UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 август 2009
Мислења
3.631
Поени од реакции
5.169
Се изненадив Баерн колку станале циганска екипа со лежењето и задржувањето на време... не очекував дека такво нешто ќе видам од таков тим со реноме.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.238
Поени од реакции
6.763
Faul cist bese ama od kade potrebata na Kimih da go glumi Buskets i da lezi na zemja i gleda naokolu pederski sto se desava, ne sfakam zasto ova go pravat koga ima VAR, demek ako odma stane posle toa i se ponasa ko nisto da ne se desilo, i sudiive taka ke izreagiraat ...

Faul ako e, ocigleden, tolku e, tuka sve zastanuva, ne mora veke gluma, ke ti go duvnat so VAR i ajt u pm, iritantno e ova odnesuvanje na fudbalerive denes i uste ne se naviknati ocigledno deka VAR postoi .... ko sto bese slucaj i so sudiite na krajot koi napravija klasicna amaterska i nedopustliva greska, narocito vo vakva faza od natprevaruvanjeto koga sekogas sudat najdobrite i najiskusnite.
Ова...баш ова во врска со ВАР-от. Во последно време на Арена често даваат инсерти, стари голови од некои легенди од ЛШ (Инзаги, Шева, Роналдо дебелиот, Мориентес, Раул), дел од головите се офсајди, понатаму има преку 100 дуели кај што паѓа играч и е АПЛА пенал, меѓутоа продолжува играта и во продолжение даваат гол, никој ниту да се побуни, ниту да скока по судии, ништо. Денес играчиве, ако мислат дека е офсајд, пола тим намалува темпо и трча со крената рака према помошникот, а за најминимални контакти легнуваат на земја, трчаат по 100 души на судиите, бараат пенал иако имаат можност у продолжение на играта да постигнат гол..у реду е мајстори, има ВАР, ќе му јават, ќе видат шо како ако има ситуација
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Сместа би го пратил на плантажа да собира памук...и потоа ќе плаче куртонот. Мрзам вакви створења

И после овој да го жалиш шо го викале мајмун и му фрлале банани правејќи крици. Памукот му е премија Мексико по полињана со афион само
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.268
Поени од реакции
16.860
Анчелоти како тренер на Реал Мадрид


Анчелоти како тренер на Баерн Минхен против Реал Мадрид :pos:


hypocrisy at the highest level :cuc:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.217
Поени од реакции
29.081
Анчелоти како тренер на Реал Мадрид


Анчелоти како тренер на Баерн Минхен против Реал Мадрид :pos:


hypocrisy at the highest level :cuc:
Оди бе у кујна веќе аман
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.217
Поени од реакции
29.081
Така ти одговара ?
Автоматски споено мислење:


Ѓупски менталитет
Шо да ми одговара на мене?
Свирна ли судијата?
Застанаа ли сите од Реал после свирење?
На времето Ван Перси за шут на гол после свирење црвен си доби.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.268
Поени од реакции
16.860
Шо да ми одговара на мене?
Свирна ли судијата?
Застанаа ли сите од Реал после свирење?
На времето Ван Перси за шут на гол после свирење црвен си доби.
Не е тоа муабетот бе Рикен, Анчелоти како господин требаше да излези и да речи, не сме ние криви судијата ја посра.
А тој излегува на прес и вика дека она над Кимих било дајв, шо е апсолутна лага.
А дури беше од другата страна поинакви муабети кажуваше.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.217
Поени од реакции
29.081
Не е тоа муабетот бе Рикен, Анчелоти како господин требаше да излези и да речи, не сме ние криви судијата ја посра.
А тој излегува на прес и вика дека она над Кимих било дајв, шо е апсолутна лага.
А дури беше од другата страна поинакви муабети кажуваше.
И Заев се колнеше у децата, си заврши работа и си ужива у милионите у Струмица.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.787
Ау, колку сте ја изрелативизирале ситуацијата од сношти, тек сега ја гледам.

Ужасна судиска грешка, кај крена офсајд, каде се запусти.

И нема врска тоа застанале играчите на Реал, баш движењето беше многу брзо и тешко ќе се одбранеа од тој напад.

Во секој случај, елементарна грешка на судиите, немаше 1% логика да крева офсајд во таа минута, во таа акција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom