V O L K S W A G E N

Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Istroseni se pikselite. Care samo da se odlemi i da se stavi polovno ispravno. Ovie televizori so popravat mozi da go odlemat i da stavat drugo.
Овој е на клип. Не се леми. Го отворив. Чудо тие што се лемат се по 500 ден. мање више на Али. Овој кошта 4000 ден. Не ми е јасно која е поентата толку голема разлика да има. Две опции се во игра. Првата е да пуштен лепакот на самиот флет на екранот и втора опција да се изместува дифјузерот на самиот екран.
Не се пикселите пошто на ладно се гледа сосема нормално и јасно. А имаш право може да прашам по сервисиве за ТВ низ Скопје.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Здраво. Дали може да ми кажете кој е подобар модел за голф 5, 1.9 или 2.0 2005,6 година?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Здраво. Дали може да ми кажете кој е подобар модел за голф 5, 1.9 или 2.0 2005,6 година?
Зависи како ќе га возеш. Ако повише тераш градска тогај 1.9, снага за низ град има и поеконимчан од 2.0, а ако повише отворено тераш тогај 2.0
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки здраво. Не успеав да најдам во пребарувањата па ај да пишам.
Имам проблем со LCD то на шалт табла. При најмало покачена амбиентна температура бледее скоро комплетно и ништо не се чита.
Golf 5 2005 1.9 tdi

Дали знаете дали се оправа чудово некако, дали некој кај нас ги сервисира или само нов му е мајката?
Еве слика од ситуацијата:


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Само да се смени нов дисплеи , во реклама 5 има сервис за такви услуги


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Само да се смени нов дисплеи , во реклама 5 има сервис за такви услуги


Sent from my iPad using Tapatalk
Фала, им пишав и ми дадоа само цена за замена а јас да си го набавам дисплејот.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Фала, им пишав и ми дадоа само цена за замена а јас да си го набавам дисплејот.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
И тоа се случува што сами ние нарачуваме ,бидејќи овде во МК немаат на лагери дисплеи за сите коли ,и на моја кола истото само што не беше дисплеј туку свирчето за предупредување за заборавено светло и се друго и нарачав од ebay се разбира оригинал OEM верзија и сам го сменив ,а за дисплеј треба постручен бидејќи е малку потешко.
Значи набави си дисплеј само од ebay и да биде оригинал OEM верзија ,освен ако има во МК


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Абе буквите во насловот се дистанцираат поради ситуацијава? Абе се знае, германска школа тоа.


Хехе, малце да се нашалиме додека е карантинов. :masa:
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
120
Поени од реакции
57
Абе јас земав Голф 5ка 1.9 TDI топ е количето не знам шо толку хејтање. Супер вожња, топ потрошња, евтини делови, евтина рака.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Здраво. Дали некој знае колку ќе чини царина и сите тие давачки за увоз на возило голф 5 1.9 тди 105кс од Бугарија? Ако некој увезувал да сподели. Убав ден
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Дечки здраво. Уште едно прашање ако може помош. Купив голф 5 1.9 тди од 2005 год, но имам проблем со дисплејот. Дали може да ми кажете каде можам да побарам дисплеј? Прашав на неколку места во мкд, ми бараат 100е, што ми е реално скапо за овој дел. Фала
 

Attachments

Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Дечки, сакам да купам голф 5 1.9 тди , ако имате некој пријател кој има сочуван примерок, пишете во пп па да се договориме.
фала
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Дали знае некој кај може да се направи апдејт на мапите на навигацијата,се работи за Голф 6 од 2011 год.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom