UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Знаеш дека си пропаднал како жетон кога дојде ред ФЕДЕ ВАЛВЕРДЕ да се величи како единствена светла точка во еден тим. Х'к, пу.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Свежата крв стигна во Реал и допрва ќе стигнува. За промашени трансфери може да се збори за Винициус и Јович донекаде од досега прикажаното, иако немаат многу минути позади себе, за другите не би рекол, уште помалку за Кубо и Одегард кои се по позајмици, особено вториов кој е најдобар играч на Сосиедад. Ај за да не го тупиме, ниту Родри, ниту Гундоган, ниту Фернандињо би му земале место на Феде во прв тим сезнава доколку би играле за Реал наведениве.
Mendi izgleda baba mi go kupi, onoj stoperon isto, ama aj Kubo go spomna bitno, japonskiot Mesi za kogo ne ni pomisliv ali aj. :D
Znaci vidi sto si pisal pak za toj Fede, poleka malce ziti se smiri se ti se molam 8 sabajle e, vakvi gluposti da tropas ne e na arno.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Mendi izgleda baba mi go kupi, onoj stoperon isto, ama aj Kubo go spomna bitno, japonskiot Mesi za kogo ne ni pomisliv ali aj. :D
Znaci vidi sto si pisal pak za toj Fede, poleka malce ziti se smiri se ti se molam 8 sabajle e, vakvi gluposti da tropas ne e na arno.
И според тебе Менди е промашен трансфер? :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Jas nikad ne sum tvrdel takvo nesto, ne tvrdam ni sega, samo imam mislenje deka Baern e izrazit favorit, odprilika 70 posto. Normalno toa ne znaci deka sigurno ke projde, taman rabota.

Muabetot mi bese za finaleto 2012, stvarno za mene edno od najbizarnite finalinja, milijarda sansi imase Baern ali taa sezona site bogovi bea na stranata na Celzi i ednostavno pisano bese da osvojat. :) Znam samo deka Dortmund i Lion se sigurni za fijasko, drugite sve e moguce iako ima par izraziti favoriti.
Автоматски споено мислење:


Super opravanje na timot, Slavija i sam znaes deka trebase 8 gola da dade, nevozmozni raboti promasuvaa, so Herta pobeda na srekja uz ponisten gol, edino poslednive dve kola iskocija taka poubedlivi za Dortmund. Na gosti standardno sramno igra Favre, vekje godina i pol. Ajde dzabe se objasnuvame sega, ke vidime vo fevruari sto ke bide.
Stefan, na kraj ne e bitno kolku "trebase" Slavija da dade tuku kolku dade i kolku dade Dortmund, neli. Sto bi bilo ako bi bilo itn. Fakt e, Dortmund dvapati go tepa Slavija. Da Slavija e ama prasaj gi Inter i Barsa kako pominaa a nikoj ne bi osporil deka dvata se odlicni timovi. Dortmund imase kriza so rezultati, vrvot bese 3:3 so Paderborn i ocekuvaniot poraz vo Barcelona. Od togas, Favre site partii gi dobi. Pomina grupite vo LS, uste e vo kupot i ima sansi za domasna titula. Toa se faktite. A i so promenite se podobri igrata. Mesto so 4 bekovi igra so tri. Zagadou dobi sansa e se pozveri. Brandt igra na idealna pozicija i toa im pomaga na Reus i Sancho koi se vrateni vo forma. E sega ne e sve sjajno so ogled sto nekolku meseci igraat bez napagjac a i sega falat Witsel i Delaney ama ok, ima i drugi igraci tuka koj treba da prezemat. I Baern e toplo ladn osezonava pa nikoj ne bi osporil deka se favorit protiv Chelsea. PSZ e favorit ama Dortmund vo top forma ne treba da se potceni.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
За дискусијата Сити - Реал од прошлите страни.....Многу ги мразам овие "Fifa" муабети и споредби, овај играл АM ако го ставел тренерот RW ќе искинел. или овај играч е SS ама ако играл CF ќе бил подобар. Уште Overall да се напишит и грабајте џојстиците да играме PS.

Секој шо разбират фудбал знајт дека за средината на Сити ја држет најакиот везњак моментално(ко ќе му е денот), најдобриот играч од Португалија моментално (шо не е мала работа) и еден од најталентираните и најкреативните шпански везњаци евер. Првите двајца во прајмот на своите кариери , со неколку одлични последователни сезони позади себе. Ако ова е слаб везен ред, не знам шо да речам

Средината на Реал ќе бидит најверојатно со Касемиро,Модрич и Крос. Јас како фан на Реал сум преизненаден од Валверде годинава, ама ако немат никаква повреда кај еден од претходно споменатите тројца ќе си почнит од на клупа - барем првата утакмица. Првите тројца се далеку од својата најдобра форма, се познават презаситеност а кај Модрич веќе и годините. Ама тие тројца се најзаслужните играчи (заедно со Роналдо) за сите титули кои шо Реал ги освој со Зидан..воедно и 3 (со букви ТРИ) ЛШ. И како такви, па макар и 50 години да имале , во нокаут фаза не смејт да се речит дека таква средина е "недоволно квалитетна да се спротиставит на Сити". Ок, во ред е .

Во последниве 4-5 години (да не речам и 10) тимот шо имат појака средина во 90% од случаевите ја добиват утакмицата. Не по форма, не по имиња - туку по трчање и перформанс. Баш тој двомеч. Баш таа ноќ.

Средината на Сити е можда во подобра форма и индивидуално се подобри - ама не им гледам некое фајде од то прошливе години во ЛШ.
Средината на Реал е можда втората најдобра после онаа на тики-така Барселона во поновата историја - ама утакмица ко шо требит сите тројцата немет изиграно од 2017.

Двете екипи имет голмани кој шо бранет се, ама и примет се. Одбраната на двете екипи им е слична - со технички потковани стопери кој шо может да бидет Меси и Роналдо еден момент, а Гравесен и Шумуликоски во другиот. Двете екипи игрет преку бекој и крила. Нападот им е сличен. Двете екипи игрет на гол плус. И двете екипи имет тренери шо иако гает различни тактики, сепак се спремни во исто време и да игрет на посед, ама ако требит и да чекет на контри.

Немат да се изразам во проценти, ама по изедначена утакмица - бар за мене немат да имат од оваа.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Друго е групна фаза кај шо од сам старт се знаеше дека ќе одат Псж и Реал понатаму друго е нокаут фаза.
Плус Реал знаеме дека се повампируваат во нокаут фазата, едноставно "премногу фудбал имаат во нозете " во ЛШ.


Не ми се верва дека Реал ги бранам тука на форумот , Господ на помош нека ми е:popce::ROFLMAO:
Ги браниш реал тука на форумот и Господ на помош нека ти е.
Како прво многу релативизираш со тек на време како овие од Премиер лигата ќе станеш:)...како второ ако беа толку сигурни дека ќе одат понатаму немаше да се брукаат со Бриж(кое понижување им беше) и како четврто ПСЖ играа резервирано цел натпревар, после примените 2 гола... за 5 мин им збрцаа 2 гола и си продужија со тренингот - против реал.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Ги браниш реал тука на форумот и Господ на помош нека ти е.
Како прво многу релативизираш со тек на време како овие од Премиер лигата ќе станеш:)...како второ ако беа толку сигурни дека ќе одат понатаму немаше да се брукаат со Бриж(кое понижување им беше) и како четврто ПСЖ играа резервирано цел натпревар, после примените 2 гола... за 5 мин им збрцаа 2 гола и си продужија со тренингот - против реал.
Tренинг без топка имаа ПСЖ у Мадрид :ROFLMAO:

Де Брујн > Феде Валверде ака уругвајскиот Стивен Џерард. Има уште мн мн фурни леб да јаде Валверде, сеа за сеа ветува малиот,битно интелегентен играч е иако има помутава фаца и од Жмицко
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Ги браниш реал тука на форумот и Господ на помош нека ти е.
Како прво многу релативизираш со тек на време како овие од Премиер лигата ќе станеш:)...како второ ако беа толку сигурни дека ќе одат понатаму немаше да се брукаат со Бриж(кое понижување им беше) и како четврто ПСЖ играа резервирано цел натпревар, после примените 2 гола... за 5 мин им збрцаа 2 гола и си продужија со тренингот - против реал.
А како петто ?
Автоматски споено мислење:

Tренинг без топка имаа ПСЖ у Мадрид :ROFLMAO:

Де Брујн > Феде Валверде ака уругвајскиот Стивен Џерард. Има уште мн мн фурни леб да јаде Валверде, сеа за сеа ветува малиот,битно интелегентен играч е иако има помутава фаца и од Жмицко
Зошто мутава фаца баш ок дете е Феде, е сега нема тетоважи и фризура шутка стајл јбг :)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Tренинг без топка имаа ПСЖ у Мадрид :ROFLMAO:
хехехе....ај, реално, реал растурија во двомечот со псж...:) во Париз среќата не беше на ваша страна инаку 90+ минути го доминиравте натпреварот (3 комада на среќа ви ги даде псж) а во Мадрид влеговте опуштено со изменет стартен состав...псж 90+ напаѓаа а вие лежарно го контролиравте натпреварот.
Автоматски споено мислење:

А како петто ?
И како шесто : Ваа година што мајка тражете во ЛШ ?
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Зошто мутава фаца баш ок дете е Феде, е сега нема тетоважи и фризура шутка стајл јбг :)
Чекај сеа со нов договор од пар милиони ќе стане и он инстаграмџија и инфлуенсер :ROFLMAO:

Туку стварно незнам од кај испадна така квалитетен малиов, лани ми беше изгубен скроз на скроз, плус трета измена позади Љоренте и Себаљос...
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Борусија Дортмунд 10% - 90% ПСЖ
Реал Мадрид 45% - 65% Манчестер Сити
Аталанта 40%- 60% Валенсија
Атлетико Мадрид 35% - 75% Ливерпул
Челзи 25% - 85% Баерн Минхен
Лион 10% - 90% Јувентус
Тотенхем 70% - 30% Лајпциг
Наполи 35% - 75% Барселона
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Реал Мадрид 45% - 65% Манчестер Сити
Атлетико Мадрид 35% - 75% Ливерпул
Челзи 25% - 85% Баерн Минхен
Наполи 35% - 75% Барселона
Нигер брату ти ли си?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Борусија Дортмунд 10% - 90% ПСЖ
Реал Мадрид 45% - 65% Манчестер Сити
Аталанта 40%- 60% Валенсија
Атлетико Мадрид 35% - 75% Ливерпул
Челзи 25% - 85% Баерн Минхен
Лион 10% - 90% Јувентус
Тотенхем 70% - 30% Лајпциг
Наполи 35% - 75% Барселона
Слаба страна математиква ти е брат:rolleyes:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Pa nikoj ne rece deka City odi 100% ponataka (barem od nas so koi pravese muabet), nego deka City ima podobra sredina i zatoa mislam deka ke projdat dalje. I ti se ubaci so sramnite sporedbi so Valverde i i eba mater na diskusijata. Ete Obi si dade konstruktivna replika, go pofali i on Fede ama barem ne se izblamira deka City nema takov igrac ili deka ima poslaba sredina od Real.

Ebago ne sme Nostradamusi pa da ja predvidime idninata, tuku komentirame vrz osnova na realnite nastani momentalno. A momentalno City e podobar klub od Real, barem spored mene, sto normalno ne znaci deka sigurno ke projdat.

Rekov i pred da pocne sezona, treba sveza krv vo Real, a dodeka legne taa krv treba da projdat edna dve sezoni, oti ne moze sve preku nokj. Letoska 200-300m za transferi dadovte od koi samo Hazard e prvotimec, a drugite izmeni, sto znaci deka nesto ne cini ili treba vreme za istoto (ako cini normalno).
Сигурно мислиш подобар тим дека сме од Реал кме кме :icon_lol:

Јас како фан на двата клуба сметам дека е 55-45 за Реал. Поради фактот што Сити знае да чоука лесно а пак Реал се клета екипа и сезонава не се мекуши ко лани и знаат на мускули да вадат резултати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom