UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Значи од лани пратиш фудбал.
Па реално после сезоната 15/16 кога Суарез освои златна копачка со 40 гола и беше врв, Левандовски после тоа е далеку најдобра 9ка. После него се Суарез и Агуеро.
Зборувам општо, комплет како 9ка.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Второто полувреме одеше реално...затоа Наполи на средина си делуваа како сами да играат..можеби и водството ги опушти малце ама сепак во глобала Меси и Суарез стоеа.

Ракитич е искусен играч и мора да има некој таков што ќе мава и што знае да се постави..само проблемот е тоа што физички е исцрпен и нема снага да трча 90 минути.

не знам како ќе поминат со екипа како Баерн кој го игра најдобриот пресинг во Европа...монструозен фудбал играат Баерн оваа сезона...ама и нив ќе му е максимум полуфинале бидејќи Сити све ќе еби оваа сезона :kafence:
Можеби затоа што заработи повреда пред крајот на првото полувреме
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Па реално после сезоната 15/16 кога Суарез освои златна копачка со 40 гола и беше врв, Левандовски после тоа е далеку најдобра 9ка. После него се Суарез и Агуеро.
Зборувам општо, комплет како 9ка.
Па види што напишала, најдобра деветка што ја има гледано... Врвен играч е Лева ама да не претеруваме.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Па види што напишала, најдобра деветка што ја има гледано... Врвен играч е Лева ама да не претеруваме.
Точно, зборот ми беше дека не само последните 2 сезони е добар, види му статистика само, испод 40 гола нема у сезона (Лига, Куп, ЛШ) последните 5 години.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Па види што напишала, најдобра деветка што ја има гледано... Врвен играч е Лева ама да не претеруваме.
Ај кажи ми која е подобра деветка од него, од 2012 секоја сезона е над 30 гола, ајде ќе речиме Бундес лига ама и во ЛШ има страшни бројки, зад него се само Роналдо, Меси и Раул.
За репрезентацијата исто така најдобар стрелец од 2008 кога имал деби 61 гол.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ај кажи ми која е подобра деветка од него, од 2012 секоја сезона е над 30 гола, ајде ќе речиме Бундес лига ама и во ЛШ има страшни бројки, зад него се само Роналдо, Меси и Раул.
За репрезентацијата исто така најдобар стрелец од 2008 кога имал деби 61 гол.
Il Fenomeno.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Остај го феномено, прајме муабет во последниве 10 години, затоа јас напишав откако следам ЈАС фудбал :)
Нема лоша сезона зад себе, игра на високо ниво веќе 7/8 години, последните 5 години има неверојатни бројки во сите натпреварувања.
Збораме за класична деветка.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Остај го феномено, прајме муабет во последниве 10 години, затоа јас напишав откако следам ЈАС фудбал :)
Нема лоша сезона зад себе, игра на високо ниво веќе 7/8 години, последните 5 години има неверојатни бројки во сите натпреварувања.
Збораме за класична деветка.
Се сложувам, во последни 10 години и според мене нема подобра 9ка од Левандовски.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ај кажи ми која е подобра деветка од него, од 2012 секоја сезона е над 30 гола, ајде ќе речиме Бундес лига ама и во ЛШ има страшни бројки, зад него се само Роналдо, Меси и Раул.
За репрезентацијата исто така најдобар стрелец од 2008 кога имал деби 61 гол.
Агуеро.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Подобар ? Не би рекла.
Агуеро е играчиште ама последниве неколку сезони го заредија и повредите, плус не ми е Агуеро мене класичен центарфор. Последниве 5 години не ми текнува некој да имал подобра сезона од Лева, руши рекорди секоја сезона човекот, баш ме интересира како ќе се снајди во друга лига.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.322
Подобар ? Не би рекла.
Агуеро е играчиште ама последниве неколку сезони го заредија и повредите, плус не ми е Агуеро мене класичен центарфор. Последниве 5 години не ми текнува некој да имал подобра сезона од Лева, руши рекорди секоја сезона човекот, баш ме интересира како ќе се снајди во друга лига.
Ciro godinava :icon_lol:
Iguain 36 koa zakaci.
Koi rekordi be gi rusi i kade? U bundes liga na dzovani elber, mandzukic i grafite

Najbolji 9ka zadnjive 10 godini e Luis Suarez.
Praen e muabetov odamna, jas se raspravav so bavarcive za Levandovski i Aguero, stek kopileto mi se ismevase za sea istoto da go kaze krvenka mu ebam.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Подобар ? Не би рекла.
Агуеро е играчиште ама последниве неколку сезони го заредија и повредите, плус не ми е Агуеро мене класичен центарфор. Последниве 5 години не ми текнува некој да имал подобра сезона од Лева, руши рекорди секоја сезона човекот, баш ме интересира како ќе се снајди во друга лига.
Глуп муабет секако за двајца светска класа играчи. Според мене Лева малце штека во нокаут мечевите против јаките противници, али тоа не му ја намалува величината.

Тоа не го менува фактот дека тресна глупост дека не си видела подобра деветка откако пратиш фудбал, освен нели лани ако не си почнала да гледаш фудбал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.659
Глуп муабет секако, за двајца светска класа играчи. Според мене Лева малце штека во нокаут мечевите против јаките противници, али тоа не му ја намалува величината.

Тоа не го менува фактот дека тресна глупост дека не си видела подобра деветка откако пратиш фудбал, освен нели лани ако не си почнала да гледаш фудбал.
Џабе прајме муабет, да пишев дека Лукаку е најдобра деветка па да ми речиш дека сум треснала глупост ама вака, играчот кој дава по 40 комада секоја сезона 5 години со ред.
Ни еден играч не бил константен толку време, Суарез пишал Џонтра ликот последните две три години не е на нивото на Бензема не пак на Лева
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom