Under the Dome

Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Under the Dome e нова сеија која ќе почне да се емитува на 24 Jуни на CBS. Досега се објавени околу десетина рецензии за пилотот и сите се генерално позитивни, со просечна оценка 73/100 на Metacritic.​
Во главните улоги се Dean Norris, Mike Vogel, Collin Ford, Aisha Hinds, Rachelle Lefevre и Natalie Martinez. Серијата е адаптација на истоимениот роман од Stephen King, a нејзин создавач е Brian K. Vaughan, кој работеше како сценарист и продуцент на Lost.​
За што се работи:​
Околу малиот град Chester's Mill ненадејно се спушта невидлива бариера во форма на купола, отсекувајќи ги жителите од надворешниот свет. Тие не можат да излезат, а луѓето надвор од куполата не можат да влезат за да им помогнат. Додека дел од жителите на Chester's Mill се трудат да разбета што се случува, други го користат хаосот и би сториле се за да ги скријат своите тајни од минатото.​
Еве и трејлер:​
За епизодата ќе треба да почекаме уште еден ден, ама од ова што го имам прочитано досега, чекањето ќе вреди.​
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
dur ne vidam prva sezona ne veruvam :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Дин Норис и Стивен Кинг се доволни за да ме натераат да ја пробам серијава. Типочна Кинговска ситуација - мало градче во Мејн, на кое му се дешава паранормална ситуација и кога луѓето започнуваат да се враќаат на корените и примитивизмот поради околината.
 
P

PewDiePie

Гостин
Добро приказните за изолирана група луѓе се воглавно интересни,а и трејлеров ме заинтригира. Деф ќе и дадам шанса на серијава.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
утре првата епизода а? кај ќе можи да се гледа знај некој? ако има некоја најава за онлајн гледање пишете пп
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Дефинитивно ја гледам. Ама ептен ме потсеќа на Симпсонови. :confused:
И конечно после толку време да ја видам Rachelle од What about Brian.

 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
^

Симпсонови направиле толку многу епизоди што ваљда за секоја приказна на иден филм во иднина ќе испадне дека тие веќе ја направиле истата приказна во некоја епизода. Книгата ја објавил Кинг во 2009-та али ја напишал па избришал па пак препишал во 70те години па така сигурно не е копија. :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Од трејлерот изгледа интересно и баш сум расположен за некоја лесна sci-fi серија.

Само да не испадне како Terra Nova, ја рекламираа како sci-fi со добра приказна и ефекти и на крај испадна family drama, а имаше солиден пилот. :)

Понеделник спрема вторник е пилотот? Во колку саат?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Според деталите за приказната, многу потсетува на Јericho една од сериите за кои ми е најмногу криво што ја откажале. Значи ќе се гледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom