UEFA Champions League 2011/2012

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Најјаки ми се навивачиве од Барса, има смеење. Уште верува дека никој не им помага во ЛШ, значи сепак дедо мраз постој според нив.

Секоја чест, најјаки сте we <3 ya all киска
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Кога се играат првите 1/2 финални утакмици ?
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Крајот на деведесетите и почетокот на новиот век имаше јаки утакмици Баерн - Реал.
Едно од најголемите ривалства у Европа е тогаш било. Хитцфелдов Баерн против Реал на Дел Боске.
Ќе биде интересно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.535
Поени од реакции
43.070
Кога се играат првите 1/2 финални утакмици ?
На 17ти/18ти и 24ти/25ти.
Баерн - Реал отвараат а потоа и затвараат полуфинале.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Момче, ти постиравме видеа и од официјалниот пренос, каде убаво се гледа дека нема офсајд за Барса, ти и самиот си го кажуваш тоа горе. Значи нема офсајд за Барса, регуларен гол. Имаш тон снимки, еве ги и овде постирани, можеш да ги видиш и официјалното и забавеното видео.
Друго, за првиот натпревар со Милан:
http://uk.eurosport.yahoo.com/29032012/58/champions-league-defiant-milan-hold-barcelona.html
http://www.mirrorfootball.co.uk/match-centre/AC-Milan-vs-Barcelona-article879124.html
http://www.telegraph.co.uk/sport/fo...1812/AC-Milan-v-Barcelona-as-it-happened.html
Еве линкови од инфо од натпреварот каде што три различни извори (од многуте) тврдат дека имало пенал за Барса. Погледни и ти сите други и размислете рационално, не навивачки.
--- надополнето: 4 април 2012 во 01:29 ---

само за некои од вас е ова ист муабет, затоа што не сакате да ги видите фактите. Посебно неколку навивачи на Арсенал, и еве сега на Милан. Еве прочитајте ги линковите што ги постирав. Ако сакате уште ќе ви најдам. Се од независни извори. Ама не сакате да погледнете на фактите во очи
Згрешив, мислев да напишам дека има, а и има. Ама ме убедивте од толку муабети. :pos::pos:

Ај одам сеа
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Згрешив, мислев да напишам дека има, а и има. Ама ме убедивте од толку муабети. :pos::pos:

Ај одам сеа
Не сакаш да видиш очигленда работа, ама тоа си е твое. Ништо нема да ти смени
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дај бе прекинете со Барса-Милан, ама напнавте од прееска на човек да не му е темава да ја отвори.
Убаво спомна некој погоре, Реал е сиурен утре, ама има ли некои чудни шанси Бенфика да направи некој чудо?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Kaко еден еве не го искритикува судијата што после стартот на Антонини за првиот пенал не му даде црвен туку жолт ? Во стопостотна шанса е Меси, старт од зад грб, без око да му трепне можеше црвен да даде. Aма нема ни дискусија за истово, тоа е најинтересното, исто како во темата за Премиер Лигата кога ќе свирнат нешто во полза на Јунајтед 50 страни се полни, кога ќе свирнат контра или нема да свирнат нешто очигледно никому ништо.

Нема ни дискусија за тоа, исто како за пеналот на Санчез на првиот натпревар, се тоа се заборава. Шо се однесува до вториот пенал, имаше влечење, не сум баш најсигурен дека е пенал, но севкупно Барса заслужено иде даље. Со Челзи не би требало да има проблеми, за финале би сакал да е Баерн, па на Алијанц да глеаме спектакл.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Kaко еден еве не го искритикува судијата што после стартот на Антонини за првиот пенал не му даде црвен туку жолт ? Во стопостотна шанса е Меси, старт од зад грб, без око да му трепне можеше црвен да даде. Aма нема ни дискусија за истово, тоа е најинтересното, исто како во темата за Премиер Лигата кога ќе свирнат нешто во полза на Јунајтед 50 страни се полни, кога ќе свирнат контра или нема да свирнат нешто очигледно никому ништо.

Нема ни дискусија за тоа, исто како за пеналот на Санчез на првиот натпревар, се тоа се заборава. Шо се однесува до вториот пенал, имаше влечење, не сум баш најсигурен дека е пенал, но севкупно Барса заслужено иде даље. Со Челзи не би требало да има проблеми, за финале би сакал да е Баерн, па на Алијанц да глеаме спектакл.
А не, никако..такви работи не се гледаат. Тие се дел од нормалната игра
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
i L.S ne e vise toa sto bese(premnogu kontroverzii,i se dobiva vpecatok deka nekogas greskite namerno se pravat,a istite se povtoruvat recisi kaj istite akteri )
p.s do fanovite na barsa : ne se igra futball od 2000 god i navamu
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да, исто и стартот на Алвес со отворена копачка во колено на Абиати не го спомна никој. Исправна беше одлуката на судијата, не му даде ни жут :D
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
на крај краева ме боли курац дали со помош на судиите или не, одиме у полуфинале, а после 20тина години ќе се бројат титулите,а не пеналите и слично....:D лека нош...
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Пишав назад дека не го заслужуваат Миланезите ова....и уште стојам на тоа. Зашто? Просто и едноставно во кратки црти....

Милан, со ваква игра, со 3 шута кон голот, наспроти 21 на Барселона и шансите што ги направија двете екипи...со играта што ја прикажа Милан како на првиот дуел, така и на реваншот....не заслужија да примат 2 гола од пенали. Требаше да им акнат 5 без ни еден пенал. Тоа што Барселона има проблем со нападот е сосем друго.

Јасно ми е дека ви е на пик Барса и на секој пенал јадете бубрези али дај малце реално. Секоја година ја оспорувате Барселона и нејзиниот фудбал заради вакви работи. Не го заслужува Барса тоа. Зашто? Затоа што 5ТИ ПАТ ПО РЕД е во полуфинале. 5!!! Никој не го коментира ова.

Што направи Милан и Алегри за да идат понатака? Зарем Алегри мислеше дека 180 минути ќе ја чека Барселона на контри?? Не заслужија 2 пенала, пак ќе кажам, заслужија многу повеќе чисти голови во нивната мрежа со нивната мизерна игра. факт.

Мерак ми е што идеме даље, али не и на ваков начин. Мерак ќе ми беше петарда да им фукнат, затоа што само тоа го заслужија.

пс. Пато, Пато.....
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Честитки за Барса за пласманот понатаму но стварно не знам зошто секогаш судиите свират за нив :cautious:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom