UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 август 2022
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.127
there I fixed it for you
Па може да иде ал ин на ПЛ Клопо и да ја запостави ЛЕ.

Него не е тоа муабетот. Појасна слика кои лиги ќе добијат екстра место за ЛШ ќе се знае во полуфиналињата. Се рачунаат сите европски натпреварувања, па не е нужно битно Арсенал и Сити да стигнат до крај во ЛШ.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.525
Поени од реакции
42.971
Ќе добијат англичаните место, сигурен сум. Сити е веќе во 1/4 финале, Арсенал исто треба да помине. А Сити има огромни шанси да оди и до сам крај.

Плус во ЛЕ и ЛК, очекувам да играат до крај добар дел од екипите. Секако, се зависи и од ждрепката.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.124
Поени од реакции
4.585
Ke треба некој од Арсенал или Сити да идат до крај, за да се смени ова.

Па ова е за моментално, до тогаш може многу да се смени .
Ама мислам дека Германците ќе паднат, поготово ако испадне Баерн. Освен Леверкузен нема друга екипа која може далеку да гура.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.107
Дури и самите навивачи на Интер беа во неверување :confused:


Да се потсетиме кога Атлетико играше последен пат нокаут фаза во ЛШ :D
Уште се смеам со Грилиш и косичето :pos:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.612
Поени од реакции
21.825
Дури и самите навивачи на Интер беа во неверување :confused:


Да се потсетиме кога Атлетико играше последен пат нокаут фаза во ЛШ :D
Уште се смеам со Грилиш и косичето :pos:
Нема ништо смешно тука.
Класичен сељачизам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.612
Поени од реакции
21.825
Битно Матераци кога правеше вака не беше сељачизам.
wtf?
Тоа јас го имам напишано?

А и не ми текнува некој некаде да ги величел испадите на Матераци. Па и да ги величел. Секој за себе. Ако навиваме за исти клуб не значи дека дефиницијата за сељачизам е кај сите еднаква.
За мене да изгубиш во двомеч без даден гол а хајлајтс да ти биде дека си го скубнал Грилиш и во тунел си плукнал некој играч на Сити зашто бил подобар од тебе никогаш нема да ми биде смешно ниту нешто со што би се фалел. Башка што Матераци е индивидуа а овие цел тим се такви сељаци и ова не е нешто што еднаш се десило туку многу пати.
Очекувам и вечер против Интер да има повеќе фаули од пасови а во зависност од резултатот и некој испад. Али тоа мислам дека ќе го чуваат за во Мадрид. Таква циганска екипа се.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.107
wtf?
Тоа јас го имам напишано?

А и не ми текнува некој некаде да ги величел испадите на Матераци. Па и да ги величел. Секој за себе. Ако навиваме за исти клуб не значи дека дефиницијата за сељачизам е кај сите еднаква.
За мене да изгубиш во двомеч без даден гол а хајлајтс да ти биде дека си го скубнал Грилиш и во тунел си плукнал некој играч на Сити зашто бил подобар од тебе никогаш нема да ми биде смешно ниту нешто со што би се фалел. Башка што Матераци е индивидуа а овие цел тим се такви сељаци и ова не е нешто што еднаш се десило туку многу пати.
Очекувам и вечер против Интер да има повеќе фаули од пасови а во зависност од резултатот и некој испад. Али тоа мислам дека ќе го чуваат за во Мадрид. Таква циганска екипа се.
Полека полека никој не рече дека хајлајтс од тој натпревар беа овие кошкања, Атлетико на Метрополитано покажа фудбал против Сити иако беа елиминирани.
За видеото погоре ако не ти е смешно дека Грилиш лиглето кој е пута пет поголем провокатор од тие погоре кои го корнеа како курве тогаш твој проблем.
Автоматски споено мислење:

Овде среќа не ја пуштија химната на Реал,радиото му се расипа :icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.612
Поени од реакции
21.825
Полека полека никој не рече дека хајлајтс од тој натпревар беа овие кошкања, Атлетико на Метрополитано покажа фудбал против Сити иако беа елиминирани.
За видеото погоре ако не ти е смешно дека Грилиш лиглето кој е пута пет поголем провокатор од тие погоре кои го корнеа како курве тогаш твој проблем.
Автоматски споено мислење:

Овде среќа не ја пуштија химната на Реал,радиото му се расипа :icon_lol:
Да, не беа кошкањата главниот момент.
Ова беше :

1708452500808.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.107
Да, не беа кошкањата главниот момент.
Ова беше :

Прегледај го приврзокот 407201
Видеото е од Метрополитано алоо
Да не се мачиш да бараш статистики еве јас ќе те услужам, ама ако си го гледал натпреварот нема да ти треба статистика, ќе знаеше за шо ти зборам Screenshot_2024-02-20-19-10-40-631-edit_com.android.chrome.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom