V O L K S W A G E N

Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Ne brat. Baska se vo dihton na glava, nemat maka so potrosnja na maslo kako kaj cetvorkata, ne mesat maslo so voda. Ama ti e tromav epten. So ne si zemes 1.6 102ks em pobrz em dokazan motor.
Излезе добра прилика спрема цената и километражата. 105.000км поминато. За тромав знам, ја имам голф 6ка со 1.4 мотор али сум задоволен од него. Само ова ме интересираше пошто знам на 4ките не беше добар тој мотор, а мислам поновиот излага 2006 а овој голф е 2004 и тоа ме мачи..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Со нафта од Лукоил 8-9 градска во зимо-7-8 во лето, отворено 5-5,5.. комбинирана: отворено 2:1 град на еден резервоар 6 литра.
Батали Лукоил оди на макпетрол и сппреди ги колку троши со Лукоил па ќе видете вистинска слика

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Батали Лукоил оди на макпетрол и сппреди ги колку троши со Лукоил па ќе видете вистинска слика

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
Строго Лукоил, боља нафта имаат, снага на колата и нема миризба, Макпетрол има срање од нафта.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Строго Лукоил, боља нафта имаат, снага на колата и нема миризба, Макпетрол има срање од нафта.
Кој те лаже , јас пробав тие двете и потрошувачка е голема разлика

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А миризбата нема разлика, а снагата подобро се покажа со макпетрол

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
А миризбата нема разлика, а снагата подобро се покажа со макпетрол

Sent from my SM-N986U Note S20 Ultra using Tapatalk
Добро ваше величанство, штом Вие така велите, нека Макпетрол ја има подобрата и поснажната нафта :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.114
Поени од реакции
4.621
Во почетокот на 90 те години кога Макпетрол имаше монопол во овој бизнис сите што во тоа време купуваа нови возила без разлика дали се на бензин или дизел се жалеа на повисоката потрошувачка на гориво за некои 20 до 30% од онаа фабричката декларирана и дури откако ќе наполнат гориво во Грција кажуваа дека имало драстична разлика во квалитетот односно моторот подобро влечел,максималната брзина била поголема а потрошувачката на гориво помала.Еден човек кажуваше за Опел Астра дизел 1.7 со германска нафта 170км на час без проблем а со нафта од Макпетрол повеќе од 140 не одел плус зголемена потрошувачка во однос на нафта наточена од Германија.Да не збориме за малверзациите што ги правеа со мерачите и вадеа гориво од резервоарите а дополнуваа вода.Јас возам Буба од 1972 година и најголем проблем во тој период беше потрошувачката на гориво низ град која одеше од 10 до 12 литри на 100км и што не пробував за да ја намалам.Дури откако Лукоил отвори бензинска пумпа и ставив гориво од таму се осети драстична разлика од она на Макептрол, колата престана да трокира а потрошувачката на гориво падна на просечни 8 до 9 литри низ град со ист режим на возење како претходно.Од тогаш од Макпетрол купувам само плин за домашно готвење во 12 кила стандардна боца и ништо повеќе.
 
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Поздрав, пишав и во другата тема за автомобили ама случајно ја видов и оваа сега, има некој искуство со VW Polo 2009/2010 1.2, 1.4?
 
Член од
3 јануари 2013
Мислења
34
Поени од реакции
4
zdr se raboti za Audi a3 2008 god gi izvadiv farovite ne znaejci deka pod niv ima nekoe crvo od farot ,,dali znae nekoj kaj treba pravilno da bide postaveno ili prikaceno ..odtogas pocna da ima kondenzacija vo farovite ....
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Zdravo, zainteresiran sum za WV Turan, nepostaro od 10god, i planiram Da ja kupam licno od Germany ili Italy. Ke igram na ponovo no so poveke kilometraza.(2014/15/16 so nad 200kkm). Koj se razbira dali mozete nekoj sovet za Turan da mi dadete, primer koj motor da koj ne, koja godina Ne, avtomatik dali e podobro od manual...
Vi blagodaram odnapred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom