UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Телеком и нивните Арени,ај што им касни преносот бајаги
Касни преносот затоа што телевизијата на Телеком е IPTV. До начинот на функционирање на операторот е, не е до каналот.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Касни преносот затоа што телевизијата на Телеком е IPTV. До начинот на функционирање на операторот е, не е до каналот.
Да,дај нека важи ова и за МК нека ги пребацат на Вип преносиве за ЛШ,преку кур ми е од другари коишто пратат на бет365 и ќе падне гол и кажуваат,дур гледаме онака организирано у друштво :pos::icon_mrgr::icon_mrgr:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Да,дај нека важи ова и за МК нека ги пребацат на Вип преносиве за ЛШ,преку кур ми е од другари коишто пратат на бет365 и ќе падне гол и кажуваат,дур гледаме онака организирано у друштво :pos::icon_mrgr::icon_mrgr:
Секад ќе биде побрзо на бет365 кој и да пренесува.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Секад ќе биде побрзо на бет365 кој и да пренесува.
На Вип е да речеме минимално али пак знаеш дека е шанса за гол пошто екипата е више у напад и пред шеснаесетник да речеме,а не на Макс паѓа гол на бет за домаќините а уште на Арена гостите напаѓаат,а на сателит па скоро и неприметно,можда на бет ке покаже гол,а на сателит веќе е упатен шутот,со прост пример :D :D Али да не бегаме од темата нема потреба :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
На Вип е да речеме минимално али пак знаеш дека е шанса за гол пошто екипата е више у напад и пред шеснаесетник да речеме,а не на Макс паѓа гол на бет за домаќините а уште на Арена гостите напаѓаат,а на сателит па скоро и неприметно,можда на бет ке покаже гол,а на сателит веќе е упатен шутот,со прост пример :D :D Али да не бегаме од темата нема потреба :D
Пак е глупо, кај и да ја гледаш мимимум 3 секунди ќе биде побрзо.:D[DOUBLEPOST=1513291129][/DOUBLEPOST]Ја више би сакал да нема овие глупости Вип платформи гледање преку интернети, ипак ТВ е ТВ и Арена беа сасвим коректни со преносиве.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Rezultati.com со 20тина секунди е понапред од Т-Хоум. Безразлика дали се Арените или СК каналите. Така да дур операторите ажурираат резултат на мобилен ми стига нотификација дека гол паднало и истовремено и на ТВ паѓа гол, за разлика од кабелските оператори кои се за нијанса побрзи со преносот и таму прво на ТВ голот паѓа, па ми стига нотификацијата.
Е сеа на bet незнам како е.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
А зошто имате нотификации за натпревар кој го гледате на ТВ, посебно кога знаете дека преносот касни?
Јас пошто немам тв моментално и гледам на нет и каснам едно 3-4 минути, а има луѓе шо знаат да ми пишат нешто за Јунајтед додека трае мечот праам на сајлент телефонот, го мавам во некоја фиока и не го чепкам два саати. xD
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А зошто имате нотификации за натпревар кој го гледате на ТВ, посебно кога знаете дека преносот касни?
Имаат проблем и овие во зграда што живеат. ПСЖ - Барса знам гледавме друштво дома кај колега со МаксТв што е за Барса и за голот на Роберто комшијата над него (исто за Барса) фати да урла, да скока како стампедо да има над нас и се знаеше дека е гол, му го уништи доживљајот :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Имаат проблем и овие во зграда што живеат. ПСЖ - Барса знам гледавме друштво дома кај колега со МаксТв што е за Барса и за голот на Роберто комшијата над него (исто за Барса) фати да урла, да скока како стампедо да има над нас и се знаеше дека е гол, му го уништи доживљајот :D
Е тоа да, и мене ми е така, а имам МаксТВ од почетокот. За клубскиов фудбал не, ама може да замислиш за кошарка и ракомет репрезентација, за Вардар :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Имаат проблем и овие во зграда што живеат. ПСЖ - Барса знам гледавме друштво дома кај колега со МаксТв што е за Барса и за голот на Роберто комшијата над него (исто за Барса) фати да урла, да скока како стампедо да има над нас и се знаеше дека е гол, му го уништи доживљајот :D
Ее, дома колективно сме за Јунајтед и чичко ми од горе порано имаше Макс ТВ, а ние на кабловска и знаеше да ми тропне гол кога ќе дадеме и да ми поебе се. Знам последно Чичарито против Њукасл 4-3 кога ги тепавме на Боксинг деј беше мислам, гледам дома со другари, слушам тропа чичко ми од горе и им викам гледајте сега гол даваме. :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
L

Löwe

Гостин
Ее, дома колективно сме за Јунајтед и чичко ми од горе порано имаше Макс ТВ, а ние на кабловска и знаеше да ми тропне гол кога ќе дадеме и да ми поебе се. Знам последно Чичарито против Њукасл 4-3 кога ги тепавме на Боксинг деј беше мислам, гледам дома со другари, слушам тропа чичко ми од горе и им викам гледајте сега гол даваме. :icon_mrgr::icon_mrgr:
Макс ТВ каснат не кабловските.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Затоа е најубаво да си милионерче и да си ги гледаш на стадион. :LOL:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
А зошто имате нотификации за натпревар кој го гледате на ТВ, посебно кога знаете дека преносот касни?
Сигурно Челзи го имаш аднато во омилени тимови така да немора да ги аднуваш мечевите посебно за да ти стигаат нотификации.
А аднување некој рандом меч што го гледам во живо е дефинитивно надвор од умот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Сигурно Челзи го имаш аднато во омилени тимови така да немора да ги аднуваш мечевите посебно за да ти стигаат нотификации.
А аднување некој рандом меч што го гледам во живо е дефинитивно надвор од умот.
Не користам резултати и не знам што нотификации стигаат освен апдејти за време на натпреварот, ама ако е само тоа не знам зошто би ги ставил кога секако знам дека ќе ги гледам. Дури и ете да ти е потребно да се ставени, секако ти стига известување дека почнал натпреварот. Ако го гледаш на тв, исклучи тогаш, не е тешко :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom