UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    95
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
14 јули 2017
Мислења
644
Поени од реакции
1.276
Се научиле воа црнците француски да пуцат пенали
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.355
Поени од реакции
21.853
Кога сме кај Усман Дембеле и пеналите. Изјавата е втор најголем блам во историјата на фудбалот, нормално после бламот на Алекс Сонг.

 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.762
Поени од реакции
6.710
Феликс вечниот талент :confused:. Си се заеба Мартинез што го внесе во игра.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.965
Поени од реакции
14.013
Не ми текнува точно на процентот, некаде околу 55, сигурно не преку 60%, во пенал серија победува оној кој прв изведува пенал.

И таа мала предност Роналдо им ја препушти на Французите.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
6.866
Коста против Словенија, на сите пенали ги чекаше каде ќе шутирааат, денес сите пенали на проценка отиде и ништо не процени. Многу умрена утакмица, со неколку добри шанси. Португалија подобра на утакмицава и општо на првенствово. Франција вака мизерна, безидејна не ми текнува кога била, гол немаат дадено од игра цело првенство, ама и до финале ќе догураат, а таму се фаворити со кој и да играат.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.265
Поени од реакции
4.497
Двете најгнасни држави во Европа во 1/2. Едните држат некоја забегана арогантност без основа, а другиве се прича за себе, штом прозборат на чело им пишува дека се педери

Ај бар Мбапе нека освои ЕП батали арогантност
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.558
Поени од реакции
5.920
Коста против Словенија, на сите пенали ги чекаше каде ќе шутирааат, денес сите пенали на проценка отиде и ништо не процени. Многу умрена утакмица, со неколку добри шанси. Португалија подобра на утакмицава и општо на првенствово. Франција вака мизерна, безидејна не ми текнува кога била, гол немаат дадено од игра цело првенство, ама и до финале ќе догураат, а таму се фаворити со кој и да играат.
Што ќе процени овие шутира пуна горе, кој може да го одбрани тоа?

Не како Феликс пичето земал по земја ќе ми шутира и на крај пак џабе, ако више утињаш бар учукај ја мушки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom