UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.886
According to a 2023 list published by French newspaper L'Equipe this week, Simeone is currently earning an annual salary of £29,846,244 at Atletico, which works out as £573,966 per week.

Kako uspea vakov dogovor da izvadi babanov, so fudbal sto i Macari moze da im go dostavi na Atletiko, svaka cast, koj i da mu e agent, naklon do pod. Druga ekipa ke se u Madrid ama edno 60% od utakmicive ova go igra, implusivno sum go sakal u Inter a realno ke mi ponudi 1 ton nervozi u tekmi protiv Lecce i ostala boranija kade 2 sansi ke uspeeme da kreirame, argentinskiot Alegri.

Gi gazi moderniot fudbal vakvite, zemi neso adaptiraj se majkata da ti ja ebam, ko gospod e tretiran u Atletiko sto go kosta da proba da menja pristap so tek na vreme, nit go uslovuvaat so golemi tituli nit nisto, bukvalno nisto ne gubi, i vaka i taka ke e u prvi 4 u Spanija sto ocigledno im e dovolno. Na kraj zavrsi so 532 formacija, od defanziven pristap na uste podefanziven otide.

Tocno e i deka Inter na hartija ja ima istata formacija, ama dvajcata stranicni stoperi i bekovite redovno se ufrlaat u napad, i se napaga skoro so site igraci osven centralniot stoper, ovoj igra klasicno katanadzo, i ceka na incidentni sansi bez nikakva kreirana uigrana akcija. Inter igra shablonski, istite nekolku akcii gi probuvaat i sezonava konecno upali toa, mislam deka od site tripetdvasi momentalno u svet, Inzagi ja ima najveke doktorirano ovaa formacija, ne mi teknuva na nekoj drug, mozebi Xabi Alonso ama on igra so 2 krila napred, ne 352 klasicna.

Vtorata sigurno ke gleame daleku poagresiven Atletiko, ponapagacki orientiran, nisto tuka ne e reseno, ama da ne zvucam ko file debeljuckoto, na dolg rok vakviot fudbal na atletiko samo nisto ke im donese, begaj, premalce e ova za taa plata sto im ja dobiva trenerot..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.539
Поени од реакции
17.220
According to a 2023 list published by French newspaper L'Equipe this week, Simeone is currently earning an annual salary of £29,846,244 at Atletico, which works out as £573,966 per week.

Kako uspea vakov dogovor da izvadi babanov, so fudbal sto i Macari moze da im go dostavi na Atletiko, svaka cast, koj i da mu e agent, naklon do pod. Druga ekipa ke se u Madrid ama edno 60% od utakmicive ova go igra, implusivno sum go sakal u Inter a realno ke mi ponudi 1 ton nervozi u tekmi protiv Lecce i ostala boranija kade 2 sansi ke uspeeme da kreirame, argentinskiot Alegri.

Gi gazi moderniot fudbal vakvite, zemi neso adaptiraj se majkata da ti ja ebam, ko gospod e tretiran u Atletiko sto go kosta da proba da menja pristap so tek na vreme, nit go uslovuvaat so golemi tituli nit nisto, bukvalno nisto ne gubi, i vaka i taka ke e u prvi 4 u Spanija sto ocigledno im e dovolno. Na kraj zavrsi so 532 formacija, od defanziven pristap na uste podefanziven otide.

Tocno e i deka Inter na hartija ja ima istata formacija, ama dvajcata stranicni stoperi i bekovite redovno se ufrlaat u napad, i se napaga skoro so site igraci osven centralniot stoper, ovoj igra klasicno katanadzo, i ceka na incidentni sansi bez nikakva kreirana uigrana akcija. Inter igra shablonski, istite nekolku akcii gi probuvaat i sezonava konecno upali toa, mislam deka od site tripetdvasi momentalno u svet, Inzagi ja ima najveke doktorirano ovaa formacija, ne mi teknuva na nekoj drug, mozebi Xabi Alonso ama on igra so 2 krila napred, ne 352 klasicna.

Vtorata sigurno ke gleame daleku poagresiven Atletiko, ponapagacki orientiran, nisto tuka ne e reseno, ama da ne zvucam ko file debeljuckoto, na dolg rok vakviot fudbal na atletiko samo nisto ke im donese, begaj, premalce e ova za taa plata sto im ja dobiva trenerot..
Ваљда пратиш долго време фудбал за да разбереш зошто ја зема таа плата, 1000 пати е праен овој муабет
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.939
Поени од реакции
11.450
Ваљда пратиш долго време фудбал за да разбереш зошто ја зема таа плата, 1000 пати е праен овој муабет
Јас не сум запознаен, објасни ако сакаш у кратки црти.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.939
Поени од реакции
13.959
Освојување простор, покривање простор, наоѓање простор, премногу добро тренирани, колку и да знае да изгледа едноставно нешто што играат, на пример, таа концепција со барање на Лаутаро и Турам (или Арнаутовиќ, кој беше за класа подобар).


Кога ќе освојат топка и бргу ќе тргнат во офанзивна трансформација, моќно освојуваќи простор, заедно со нивниот билд ап, ми се најдобри сегменти во нивната игра.

Проблем им е во дефанзива кога мора да останат еден на еден и да бранат поширок простор.

Со предност и нивниот стил на игра, Атлетико би требало да има многу проблеми во дефанзивна транзиција, би било чудно Интер да не постигне гол. Се е во нивна корист сега.


Инзаги е премногу во сенка на други поатрактивни тренерски имиња. Оправдано се зборува овие две-три години за Алонсо, Артета, за него ни приближно колку е потребно за ова што го прави со Интер.

Можеби и нема фудбалер кој бил лош во Интер под негово водство, немал напредок, освен Кореа.

Фудбалерите максимално искористени и им се пронајдени улоги кои што ќе одат и во нивна корист и во корист на системот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.886
Ваљда пратиш долго време фудбал за да разбереш зошто ја зема таа плата, 1000 пати е праен овој муабет
Да, пратам, многу подолго од тебе, и никогаш нема да го разберам тоа. :)
Tи ваљда го разбираш, чим си пишала во наш фан клуб дека да можел да потпише 1-0, одма би потпишал, изгледа на иста бранова дужина си со тие што му ги даваат парите.
Пеп на вакви газди треба 90м годишно да им бара, така некако му доаѓа ова според тој поставен стандард, или Карло Анчелоти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.539
Поени од реакции
17.220
Јас не сум запознаен, објасни ако сакаш у кратки црти.
За Барса навиваш, титула ти крена на сред Камп Ноу со играчи како Хуанфран во ерата на Меси, Иниеста и Чави и цел стадион му аплаудиравте, или тогаш не следеше фудбал?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.939
Поени од реакции
11.450
За Барса навиваш, титула ти крена на сред Камп Ноу со играчи како Хуанфран во ерата на Меси, Иниеста и Чави и цел стадион му аплаудиравте, или тогаш не следеше фудбал?
Тоа ли е причината за високата плата? Ја сериозно прашувам, не знам зошто ми одговараш со прашање на прашање.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.539
Поени од реакции
17.220
Абе куро му го лижевте до пред една година кога ги исфрли Ливерпул на сред Енфилд за сега да викате дека не вреди платата што ја зема, амнезија имате или пост ковид симптоми?
Во несвест паѓавте кога ги исфрлија Барса, Баерн, Челзи, Милан итн.
Смирете страсти малце, океј е да речите дека ја усра денес и се испичка на резултат, ама да се чудите зошто Атлетико му дава толку плата стварно треба со сила улај да се прајте.
Атлетико кој пред Чоло не знаеше шо е ЛШ камоли нешто повеќе
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.251
Поени од реакции
57.146
According to a 2023 list published by French newspaper L'Equipe this week, Simeone is currently earning an annual salary of £29,846,244 at Atletico, which works out as £573,966 per week.

Kako uspea vakov dogovor da izvadi babanov, so fudbal sto i Macari moze da im go dostavi na Atletiko, svaka cast, koj i da mu e agent, naklon do pod.
Не му е ова фиксна негова плата туку дел е и за скаутинг агенција чиј сопственик е Чоло. :D
Кујзне што праат со тој мафијашот од претседател што им е.
Ама у право си за муабетов, нит платата му е оправдана со резултатите што ги носи и фудбалот што го игра, нит па тоа скаутинг агенцијата му е нешто посебно уау со оглед на тоа просеците што ги напикал у тим. Со исклучок на тој Лино лево што играше, другото за кур не го бива.
Препреценета екипа, многу лоши играчи, 3-4 све на све има што вредат.

На толку пари можеше еднаш да ја смени панталоната и кошулата, истиот црн сет го носи 10год. Ма да може му одговара со стилот на фудбалот, како за на погреб.
Суеверен е Чоло. Црна боја у Аргентина носела среќа, затоа цел живот е у црно облечен. :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.698
Поени од реакции
23.758
Пошо депај е играч од кој очекуваш гол, а чоло денес сака рак на очи утакмица да се изигра.
Битно Мурињо кога ги играше Пандев и Ето фулбекови беше мастермајнд.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.539
Поени од реакции
17.220
Не му е ова фиксна негова плата туку дел е и за скаутинг агенција чиј сопственик е Чоло. :D
Кујзне што праат со тој мафијашот од претседател што им е.
Ама у право си за муабетов, нит платата му е оправдана со резултатите што ги носи и фудбалот што го игра, нит па тоа скаутинг агенцијата му е нешто посебно уау со оглед на тоа просеците што ги напикал у тим. Со исклучок на тој Лино лево што играше, другото за кур не го бива.
Препреценета екипа, многу лоши играчи, 3-4 све на све има што вредат.


Суеверен е Чоло. Црна боја у Аргентина носела среќа, затоа цел живот е у црно облечен. :D
И не му е едно одело фала Богу :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.931
Поени од реакции
24.587
Класика е ова за Чоло, си створи сам некоја слика на алфа мажјак кој од никок противник не се плаши, а реалноста е дека чим дојде дуел против конкурентен противник, поготово на гостински терен, се претвара во најголема пичкетина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom