UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.985
Поени од реакции
3.506
Дали знаеш дека се православни и после ерменците имаат најстари православни цркви?
Znam deka se pravoslavni, ali znam deka i ljockite poteknuvaat od Kavkazot i najverojatno se dalecni rodnini so ovie od Kavkazot, samo sto poprimile islam vo otomanskoto vladeenje..
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.151
Поени од реакции
4.689
Znam deka se pravoslavni, ali znam deka i ljockite poteknuvaat od Kavkazot i najverojatno se dalecni rodnini so ovie od Kavkazot, samo sto poprimile islam vo otomanskoto vladeenje..
Љочките од кал имаат искочено, Саруман лично ги има создадено.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.529
Поени од реакции
7.636
Ѓулеж ??? ненормален кај ја најде жжжжжжжжжж :гик::гомце:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.532
Поени од реакции
5.564
Нашиве коментатори убедливо највеќе осакатуваат презимиња, УБЕДЛИВО!
Малце фали на Арена да се префрлам упм.
Фали уште вечер да се избацат со Христијано Руналду.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.446
Поени од реакции
109.314
Ги слушате ли Тони Ердоган и Југо Ататурк бе? Па дали е ова реалност или симулација најискрено прашувам? Што се замислуваат овие глупаци бе? :pos: :facepalm: Арда Ѓулер го викаат Ѓулеж, Јусуф Јазичи го викаат Јазч, прееска на 0-0 Турција гаѓа статива, а Југо вика имаа СРЕЌИЧКА Грузијците, после тоа не знам за кого збореа нешо 25 години спомнаа, Тони вика јубилеј сребрена свадба праи... :facepalm::facepalm: Не најозбилно овие се заебаваат, нема шанса да се озбилни. Каков срам човече ауууууу, па на национален сервис сте бе кретени едни, не на Зевзекманија да ви ебам душата смрдлива да ви ебам. Посакувам да бев глув и да не ги чуев сите глупости.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.529
Поени од реакции
7.636
Пу Jаз'к Јазичи :Кезец:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.532
Поени од реакции
5.564
Ги слушате ли Тони Ердоган и Југо Ататурк бе? Па дали е ова реалност или симулација најискрено прашувам? Што се замислуваат овие глупаци бе? :pos: :facepalm: Арда Ѓулер го викаат Ѓулеж, Јусуф Јазичи го викаат Јазч, прееска на 0-0 Турција гаѓа статива, а Југо вика имаа СРЕЌИЧКА Грузијците, после тоа не знам за кого збореа нешо 25 години спомнаа, Тони вика јубилеј сребрена свадба праи... :facepalm::facepalm: Не најозбилно овие се заебаваат, нема шанса да се озбилни. Каков срам човече ауууууу, па на национален сервис сте бе кретени едни, не на Зевзекманија да ви ебам душата смрдлива да ви ебам. Посакувам да бев глув и да не ги чуев сите глупости.
1.10 земале една 500ка пред натпревар. Битно забавно им е на нив
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.540
Поени од реакции
17.221
Па па па утакмицата, како финале да е
Башка и коментаторите на Арена со каков жар коментираат, милина за очи и уши
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.592
Поени од реакции
1.007
Која утакмица еј, свака част. Жал ми е за Грузија, подобро од ова не можеа мислам, ама немање среќа ич. Штета.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.669
Поени од реакции
2.651
Arda Güler, the first teenager to score on his Euros debut since Cristiano Ronaldo in 2004 • 79 minutes played
1 goal of the tournament scored • 38/41 passes completed • 5 chances created • 2 big chances created • 4 duels won

Толку беше ли добар во мечов или медиски е премногу форсиран? Не го гледав мечот, освен последни 10 минути и ве прашувам за неговата игра и општиот доем дали е добар или премногу исфорсиран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom