UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.404
Најтрагично е за тие што се кладат на англичаниве, а тие онака лабаво се понашаат, кур ги боли, чекаат да заврши утакмицата.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.800
Da, nemase da bide nerazbirlivo, da ne bese naslednik na ... bitangata Alardajs, koj vleze u nekoj skandal za transfer, ili sto i da bese, i undercover novinar go otkri so snimka po sto se povlece.

Malce zabegani senilni starci se izglea tie sto odlucuvaat koj da bide trener na Anglija, nema da sum iznenaden ako sleden trener im se stivi dzi ili frenki lampard, ili nekoj drug nebiten vo trenerskiot svet, izmislen trener.

Razvojot na nastani vo grupava e takov sto ne veruvam deka tretata repka ke ima dovolno bodovi za da ide dalje, odnosno po muabetov ocekuvam Danska i Anglija da se patnici vo slednata faza.
Стиви ќе освои светско со овие ;)
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.317
Поени од реакции
11.912
Нула и од Англија до сега. Никогаш нема да го сварам тој фудбал островски а овој умрениов Саутгејт таков стил има поцјсан.


Како освоиле овие Светско некад е енигма.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.404
Инцестите и кога беше генерацијата на Руни, Лампар, Џерар, Кол, Овен,Џејмс, Донован, Тери, Пиенар, Дефо со тренер Капело, не стигаа подалеку од осминафинале, сега ќе напраеле нешто со размазените црнчишта дечишта.
не бе, пак ќе стигнат до полуфинале со влечење.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.156
Поени од реакции
4.703
Чекајте ја сега гледам дека Галагер е викнат, а немаше место за Медисон. Па вториов за првиот е Меси.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Гледам Англија прво место у група, ти што гледаш?
Уште едно коло има, а и срамота е да не биди прва во група со оглед на тоа со каков квалитет располагаат др реп
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.191
Уште едно коло има, а и срамота е да не биди прва во група со оглед на тоа со каков квалитет располагаат др реп
Па ја зборев за групна фаза дека играат со одење, не се трошат уопште. Во турнирско натпреварувања тоа е можда и најбитно.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.058
Поени од реакции
84.912
Арен си е Саутгејт, и вие само мани да му наоѓате на човекот...

:kafence:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Па ја зборев за групна фаза дека играат со одење, не се трошат уопште. Во турнирско натпреварувања тоа е можда и најбитно.
У реду е незнам само кој будали веќе се спуштаат на твоето ниво.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Види го Барела до таквото му стига на Донарума :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.896
Поени од реакции
63.762
Инцестите и кога беше генерацијата на Руни, Лампар, Џерар, Кол, Овен,Џејмс, Донован, Тери, Пиенар, Дефо со тренер Капело, не стигаа подалеку од осминафинале, сега ќе напраеле нешто со размазените црнчишта дечишта.
Првиот и знамето го погрешил.



 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
741
Поени од реакции
1.592
Па ја зборев за групна фаза дека играат со одење, не се трошат уопште. Во турнирско натпреварувања тоа е можда и најбитно.
Вака со одење играше преполнет со "ѕвезди" Бразил во 2006 и го папаа при прв посериозен противник. Пресликана, иста безидејна игра со повремени блесоци на сув талент.
Посериозна репка маста ќе им ја извади. Со ваква игра прашање дали ќе припарат 1/4 финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom