UEFA Nations League 2020-2021

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ми го направија ќефот Шпанците синоќа. Ништо против Италија ама мило ми е пред се' за Лучо, после се' што му се случи последните години. Одлично ја води оваа репрезентација, се надевам ќе остане подолго време и ќе има успеси. Вака на хартија со ваков млад состав треба да се просечна репрезентација а можат да победат било кого. Само што почнуваат да играат заедно па очекувам наредните години да бидат меѓу фаворитите барем за европска титула.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.676
Поени од реакции
7.266
Ми го направија ќефот Шпанците синоќа. Ништо против Италија ама мило ми е пред се' за Лучо, после се' што му се случи последните години. Одлично ја води оваа репрезентација, се надевам ќе остане подолго време и ќе има успеси. Вака на хартија со ваков млад состав треба да се просечна репрезентација а можат да победат било кого. Само што почнуваат да играат заедно па очекувам наредните години да бидат меѓу фаворитите барем за европска титула.
Уште да го шутнат и Бускетс подобри ќе бидат, ми се допаѓа што даваат шанса на младите.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Мојот нов рингтон

Плачел после утакмица кј Манчо, кој ги осудил навијачите на прес :pos: :pos:

Добро бе, што очекувал? Искрено се чудим некоаш ваќе што им се врти у глава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.433
Плачел после утакмица кј Манчо, кој ги осудил навијачите на прес :pos: :pos:

Добро бе, што очекувал? Искрено се чудим некоаш ваќе што им се врти у глава.
За трето место се игра во Торино, таму ќе му аплаудираат. Потоа во медиуми ќе се форсираат муабети кои ќе го поврзуваат со Јувентус. Фановите на Јуве ќе се одушевени и ќе провоцираат. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Тоа да, ама не мислев на тоа. Него одпосле што им се врти.
Зарем он не очекувал да му свират у Милано, зар мислел дека све ок ќе биде.
И сеа се осеќел навреден што му свиреле, бог да чуа
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606


Ретка снимка од Џиџо после утакмицата.
Па после оние изјави на Манчини па и на Турам што се обидуваат да го одбранат не знам дали било баш вака. Никој не ни негира дека зема пари ама сепак не му е сеедно што го исвиркуваат. Ама кој го ебе не ни заслужил подобро.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Преубав фудбал, атрактивен за око, брз напаѓачки без пардон. Играчи ко со шифри на фифа да ги бираш. И на крај доаѓа жабарот со Чиро Непокретни и те гази и физички и психички.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Нереално е ова што го изигра Франција во второ, одамна не сум ги гледал во вакво издание, ги прегазија.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Samo sto na grupen cat so drugarive go pofaliv Teo, odma dade gol :D

Nastrana golot, cela tekma strasno izigra, duel ne izgubi.. prerasnuva vo klasa bek..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom