UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
- Последен пат титула во Бундес имате пред 8 години (уште малку и 9). Претходно имате пред 18 години.
Во 18 години имате 3 (ТРИ) освоени првенства на Германија. Тоа е една титула на 6 години.

- Последен пат титула во Куп на Германија имате пред 3 години. Претходно имате пред 8 години. Пред тоа - имате пред 31 година.
Во 31 година имате 3 (ТРИ) Купа на Германија. Тоа e еден куп на 10,3333 години.

- Последен пат титула во Суперкупот на Германија имате од 2019. Претходно имате пред 6 години. Пред тоа - имате пред 7 години.
Во 7 години имате 3 (ТРИ) Суперкупа на Германија. Тоа е еден Суперкуп на 2.3333 години.

- Последен пат титула во Лига на Шампиони имате пред 23 години. Претходно немате.
Во 65 години имате 1 (ЕДНА) Лига на шампиони. Тоа е една ЛШ на 65 години.

- УЕФА Куп/Лига Европа немате освоено.
- УЕФА Суперкуп немате освоено.
- Светско клупско немате освоено.


Ова е вистината за книговодственото биро ФК Купи-Продај од Дортмунд.

Во Германија имате 9 титули за 31 година од сите натпреварувања.
М-И-З-Е-Р-И-Ј-А.
A, i? Aj odi sega brojgi titulite na Baern i :drk: na niv. Neka ti go razubavat denot. :cool:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
Дај не га тупите у сваку тему едно исто верглате за Баерн и Дортмунд, стварно кур ме боли за фармерски лиге. :sakasuste:
Но немој така па сега Стелт ќе дојде и ќе ти каже колку ве тепале пред некој месец па после ти ќе му кажеш дека вие ги тепавте у финале лш на нивни терен и така ќе се расправате до вечер доека Интер не ремизира со Менхенгладбах или што би рекол Џони прекалениот зналец на фудбалот и фудбалските екипи мИнхенгладбах.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Не го дирајте Џони, сигурно дупи во некои од чикмаците накај Дихово, стреата пред Братин Дол накај Цапари или пред Оптичари, лево на клучката после Кравари.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Не знам дали е пишано наназад, Гнабри излегол позитивен на ковид и сега се тестираат останатите играчи.
Според правила ако над 13 играчи се заразени од првиот тим дури тогаш нема да де изигра натпреварот, амаа тогаш ќе му биди дозволено на клубот да внеси играчи кои претходно не се регистрирани за ЛШ, ако не најди никакво решение клубот натпреварот ќе го загубат со службен резултат 0:3.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Не знам дали е пишано наназад, Гнабри излегол позитивен на ковид и сега се тестираат останатите играчи.
Според правила ако над 13 играчи се заразени од првиот тим дури тогаш нема да де изигра натпреварот, амаа тогаш ќе му биди дозволено на клубот да внеси играчи кои претходно не се регистрирани за ЛШ, ако не најди никакво решение клубот натпреварот ќе го загубат со службен резултат 0:3.
Јас имав контакт со Гнабри, каде треба да се пријавам за тест? :D
(у реду е, се шалам,не ме тепајте одма)

гнабр.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Od brkcinjata fatil Gnabry korona.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Da ti ebam ciganot brazilski. Vaka da mu brcnea na nego u oko, kje izigrashe samba pleme mu ebam.
Најодвратниот фудбалер во историјата на фудбалот, без сериозна конкуренција. Ми се бендиса вчера судијата, му стегна еден превентивен жолт картон кога се обидуваше да прави притисок, па после не се тркалаше како вентилатор по тревата.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Не знам дали е пишано наназад, Гнабри излегол позитивен на ковид и сега се тестираат останатите играчи.
Според правила ако над 13 играчи се заразени од првиот тим дури тогаш нема да де изигра натпреварот, амаа тогаш ќе му биди дозволено на клубот да внеси играчи кои претходно не се регистрирани за ЛШ, ако не најди никакво решение клубот натпреварот ќе го загубат со службен резултат 0:3.
Негативни се сите, вечер кога ќе ве натртиме 4-0 пак ќе бараш службено, гледам јас.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Da ti ebam ciganot brazilski. Vaka da mu brcnea na nego u oko, kje izigrashe samba pleme mu ebam.
Многу заебана повреда може да биде ова, знам Фирмино пред 2 години можеше вид на едното око да изгуби од сличен момент.

1603287151373.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom