0%
  • Кил

    Гласови: 5 20,0%
  • Веспрем

    Гласови: 3 12,0%

  • Вкупно гласачи
    25
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.851
Поени од реакции
3.318
Штета што Вардар не е на Ф4, да му биде трн во око на она пичлемето Де Варгас и цела Ехфлона.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.935
Барселона се мелем за очи, каков ракомет, секоја чест, терминатори, заслужено во финале, ПСЖ дефинитивно не можи против оваа Барселона.
Во другото полуфинале ме изненади Кил, иако повеќе сакав тие да победат во првото дури +7 имаја во еден период, добра екипа, Веспрем второто многу помогнат од судиите.
Барселона очекувано треба да е нов шампион, ќе ги рашлакаат и Кил, за трето место давам мала предност на Веспрем, сега колку ќе се спремни после 70мин ракомет ќе видиме.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
И јас очекувам Барселона да освои, иако сакам Кил да го земе пехарот. Мене битно ми е што изгубија Веспрем и ПСЖ, за овие другивме не ми е толку гајле кој ќе биде шампион.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Освојува Кил, нема дилема веќе.

Најтежок можен протинвник за Барса бе германциве, никој друг не би ги тепал, затоа сакав Веспрем да оди финале. Каков момент за прв пораз после 14 септември 2019, ако добро разбрав од коментаториве. Перфектен си, освен кога најмногу треба, зафркнато.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.117
Поени од реакции
107.348
Каква тренерска клиника од Јиха.  :cuc::cuc::cuc::cuc:

Овој Чави Пасквал е тешка лузерчина од тренер, и против Вардар не знаеа кај тераат играчите на Барса. Тренер без план Б, ако не му пројде првичната замисла ондак поздрав. ГИ УГАСИ КИЛ денес ко свеќи, матер им ебаа. Заслужена титула за Кил, ептен ми е драго за Јиха.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Каква тренерска клиника од Јиха.  :cuc::cuc::cuc::cuc:

Овој Чави Пасквал е тешка лузерчина од тренер, и против Вардар не знаеа кај тераат играчите на Барса. Тренер без план Б, ако не му пројде првичната замисла ондак поздрав. ГИ УГАСИ КИЛ денес ко свеќи, матер им ебаа. Заслужена титула за Кил, ептен ми е драго за Јиха.
Pa kvota u kladilnica 1,25, eden drugar gi ugasi sport lajf gi stavi Kil 2ka za 30000.Od vcera mi zborese mu ebem budalata

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.851
Поени од реакции
3.318
Од сите 4 екипи, само Кил сакав да освои (најок екипа ми се). Овие ПСЖ и Веспрем надувани, а Барселона не ја можам.

Каква пожртвуваност од Кил!! :cuc:Ова некако како Вардар кога освои 2017, дури и истите тимови (Кил наместо Вардар). Супер изиграа, Ландин бранеше топ, Сагосен и Вајнхолд како топови пукаа. И заслужија да освојат и да го деградираат цело шпанско село сосе францускиот шљам. Па да не биде некоја сељачка екипа да победи. Пичлемето Де Варгас нека си се чуди сега, дедо Ентрериос исто, Доленец со глупата словенечка фризура, шљамот француски, а и изгубениот во простор и време - Де Сантос кој како и со Вардар си доби исклучување на крајот. :pos:
Браво Кил, заслужен наследник на Вардар за титулата! :cool:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
И Барса станаа лузери. Цела година мелат и кога ќе дојдат 2-та најбитни натпревари се губат.
Треба да учат од нас како се играат големи натпревари :pusigo:


Кил е машина. Каков тим си изградија од почеток после падот пред неколку години.
Јиха никој не го есапеше како тренер и сите се чудеа како ќе успее да излезе на крај со толку ѕвезди без тренерско искуство, ама и тој како Парондо се промовира во голем стратег.
Генерално ЕХФ ќе бидат задоволни од исходот :)
Шегата на страна Кил заслужено се прваци. Сепак мене ми е глупаво во сред сезона да се игра за првак во минатата која беше прекината а за пар месеци повторно да се игра за нова :pos: Ама ЕХФ и се е можно! Ако ништо друго, барем гледавме убав и неизвесен ракомет овие 2 дена.
И се потсетив каква моќна машинерија имавме која мелеше се!!! Ах спомени ...

И да не заборам. Коментаторите на Арена се феноменални!!! Не дека нашите не разбираат ракомет, баш напротив, всушност ракомет е еден од ретките спортови кој сите го разбираме :) ама сепак овие двајца ми се нешто посебно.
Нешто како Калински кога коментираше фудбал.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Секоја чест за Кил,искрено ме изнанадија уште вчера,многу спремни дојдоа на овој турнир,Јиха фантастично ги спремил посебно во одбрана.

За Барса нема што да се каже,многу лузерски менталитет,2-3 сезони по ред ќе изгазат цела сезона и кога ќе дојде најбитниот натпреват ќе се усерат.
Пасквал какво лузериште за 11-12 сезони во Барса да земеш само 2 титули е брука.
Со прст кажува кои играчи да му ги донесат и пак ништо на крај.
Незнам што го трпат толку време во Барса,уште пред неколку сезони требаше да јаде отказ.
 
Член од
2 јули 2020
Мислења
23
Поени од реакции
32
Perfekten Kil, im odrza lekcija na Barsa, koja odnapred mislese deka ke bude sampion. Iako site najmalky sansi im dadoa. Se oseti taa energija i kolektivnost sto gi krasese ovoj tim. Mnogu momenti potsetija na Vardar . I sigurno za 6 meseci ke fi gledame na final4 povtorno.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Убав коментар дадоа на Арена, денес Кил игра како Барселона. Страшно докторски меч изиграа, со премалку грешки и перфектна одбрана.

Пасквал тежок лузер е, какви состави има само Барса низ годиниве и тотално се губи на Ф4.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.935
Многу ги потценија мислам, влегоја на овој Ф4 уште пред да се качат во авион дека се шампиони, точно дека беа најголеми фаворити за титулата, ама прво треба да ги изиграат тие 120 минути за да дојдат до златото.
Во полуфиналето со run and gun ракомет го демолираја ПСЖ, мислеја така ќе одат и во финалето, искрено и јас очекував ист стил на ракомет како во полуфиналето, ама Кил од старт покажа заби, стегна одбрана и даде до знаење дека не е килав како ПСЖ.
Ми изненади и мене многу Кил, секоја чест за играта, далеку од тоа дека Барселона се лузери и такви муабети, напротив имаат ЕКИПИШТЕ, страшен тим, ама на Барселона едино му фалат јаки утакмици, кои ги нема во текот на сезоната. Шпанската лига е срање, таму и со втор тим си играат курташак и имаат 34/34 победи, во ЛШ добиваат 1 или 2 противници за натпреварување блиску до нивни ранк, со останатите имаат лесни победи, завршуваат први и одат дирек Ф4 и во целата натпреварувачка година имаат 3-4 посалам утакмици, пред да играат на завршниот турнир, тука е главниот проблем кај нив, затоа после кога играат во Келн на Ф4 некогаш на моменти изгледаат ко изгубени петли....

Кај Кил е друга песна, лигата е најјака во светот, стално имаат 3 други екипи кои се борат за титула: Фленсбург, РНЛ и Фуше Берлин. А во текот на сезоната и останати тешки гостувања како кај Магдебург, Лаипциг, Ветцлар, Хановер....
Многу посериозни екипи има во бундеслигата за разлика од Асобал, овде на преку 50% од утакмиците треба да стегниш газ да стигниш до победа....

Заслужена му е победата, Ландин искина, според мене тој е МВП, сигурно беше со преку 60% одбрани, опасен голман, Екберг мирна рака на пенали, без промашување, Сагосен топ.
Кај Барса мислам клучниот пенал го промаши Гомес на 22:19 мислам беше, ја погоди пречката, тука се кршеше резултатот да дојдеја на 2 разлика имаја шанси за се, после тој промашен пенал Кил имаше цело време предност од 4-5 разлика, недостижна за Барса.


За третото место, на овој Ф4 за мене најголеми лузери се Веспрем, ебати таквите играчи кога ни ваков десеткуван ПСЖ неможиш да победиш !
Мате Лекаи едино играше сам, се напрај чоекот, секоја чест, ама сам неможиш да го победиш ПСЖ, другите под нивоУ :D
ПСЖ на крај со Дилан Нахи, Пранди и голманот Генти успеа до среброто :D
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Заслужена му е победата, Ландин искина, според мене тој е МВП, сигурно беше со преку 60% одбрани, опасен голман, Екберг мирна рака на пенали, без промашување, Сагосен топ.
Кај Барса мислам клучниот пенал го промаши Гомес на 22:19 мислам беше, ја погоди пречката, тука се кршеше резултатот да дојдеја на 2 разлика имаја шанси за се, после тој промашен пенал Кил имаше цело време предност од 4-5 разлика, недостижна за Барса.
:cuc: тоа е тоа, а и таму се скрши буквално цела утакмица.

Ваков ракомет одамна немав гледано, мислам дека само за полувреме не бев подзинат.
Се слагам со тебе за јаки утакмици што Барса нема но тука не се бара одговорот, поминаа полесно со ПСЖ него Кил со Веспрем и донекаде и психолошки удри малце.

Одбраната на Кил функционираше перфектно, второ полувреме Дика Ман имаше неколку обиди да торпедира али го затворија и ја отсекоа Барса.

Многу заслужена титула на Кил од прикажаното
 

Kajgana Shop

На врв Bottom