UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
И што ако имаат аплицирано странци? На тие не и е прв пат што аплицираат со пасош и друг документ и тоа на сајт на уефа, а ти се плашиш за твои информации ќе завршат во нечија база. Досега не постоеа такви бази, сега ќе ги креираат. Секако на одмор идат во хотел и оставаат пасош.

Јас ќе ти кажам дека за секој може да се добие инфо ако се сака и на многу поглупави места оставате лични информации.

Твои информации само име и презиме пример да дадам ќе те најдат во која банка имаш сметка, каде имаш патувано и сл.

Нема врска трескам глупости уживај.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
A каде јас реков дека нема податоци за секој од нас? Реков само дека излезе оти курУЕФА ги собра „непотребно“, никаде не пишав дека нема податоци веќе достапни за извесни служби. Ти почна да мешаш избирачки списоци и глупости. Не мора да ми кажуваш во каква ера живееме, „фала“.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Абе као да не сте користеле FB, Google, ... и никакви информации им немате дадено :)
Сите такви сајтови си имаат полиса за приватност и услови за користење со кои се согласувате при самото регистрирање и си пишува таму за што се користат одатоците и тако даље... За злоупотреба и процурување на лични информации си има судови кои се прилично строги во ЕУ, ама ова не е тема за ваква дискусија :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.613
Тикет кога исплаќаш у кладилница ти бараат матичен број , камоли УЕФА. Никојпат не сватив шо толку голема фрка се дига за личните податоци , освен можеби за некои финансиски превари преку картички.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
У колку само погрешен правец ви иде муабетот за лични податоци...

Државата ги имала личните податоци на сите... duh... држава е, мора да ги има личните податоци за сите нејзини граѓани.

УЕФА немала да ги користи личните податоци. Шо е битно тоа. И самото прибирање лични податоци без нечие знаење е проблематично.

Намерно го болдирам тоа без ничие знаење зошто ти си свесен за тоа дека ги даваш личните податоци на друг, што значи си се согласил некој друг да има твој број на лична карта/адреса на живеење и слично.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Намерно го болдирам тоа без ничие знаење зошто ти си свесен за тоа дека ги даваш личните податоци на друг, што значи си се согласил некој друг да има твој број на лична карта/адреса на живеење и слично.
Да, во случај кога на истиот сајт стриктно пишуваше дека ќе биде потребен документ за идентификација при користење на тие карти и поврзување со истите податоци кои сам ги даваш. Овака ни покажаа еден голем КУР. И никој не знае (освен од куруефа) каде отидоа тие податоци.

И не мешајте колку време ќе се влегувало на стадион така.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ги заболи Уефа за некои обични смртници што живеат во Фиром...и да правите финансиски малверзации преку картички УЈП лесно ќе дојдат до такви информации и ќе ви пуштат честитка..не знам што се растревоживте дотолку,ако имате gmail акаунт на Гугл(а 90% имате) тогаш вашите лични податоци се на дофат за секој во светот што сака нешто да дознае лично за вас..Гугл е најразвиена софтвер компанија во светот што ја користат милијарди луѓе.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ги заболи Уефа за некои обични смртници што живеат во Фиром...
А кој кур ти е на тебе со фиромот што го дрНкаш на форум веќе неколку дена? Кој деген човече, брука. Исели се и скапи по кладилници у Бангладеш.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Добро а може да ми објасн{и некој, како на секое пола метро редари, може да ти избега тебе некој и да истрча на терен? Секоја чест за дечкото, требаше да ги трча уште да им еа бем кретените !!

Утакмицата беше супер, атмосферата мораше малку боље од неутралните фанови, не може ја што не навивам ни за двата клуба да се дерам коа скандираат или коа правеа било што за да кренат атмосфера, a тие дојдени со дресови да ќутат и да се сликаат :D Штета што сме најцигански народ и мора да праиме далавери на туристи за да им земеме пари, наместо да оставиме добар впечаток. Ова е последно нешто што се дешава од ваков тип кај нас и тоа е жално :)

Инаку ме радува што имаше луѓе од сегде и позитивна беше атмосферата, па дури и албанците и косоварите беа фини према нас (нормално не тие што живеат тука! )

Вредеше за сите пари како и да е, и се надевам дека ќе одам почесто на вакви утакмици било каде у Европа, пошо чувството е неописливо :D
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Прекрасно!

Не верував дека ќе го кажам некогаш ова, ама посоодветно место за орово немаше. Добра кореографија, доволно кратко или долго да не те оптерети, а ритамот на тапанот нема човек што не го возбудува. Посебно ми е мило за дечињава. Кога ќе пораснат веројатно ќе сфатат каква прилика било ова, кога веројатно некој друг Роналдо ќе биде вака популарен.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Интересна работа имаше откако заврши натпреварот при излегувањето пред стадион, забележав 2-3 луѓе со натписи на англиски - "I need used tickets for my personal collection".
Жими таквово за personal collection хаха. Од одма ми замириса на некоја превара. А имаа собрано барем по 30тина...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Интересна работа имаше откако заврши натпреварот при излегувањето пред стадион, забележав 2-3 луѓе со натписи на англиски - "I need used tickets for my personal collection".
Жими таквово за personal collection хаха. Од одма ми замириса на некоја превара. А имаа собрано барем по 30тина...
Ни јас не сфаќам зашто им требаат карти за лична колекција?? Ако имаат една доста им е, што ќе им се 30 карти од иста утакмица?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А кој кур ти е на тебе со фиромот што го дрНкаш на форум веќе неколку дена? Кој деген човече, брука. Исели се и скапи по кладилници у Бангладеш.
Мизеријо белосветска,ретардирано суштество едно без ронка култура,нецивилизиран мајмун што не знае муабет да направи..не знам веќе како да те наречам оо ти неограничена глупердо..како сакам ќе ја нарекувам оваа скапана држава и ти си никој и ништо да ми суди во врска со тоа дебил еден...и во Бангладеш во кладилници да седам за тебе ќе бидам господ бог.
 
R

red.devil

Гостин
Утакмицата беше супер, атмосферата мораше малку боље од неутралните фанови, не може ја што не навивам ни за двата клуба да се дерам коа скандираат или коа правеа било што за да кренат атмосфера
Така ќе е кога појќе од пола стадион се бидени како тебе. А дресовите... тоа е ради реда, да бидат ин...

Додека чекав вчера другар кој пробуваше патики, три семејства влегоа да бараат дресови од Јунајтед во Спорт М.
Фан на Јунајтед или Реал ќе е спремен со години наназад, не му треба дрес во 15ч т.е. шест саати до почеток на натпреварот. :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Собираат карти од една утакмица за после да може да се менувааат со други колекционери за карти од други утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom