UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.537
Поени од реакции
5.567
Ваков атрактивен гол постигна Матеус на СП Италија 1990 кога Германија поведе против Југославија со 1:0
Зборам општо за цело првенство, скоро секој ден по некој "евро гол".

Роден сум 90тите, тоа во 1990 го неам фатено...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.503
Поени од реакции
42.997
Англичаните одма после групите ќе исчурат.
Ako voopsto i pominat grupi haha, uzasot se majke mi, ama milom ili silom ke idat dalje najverojatno, so nekoj individualen poteg od igraci sto praat razlika.
Kako i da e Danska nikad ne smee da se potceni, i realno imaat momentalno dobra generacija taka da kakva saka neka e anglija i Pep da gi vodi, dancive ne se topovsko meso, nikad ne bile.
Bi trebalo bez problemi da idat i oni i valjda englezite, a u nekoe idealno scenario denes neka go izedat englezite pa cel svet da naviva za Slovenija sledna, mojot covek Sesko konecno da blesne, so ogled deka dno opipa prvi 2.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.191
Саутгејт со Трент на средина ќе пробие дно, златен Мајно да го игра таму он си игра Пеп Гвардиола.
Мајно па јакиот играч.
Уште не ви е јасно дека ја играат групнава фаза со одење што се вика.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.896
Поени од реакции
63.761
Среќа па ке си иде Саутгејт по крајот на ЕУРО.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.708
Ајде Данска! Заслужуваат да победат.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Ja ne mozam da razberam vakov tim da pustas so vakva neznalica od trener... fenomenalno. Najmn mi e krivo so Palmer dreme na klupa, ne vlaga ni kako zamena so e presmesno i TAA go muci na zaden vezen.. beda.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.503
Поени од реакции
42.997
Ja ne mozam da razberam vakov tim da pustas so vakva neznalica od trener... fenomenalno. Najmn mi e krivo so Palmer dreme na klupa, ne vlaga ni kako zamena so e presmesno i TAA go muci na zaden vezen.. beda.
Da, nemase da bide nerazbirlivo, da ne bese naslednik na ... bitangata Alardajs, koj vleze u nekoj skandal za transfer, ili sto i da bese, i undercover novinar go otkri so snimka po sto se povlece.

Malce zabegani senilni starci se izglea tie sto odlucuvaat koj da bide trener na Anglija, nema da sum iznenaden ako sleden trener im se stivi dzi ili frenki lampard, ili nekoj drug nebiten vo trenerskiot svet, izmislen trener.

Razvojot na nastani vo grupava e takov sto ne veruvam deka tretata repka ke ima dovolno bodovi za da ide dalje, odnosno po muabetov ocekuvam Danska i Anglija da se patnici vo slednata faza.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Галагер бе, факинг Галагер го остави да изигра до крај :vozbud:
Преценети Англиски гомна, ќе бидат избришани од било која посериозна репрезентација во нокаут фазата
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.503
Поени од реакции
42.997
Галагер бе, факинг Галагер го остави да изигра до крај :vozbud:
Преценети Англиски гомна, ќе бидат избришани од било која посериозна репрезентација во нокаут фазата
U vtoro vleze on.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.562
Поени од реакции
5.073
Инцестите и кога беше генерацијата на Руни, Лампар, Џерар, Кол, Овен,Џејмс, Донован, Тери, Пиенар, Дефо со тренер Капело, не стигаа подалеку од осминафинале, сега ќе напраеле нешто со размазените црнчишта дечишта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom