UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Друже и јас имам купено канали и со лаптопот и еден хдми кабел може да си гледам и во Сомалија ама не е тоа поентата. Прав рекет е ова.
Брат си ставаш на Android TV ; STBEmu и си имаш исто ко нашиве оператори. Тогаш не е рекет.

Инаку да, далеко од тоа дека е подобра опција. Но кога веќе се нема избор, јебига. Подобро ова, отколку Телеком или било кој друг оператор.

Убаво беше кога се имаше на нашиве телевизии: ЛШ на МТВ, Серија А на Телма, Германско на Канал 5, Англиско на А1, Шпанско на Сител.

Ај шо сме западнати во реалноста на спортот... ама и од телевизиски кадар сме катастрофа.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.769
Зошто мислите дека некојси капиталист од Западот го боли курот колку плата земаат Македонците? Гледање фудбал и тоа сите лиги и таму е луксуз, затоа се збират по пабови кајшто има лиценци наместо да плаќаат минимум 50-100 евра месечно. Не е ова храна или струја па да му зависи некому животот од тоа. Ако немаш пари здравје, ќе се снаоѓаш или ќе си свиркаш. Башка што е иста, дигитална услуга што не бара различни трошоци за производство зависно од земја. Порачете дрес од официјален шоп на клубот за кој навивате или купете софтвер и кажете за платата, можда ќе ви намалат цена.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Брат си ставаш на Android TV ; STBEmu и си имаш исто ко нашиве оператори. Тогаш не е рекет.

Инаку да, далеко од тоа дека е подобра опција. Но кога веќе се нема избор, јебига. Подобро ова, отколку Телеком или било кој друг оператор.

Убаво беше кога се имаше на нашиве телевизии: ЛШ на МТВ, Серија А на Телма, Германско на Канал 5, Англиско на А1, Шпанско на Сител.

Ај шо сме западнати во реалноста на спортот... ама и од телевизиски кадар сме катастрофа.
Муабетов е како освен колава, сега да фатам да плаќам и воз и трамвај и автобус и фери посебно.

Не е проблем ако има измени во цените и навистина треба да се покачи претплатата, јас сум прва за плати - па клати муабетот. Педерско е носењето на закони подмукло и пичкарски.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.769
На крај краева има стримови онлајн што во МК никој не ги регулира, па и кастови незнам што за коишто на Запад ќе наебеш гадно. Имав посета од странство кајшто исто си користат торенти без гајле, се приклучи на мојата мрежа, 17 ебени секунди беа потребни да го исклучи торентот да не оди во позадина пошто предупредив какви се законите овде - некни ми стигна тужба и сметка од 915 евра пошто Интернет приклучокот е мој. 17 секунди, 1% не симнат торент. Вие сакате на ТВ со МК/Српски/Хрватски коментатор за 500 денари сите лиги и не ви се бара стримови.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Баш ме интересира во какво друштво на држави сме што нема да пренесуваат вечер ЛШ, сигурно со Кенија, Мавританија и таква багра.
Бев у Кенија лани. Имаат мега канал кај што ги даваат сите фудбалски натпревари од секоја голема лига, све пренесуваат, цело коло го изгледав :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.406
Баш ме интересира во какво друштво на држави сме што нема да пренесуваат вечер ЛШ, сигурно со Кенија, Мавританија и таква багра.
Кенијците на два а мавританците на три канали ќе имаат можност да пратат ЛШ.

www.uefa.com/uefachampionsleague/news/0253-0d82037aaedd-f371c464f919-1000--where-to-watch-the-champions-league/amp/
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
За што е уствари законот?

Иако ги сјебат на Телеком би било добро, затоа што тие се договорија и створија монопол на тоа поле во државава, па беше или Магента или ко ве јебе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
На крај краева има стримови онлајн што во МК никој не ги регулира, па и кастови незнам што за коишто на Запад ќе наебеш гадно. Имав посета од странство кајшто исто си користат торенти без гајле, се приклучи на мојата мрежа, 17 ебени секунди беа потребни да го исклучи торентот да не оди во позадина пошто предупредив какви се законите овде - некни ми стигна тужба и сметка од 915 евра пошто Интернет приклучокот е мој. 17 секунди, 1% не симнат торент. Вие сакате на ТВ со МК/Српски/Хрватски коментатор за 500 денари сите лиги и не ви се бара стримови.
Не се 500 денари,затоа што за да гледаш Арени се доплаќа. А кабловска за кој к.. да плаќам, за звезде гранда да гледам и турски серии.
500 денари според стандардот наш и н е се малку пари.
Убаво пишаа погоре,покрај кола и такси да плаќаш иди работата
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
значи вечерва цела Македонија нема да може да гледа ЛШ на Арена преку Телеком?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.769
Не се 500 денари,затоа што за да гледаш Арени се доплаќа. А кабловска за кој к.. да плаќам, за звезде гранда да гледам и турски серии.
500 денари според стандардот наш и н е се малку пари.
Убаво пишаа погоре,покрај кола и такси да плаќаш иди работата
Исто е и овде, само 10х цена. 17 евра основна радиодифузија за тие националните канали што никој не ги гледа, без никаков спорт. За да ги гледаш сите лиги ти требаат повеќе пакети или еден Скај комплет со сите лиги што ќе ти излезат 50 евра на крај, посебно ако сакаш и Бундеслига да гледаш. За кабловска со 100 канали ќе се истресеш уште 20-30 евра. Тоа ти е само ТВ без Интернет и телефон. Познаници милиони имаат па не си дозволуваат да ги гледаат сите лиги овде, стварно е луксуз. Пабовите исто мора да имаат лиценца да прикажуват спорт на телевизорите, тука имаат најмногу промет пошто се збираат луѓето да гледаат некаде. И повторно ќе кажам, во МК има бесплатна алтернатива со малку труд - ќе си стримаш на Интернет, sopcast, acecast како и да се викаат. Овде ниту тоа го немаш.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Не ми ја свативте поентата, али ајде еве... колку плата земам? Не доволно за да плаќам 5000 евра казна за да изгледам еден филм, или 2000 евра да симнам една песна, или 10000 евра да сметнам една програма.

Не велам јас, аа уу треба да се плаќа, смрт за пиратеријата. Напротив. Викам, немате простор да викате не чини,пошо шо ви кур сака, можите да правите на интернет.
Јас лично би ги сменил условите во МК со условите во ДЕ од одма ако можам да бирам.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
844
Поени од реакции
1.748
значи вечерва цела Македонија нема да може да гледа ЛШ на Арена преку Телеком?
Вечерва нема да има исклучување. Одлуката за точниот датум ја носи Здружение на ИКТ каде членуваат сите оператори. Согласно досега објавените информации исклучувањето ќе биде за сите домашни и странски ТВ канали, не само за спортските. Се надеваме дека наскоро ќе се најде соодветно решение.

Ова од Телеком е изјавено, ваљда нема сакал да ни направат да не пуштат пак.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Шо ве ебам и онака Јунајтед не игра ЛШ, а Лига Европа до финале секако не гледам. :cool:
Не е само за ЛШ, сите спортови и сите натпреварувања се во прашање, буквално да ги скинат телевизиите.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
На крај краева има стримови онлајн што во МК никој не ги регулира, па и кастови незнам што за коишто на Запад ќе наебеш гадно. Имав посета од странство кајшто исто си користат торенти без гајле, се приклучи на мојата мрежа, 17 ебени секунди беа потребни да го исклучи торентот да не оди во позадина пошто предупредив какви се законите овде - некни ми стигна тужба и сметка од 915 евра пошто Интернет приклучокот е мој. 17 секунди, 1% не симнат торент. Вие сакате на ТВ со МК/Српски/Хрватски коментатор за 500 денари сите лиги и не ви се бара стримови.
A sho e tolku tesko da aknes proxy i kur da te boli ko sho site u stranstvo praat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom