UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Може ли малолетни да аплицираат или ќе можат да влезат само преку полнолетен апликант?
Искрено, не знам дали постои забрана за посета на вакви настани на лица под 18. И тие си имаат ИД (пасош, може и лична карта да имаат). Ако некој знае со сигурност, нека пише, јас такво нешто не прочитав или ми промакнало.

Па да, ќе си вработат луѓе шо ќе се позамарат овие 2-3 месеца со нас и ќе лапат убава плата. Кај нас сеа енос ќе слушаш муабети за карти и ќе биде смеење. :D[DOUBLEPOST=1497373162][/DOUBLEPOST]
Нема врска. Ако аплицираш за тие од 15 евра и селектираш дека се согласуваш за друга категорија, имаш шанси да лапаш карта од прва категорија, 50 евра, ама треба 50 евра да имаш на сметка, не само 15. :д

И најдобро нешто шо може да биде за картиве е да се иде у банка и да се стават ХХ евра на девизна. Раат.
Убаво пишува: .."can be upgraded or downgraded by one category.."
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро е што сме сепак Македонија, да ни организираа Еуро тука ќе требаше Бидиков цел сервер да дига заради прашања поврзани со факинг карти.
А замисли па Олимпијада да ни дадат со блок карти, или па тениски турнир како Вимблдон, дневната карта ти важи за сите терени освен централниот и првиот, па доплата олку, доплата онолку, додека се објаснат, завршил турнирот.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Јас имам 2 прашања..
1) Ако јас аплицирам за 4 карти односно за мене, тато, сестра ми и девојката.. дали можат и тие посебно да аплицират.. повеке аплицирања повеке можност за да бидеш избран..
2) Што би се случило ако немам пари на сметката откако ке бидам избран ? Го губам правото или ке имам можност да внесам пари на сметката ?
Се чини најболното прашање за сите е тоа под 1). И мене ме интересира истото. За жал никогаш нема да дознаеме на кој начин работи “лотаријата“. Дали останува во игра исто лице во повеќе апликации, пример еднаш како носител, а повеќе пати како гостин на друг апликант? Или како валидна му се смета само апликацијата на која е носител, а другата ја обележуваат да не учествува во лотаријата ;). И дали на одредени апликации им се дава повеќе шанси, како на пример оној што аплицира за 2-3 карти (претпоставка пар или семејство, односно исти презимиња во апликацијата) во однос на оние што се за 4 карти (да речиме другари, сите со различни презимиња). На крај краева, секој што сака да се надева вистински дека ќе биде во игра е сам на свое име да си поднеси апликација, а не да чека од роднини, другари итн...

Друго што не знаеме е кои блокови, која цена се. Моја претпоставка е дека поголем дел од централните блокови се категорија 3 односно 50 еур. Додека кога одиме за Македонија да ја гледаме, нели не е така, само баш централните блокови се најскапи, ама со оглед дека УЕФА ќе сака повеќе пари да извлече логично е некако вака да се категориите по блокови:
ceni super kup.jpg

Со други зборови, мора да се аплицира за најскапите, така се најголеми шансите мислам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечкии, ви постираше Лимбо, два поста погоре.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Најголеми се шансите ако аплицираш за категорија 2, така можеш да добиеш и од 1 или од 3, зависи од кои има останато.

Можам ли да аплицирам за билети во различни ценовни категории?


Барања за билети може да се направат само за билети во иста ценовна категорија. Меѓутоа, со цел да се зголеми можноста да добиете на лотаријата, апликантите може да укажат на тоа дека тие се подготвени да прифатат билети во различни ценовни категории со штиклирање на соодветното поле на страницата за апликација на порталот за билети. Во таков случај, ако билетите во одбраната ценовна категорија не се повеќе достапни, на подносителот на барањето може да му бидат распределени билети во друга ценовна категорија. Таа друга категорија може да се разликува само за една категорија погоре или подолу.
 
Последно уредено:

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
@bobipp , @Limbo Благодарам на одговорот.. А ти @Zarniwoop можеш уште некоја опомена да си добиеш како што гледам многу ги имаш.. паметен дечко.. !
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Зошто коментираш ако не знаеш? Ако си аплицирал за карта од Ц категорија, имаш шанса за Б, но не и за А. Не знам што е толку нејасно, и на ФАКИНГ МАКЕДОНСКИ ГИ ИМА ПРАВИЛАТА, читајте ебате беља у Пејнт нацијата. Кои ботови алоооо
Не си у право.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Не си у право.
Најголеми се шансите ако аплицираш за категорија 2, така можеш да добиеш и од 1 или од 3, зависи од кои има останато.

Можам ли да аплицирам за билети во различни ценовни категории?


Барања за билети може да се направат само за билети во иста ценовна категорија. Меѓутоа, со цел да се зголеми можноста да добиете на лотаријата, апликантите може да укажат на тоа дека тие се подготвени да прифатат билети во различни ценовни категории со штиклирање на соодветното поле на страницата за апликација на порталот за билети. Во таков случај, ако билетите во одбраната ценовна категорија не се повеќе достапни, на подносителот на барањето може да му бидат распределени билети во друга ценовна категорија. Таа друга категорија може да се разликува само за една категорија погоре или подолу.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Екстра понуда! Продавам карти за финалето 350 евра. Праќам по карго, плаќање однапред.
П.С Исто лице макс. 3 карти.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Екстра понуда! Продавам карти за финалето 350 евра. Праќам по карго, плаќање однапред.
П.С Исто лице макс. 3 карти.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
1 карта 350 евра?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Екстра понуда! Продавам карти за финалето 350 евра. Праќам по карго, плаќање однапред.
П.С Исто лице макс. 3 карти.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Mentalen si.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom