UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Така е. Салах во себе треба да ја бара вината.
И нареден пат кога ќе цвичиш по темиве ќе ти го цитирам мислењево
Прашај го Клоп кој му беше планот Б ако нешто тргне наопаку наместо да цвикаш по форумов.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Каков план Б би требало да има Клоп со 3 ипол играчи во составот и непостоечка клупа, против клуб кој кога не му оди на Иско, на негово место влегува Бејл и го решава финалето :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.667
Поени од реакции
38.846
Каков план Б би требало да има Клоп со 3 ипол играчи во составот и непостоечка клупа, против клуб кој кога не му оди на Иско, на негово место влегува Бејл и го решава финалето :toe:
Кој е тој пола играч?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Кој е тој пола играч?
Пак ми се местиш на пенал, ама ајде нема да собирам лајкови пак на твој грб.

Пред некоја сезона мислам дека ме праша или ми рече нешто во смисла зошто го потценуваш Ливерпул. Еве сега јас те прашувам, откако јас го "потценив" Ливерпул за колку титули му се промени салдото на клубот?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.667
Поени од реакции
38.846
Пак ми се местиш на пенал, ама ајде нема да собирам лајкови пак на твој грб.

Пред некоја сезона мислам дека ме праша или ми рече нешто во смисла зошто го потценуваш Ливерпул. Еве сега јас те прашувам, откако јас го "потценив" Ливерпул за колку титули му се промени салдото на клубот?
Сега после купувањево на Фабињо ќе има 4ипол играчи:)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Сега после купувањево на Фабињо ќе има 4ипол играчи:)
Бегаш од одговорот, класичен показател дека не знаеш што да кажеш.

Ако сакаш утре ќе се растерам да ја најдам таа дискусија, ако не ти текнува за што станува збор.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.667
Поени од реакции
38.846
Бегаш од одговорот, класичен показател дека не знаеш што да кажеш.

Ако сакаш утре ќе се растерам да ја најдам таа дискусија, ако не ти текнува за што станува збор.
Не се замарај безпотреба, кој што рекол ја вчера не памтам а не пак пред години назад. Мене ми падна чудно само зошто рече три ипол играчи имал Ливерпул па ме заинтересира кој е тој што го рачунаш за полуспособен плус тие тројца други.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Каков план Б би требало да има Клоп со 3 ипол играчи во составот и непостоечка клупа, против клуб кој кога не му оди на Иско, на негово место влегува Бејл и го решава финалето :toe:
Никој не го присили Клоп да купува играчи од калибарот на соланке, и да ги чува ингс и лалана во тимот...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.608
Никој не го присили Клоп да купува играчи од калибарот на соланке, и да ги чува ингс и лалана во тимот...
zs КлоБ со голема буква прике?

Него, во право е Мондо за ростерот на Пул, оваа сезона извадија 110% од своите можности со оглед на тоа дека пола сезона немаа стабилна одбрана и цела сезона немаа клупа. Кога играш со Реал, екипа што освои 3 од претходните 4 ЛШ, едноставно ти треба и прв тим и клупа и се.

Според мене, следната сезона задача на Клоп треба да биде да го направи Ливерпул да не е зависен од само еден играч, оти видовме на што личат без Салах. Се надевам дека носењето на Фекир (ако потпише нели) ќе значи тргање на дел од товарот што го носи Салах и дека ќе може да се ослонат на повеќе играчи.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Se e toa ok i daj boze da si vo pravo, samo spored mene Fekir i slicni ne se igraci koi mozat da nosat ekipa dokolku momo ne moze da igra. Da sum sega na mestoto na Liverpulci go nosam Lewandovski, pa makar i znacelo toa prodavanje na Firmino. E toa ti e veke nositel na ekipa(iskustvo,tituli,30 gola po sezona) i koga ke go nema Salah :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Se e toa ok i daj boze da si vo pravo, samo spored mene Fekir i slicni ne se igraci koi mozat da nosat ekipa dokolku momo ne moze da igra. Da sum sega na mestoto na Liverpulci go nosam Lewandovski, pa makar i znacelo toa prodavanje na Firmino. E toa ti e veke nositel na ekipa(iskustvo,tituli,30 gola po sezona) i koga ke go nema Salah :)
Се е тоа ОК, ама само што излезе инфо дека од Баерн му рекле на агентот на Левандовски да не им ни врти за понуда пониска од 200м...
 
C

Castiel

Гостин
Се е тоа ОК, ама само што излезе инфо дека од Баерн му рекле на агентот на Левандовски да не им ни врти за понуда пониска од 200м...
Се е тоа ок, ама само што никој не е ненормален да даде 200 милиони за 30 годишен играч. И не се ретардирани во управата на Баерн доколку играчот сака да си оди токлку дека ќе бараат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Левандовски е играчиште ама во системот на Клоп и она што го игра Ливерпул, Лева би му греел клупа на Боби, затоа и нема потреба од такво засилување. Треба да се има замена за играчите напред а реално нас лани замени ни беа :pos:Ингс:pos: и :pos:Соланке:pos:

Лалана повреден цела сезона, Емре тукушто вратен од повреда и последен момент го пикнаа у ростер за финале а исто и Окс си еба матер.

Ливерпул има тенок состав ама не е зависен од еден играч и не е со 3.5 играчи у тим. Тоа што против Реал не успеал да се справи без играчот во најдобра форма сезонава не е нешто што докажува дека се тим зависен од еден играч, едноставно, ја имаа таа среќа да со ослабен состав и без нивниот најдобар играч се спротистават на најдобриот колектив последниве 5 години.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.608
Пеја, те сфаќам што сакаш да кажеш, добар колектив си е Ливерпул, ама реален биди дека се многу зависни од Салах. И јас мислев дека Интер не е толку зависен од Икарди, ама еден месец не играше и не можевме шанса да створиме, а не гол да дадеме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Реал се зависни од Роналдо, Барса од Меси, Тотенхем од Хари Кејн, Челзи од Азар, Јунајтед од ДДГ.

Ако Ливерпул е добар колектив, не е тим со 3.5 играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom