UEFA Nations League 2020-2021

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Реално и објективно.
Очигледно е дека двата постови не се баш озбилни, посебно првиот.

Ама Џејмс во напад е како Трент, во одбрана е како Бисака. Ова го кажав и лани пред старт на сезона, и си имаше солидна прва сезона во ПЛ и покрај повредите и конкуренцијата од Азпи. Кој го гледал, знае. Има се за да стане комплетен бек ако се развива како што треба. Е сега дали ќе се развие така, ќе видиме. Јас можам само да верувам.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Очигледно е дека двата постови не се баш озбилни, посебно првиот.

Ама Џејмс во напад е како Трент, во одбрана е како Бисака. Ова го кажав и лани пред старт на сезона, и си имаше солидна прва сезона во ПЛ и покрај повредите и конкуренцијата од Азпи. Кој го гледал, знае. Има се за да стане комплетен бек ако се развива како што треба. Е сега дали ќе се развие така, ќе видиме. Јас можам само да верувам.
Ако е неозбилно, ок. Ако е озбилно, Џејмс не е ни трета опција за десен бек. Не знам како ќе се развива, мене ми е жив просек од тоа што сум гледал. Офанзивно е многу позади ТАА, дефанзивно е многу позади Бисака.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ако е неозбилно, ок. Ако е озбилно, Џејмс не е ни трета опција за десен бек. Не знам како ќе се развива, мене ми е жив просек од тоа што сум гледал. Офанзивно е многу позади ТАА, дефанзивно е многу позади Бисака.
Глеј го сезонава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Доста оптимистички :D да излезе англиски хибрид од Бисака и Трент (едниот со највеќе асистенции, другиот со најмногу дуели), ќе му кренат статуа до таа на Мур.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Го немам гледано овој Џејмс многу ама од тие натпревари шо ги изгледав, не е ништо посебно, сите центаршутеви по земја му беа и лагано изблокирани од противничките играчи, тоа знам го запамтив
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Доста оптимистички :D да излезе англиски хибрид од Бисака и Трент (едниот со највеќе асистенции, другиот со најмногу дуели), ќе му кренат статуа до таа на Мур.
Ваљда аутокоректот на Донев нешто заебал, ваљда планирал да пише "Џејмс е добар како Трент или барем БИ САКАЛ", ама по грешка му се пишало "Џејмс е добар како Трент или БИСАКА" :/
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Доста оптимистички :D да излезе англиски хибрид од Бисака и Трент (едниот со највеќе асистенции, другиот со најмногу дуели), ќе му кренат статуа до таа на Мур.
Повеќе има шанса да игра во дефанзива како ТАА а офанзива како Бисака.
Автоматски споено мислење:

Ваљда аутокоректот на Донев нешто заебал, ваљда планирал да пише "Џејмс е добар како Трент или барем БИ САКАЛ", ама по грешка му се пишало "Џејмс е добар како Трент или БИСАКА" :/
Драгонски напиша нешто што е всушност смешно, денес е навистина ден за чуда.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Чолисмо и Владимир го процениле Џејмс и мислам дека простор за понатамошна дискусија повеќе нема.

Додуша, за разлика од Владимир, Чолисмо малку успеала да го гледа (Понте Прета-Сантос нема сами да се изгледаат, нели) и запамтила дека секој центаршут негов завршил во нозете на противниците.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Очекував детална анализа од @cholismo за вчерашната партија на Гризман. Штама :toe:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Очекував детална анализа од @cholismo за вчерашната партија на Гризман. Штама :toe:
За жал Спорт Клуб одлучија наместо Франција да го даваат мега јакиот дуел Луксембург со Црна Гора па немавме можност да ја гледаме таа маестрална ванземска партија на Гризман против Чалета Цар, Дежан Ловрен, Мелњак и Уремовиќ :D
Ако даваат реприза ќе ја изгледам и ќе пишам ;)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ако имаш Хрватски спортклуб ,таму не ја даваат пошто си иде на национална телевизија утакмицата.
Не се они ко нас,пацери да немаат пренос.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Очигледно е дека двата постови не се баш озбилни, посебно првиот.

Ама Џејмс во напад е како Трент, во одбрана е како Бисака. Ова го кажав и лани пред старт на сезона, и си имаше солидна прва сезона во ПЛ и покрај повредите и конкуренцијата од Азпи. Кој го гледал, знае. Има се за да стане комплетен бек ако се развива како што треба. Е сега дали ќе се развие така, ќе видиме. Јас можам само да верувам.
Колку глуп пост испадна ова...
...срамота да го споредуваш Џејмс со некој one point scrub како Александар :/

1600120459081.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom