UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
B

BooBojan

Гостин
Поголем канцер од Нејмар за ПСЖ нема. Да сум тренер веднаш би го исфрлил од тим. Многуу себичен. Мора повеќе тимски да игра.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
ПСЖ оваа сезона ем ја имаат најубавата колекција ем ќе земат 200 мил за 3 години.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
gi glease vikendov so liverpul ?
lani so juve doma ?
ne gi precenuj uredu e, za totenhem prais muabet ebate ne za barselona, 70 godini nemaat golema titula osvoeno, golem kur ako igrale dobar fudbal koga mentalitetot im e gubitnicki, poise od ocigledno e toa. Iako momentalno se u bolja situacija od nas, tesko nie so spaleti deka ke uspeeme do vtoro mesto u grupava osven ovie ako ne choke-nat pak, ko denes sto se ugusija.
Лани губеа ама никогаш не беа вака мизерни. Годинава се катастрофа, никаква игра. Да не се Ериксен и Лукас ќе имаа 0 бодови со 0 гола дадено. Светското изгледа ги уби, Тотенхем беа екипа со најмногу играчи во полуфинале. Плус не донесоа ништо ново, не можеш со истите играчи 5сезони.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Овј Тухел како некој свештеник е, може да га кастнев у нову сезону на Preacher комотно.
Иначе ПСЖ ништо посебно не ми изгледав, немав појма куде су на терен.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Овие Псж и годинава ќе бидат декор, ма каки Тухел, не ти е ова Тулуз.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Прегоре пластикава уште на почеток, на изгорено мирисат. :D



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
B

BooBojan

Гостин
Шеикот треба сериозно да размисли дали повеќе ќе дава пари за бразилци. Силва, Алвес, Маркињос и Нејмар. Жива брука. Едноставно мене ми се преценети. Освен Алвес од Барса таму си беше неприкосновен.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
21ви век, јас утакмици на Ливерпул ќе гледам на стримови, заради нашиот глуп народ и политичари. За ваков народ само ваква боранија треба. Брука невидена.

Да се надоврзам, катастрофа судење на Ливерпул - ПСЖ и првиот гол на Ливерпул и овој на ПСЖ од чисти офсајди, по метар-два.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Т- home & MaxTV Go
:love:
Кажи дали иде некоја од четирите утакмици со македонски коментатор?
Логично би било една да иде на наш јазик коа више телеком земаа тв права, или ќе чекаат меч од среда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom