UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.661
Поени од реакции
17.414
Приметивте дека нема толку голема хајка и грозница околу европсково? Мене еуро 2016 ми беше ептен многу подобро и страсно во сите сегменти.
Нема хајка кај нас, инаку во Германија моментално е лудило, не можиш ни до карта да дојдиш.
Читав на нет дека Балканциве ќе имаат огромна поддршка, најбројни Хрватите па Албанците за чудо.

Мене ми стигна меил од УЕФА дека имам право на карта да купам откако првиот пат ме одјебаа, ама цените беа над 400 евра од карта.
Имаше нешто поефтино ама се продаде со брзина на светлината
Очекувам стадионите да крцаат, иако со намален капацитет ќе бидат затоа што нема да има стоечки трибини

Господ знај само колку тони пиво ќе се продаде во овој месец
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
154
Поени од реакции
344
Нема хајка кај нас, инаку во Германија моментално е лудило, не можиш ни до карта да дојдиш.
Читав на нет дека Балканциве ќе имаат огромна поддршка, најбројни Хрватите па Албанците за чудо.

Мене ми стигна меил од УЕФА дека имам право на карта да купам откако првиот пат ме одјебаа, ама цените беа над 400 евра од карта.
Имаше нешто поефтино ама се продаде со брзина на светлината
Очекувам стадионите да крцаат, иако со намален капацитет ќе бидат затоа што нема да има стоечки трибини

Господ знај само колку тони пиво ќе се продаде во овој месец
Репортажи што гледам викат дека нема знаци дека ќе има европско, нема маскоти, билборди ова она. Вероватно во тоа има и удел панини албум што нема за прв пат, што нема менување сликички на плоштад. Часописи еуро 2016 имаше еден куп низ трафиките, сега не знам како е.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.635
Поени од реакции
5.933
Почнува денес ЕП , на интернет гледам пишува околу 200.000 навивачи од Шкотска допатувале во Минхен :)

Шкотските навивачи не ги интересира тепање и не се такви како другиве што може да прават проблеми , иако само 30.000 ке ги има на трибините другите доаѓаат само за забава во Минхен :cool:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.199
Поени од реакции
4.919
Каква еуфорија, утепан народ сме ние ништо не не интересира. Само кафе, Халкидики и некако ако може до брза пара да се дојде. Кладилница, биткоин, сезонска работа тоа се трите работи што се зборат во градов.

Ќе има собиранки само за финале за да може стори да се стави и тоа е тоа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.596
Поени од реакции
43.183
Има влијание и тоа што го направија ЕУРО-то со 24 репрезентации. Со 16 кога беше, според мене беше најдобриот турнир во било кој спорт.

Вака, се до нокаут фазата ќе има еден куп просечни утакмици. Плус од 4 од 6те групи, поминуваат по три тима, па за некои една победа во групата ќе биде доволна да обезбедат пласман.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.661
Поени од реакции
17.414
Од аутсајдерите има доста репрезентации кои можат да изненадат и да сопнат некој фаворит. Баш заради ова мислам дека ова Европско ќе биди најинтересно за гледање, скоро сите репрезентации се искалемија за фудбал.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.354
Поени од реакции
21.866
Нема хајка кај нас, инаку во Германија моментално е лудило, не можиш ни до карта да дојдиш.
Читав на нет дека Балканциве ќе имаат огромна поддршка, најбројни Хрватите па Албанците за чудо.

Мене ми стигна меил од УЕФА дека имам право на карта да купам откако првиот пат ме одјебаа, ама цените беа над 400 евра од карта.
Имаше нешто поефтино ама се продаде со брзина на светлината
Очекувам стадионите да крцаат, иако со намален капацитет ќе бидат затоа што нема да има стоечки трибини

Господ знај само колку тони пиво ќе се продаде во овој месец
Ne znam kade ovde e ludilo. Vo sporedba so 2006ta SP sega nema euforija kaj lugjeto. Em vremeto e tapa ladno i vrne, nema atmosfera za ovoj nastan. Od druga strana Germanskata reprezentacija so godini e dupka i ednostavno izgubi mnogu lugje. I na kraj prezasiteni sme so fudbal voopsto.

Toa so karti sekade kaj i da e turnirov, tesko e da stignes do niv odnosno predvreme se prodadeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom