UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
утре ќе видиш за што зборувам за СЕМОЌНИОТ Гигс......респект за играчот кој и на поодминати години дава солидни партии,но иднината останува на младите еве на пример Бејл....да бидеме реални дека Гигс не е она што беше
Тоа за помладите дека останува да му го кажеш на него :smir: И семоќен не семоќен не би зборела јас пред рака за некој играч, да не испадне утре баш семоќен да биде. А дека Бејл одиграл подобро од Гигс сезонава :pos2:

Јас мислам и ВДС да искочи од тимов, 40 години има, нека остане тимов на помладите, еве Викторче нека влезе.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Тоа за помладите дека останува да му го кажеш на него :smir: И семоќен не семоќен не би зборела јас пред рака за некој играч, да не испадне утре баш семоќен да биде. А дека Бејл одиграл подобро од Гигс сезонава :pos2:

Јас мислам и ВДС да искочи од тимов, 40 години има, нека остане тимов на помладите, еве Викторче нека влезе.
ВДС со Касиљас ??:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ВДС со Касиљас ??:smir:
Брат ноу комент сте биле вие, тим што стигнал до финале да нема ниеден играч во тимот на сезоната, не знам, не се буневте вака во изборот на организацииве пред 6-7 месеца кога ги стави Чави, Меси и Иниеста во топ 3. Решете се, или знаат што прават или не знаат.

Види што фати ВДС против Челзи, поготово кај нив дома и ќе ти стане јасно што зборувам :smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Искрено според мене само Видич, Меси и Раул,а можеби и Иниеста заслужуваат место од тие што се ставени.

Иниеста играше перфектно против Шахтјор првата и против Реал втората, ама не играше на реваншите, а против Арсенал не се прослави баш многу многу иако не беше лош. Ама баш и немаше некој на негова позиција што изигра подобро. Насри испадна во 1/8 финале за да може да се смета за конкуренција.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Се намуртија овие, им го немало Чави во тимот.

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
браво дечко,ти си новиот Мурињо :pos2::pos2::pos2:

сите во тимот се добри играчи,но тимот не е идеален за изминатата сезона.......Дарио Срна како капитен на Шахтјор добро го предводеше тимот во ЛШ,но да го споредиме со неуморниот Дани Алвес кој сигурно е најдобриот десен бек сезонава мислам нема логика,исто Гигс кој не е во најдобрата форма што ја играл,како и Озил за кој Мурињо секогаш немаше место во првиот тим пред Чави кој ја предводи Барса до финалето на ЛШ и тоа како фаворит во истото(и квотите во кладилниците го велат истото)
Аre you f*cking serious !?

Шо требаше пак да се изглупираат ко за Златната топка а !? Цел тим од Барса нека го ставеа...

Потег за поздрав е што во тимот се Гигс и Раул, на такви легенди ова им е последна шанса да бидат со ваква награда, исто и за Ван дер Сар. А ова за Озил не ни го коментирам, можда требаше Педро да го стават место него а !? Според мене овде само место Бејл можело да стават некој друг, али поминува и со него...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Да не нашол некој каде има за кладење колку пути ќе симулираат играчите на Барса? :)
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Да не нашол некој каде има за кладење колку пути ќе симулираат играчите на Барса? :)
Хахахахахаххах!
Ак имаш нешо паметно да пишеш пиши,ако не барај на јутујб утакмици 1702 да видип Арсенал дека некоаш освоиле Карлинг куп.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Haters gonna suck.

Него утакмицава, би требало да гледаме одличен натпревар, сепак играат најдобрите и најконстантните тимови последниве години, иако не верувам дека ќе има над 3 гола. .

2009 Манчестер беше фаворит на хартија а Барса го освои трофејот. Оваа година Барса го има тој примат, Барса е фаворитот, па затоа фаворитската улога во овој двомеч не треба да се земе како некој репер за победа. Шансите според мене се 50-50.

Манчестер 2009 имаше посилем тим од сегашниот во однос на индивидуланите квалитети кај поединечни играчи, тука пред се мислам на Роналдо и Тевез, али сега тимот е далеку покомпактен, играат како целина колективно, даваат 100% од своите можности на битните утакмици, имаат страшно брза трансформација од одбрана во напад и тоа е тоа што највеќе ме плаши.

Претпоставувам дека играчите на Манчестер ќе вршан силен и константен пресин на одбраната и на средниот ред на Барса со што би се оневозможило играчите на Барса долго да ја има топката во своите нозе а со тоа и помалку употребливи топки до Меси, Педро и Виља.

Овој натпревар неможе да се типува, и двата тима си имаат предности и слабости, мислам дека денот кај поедини играчи, мотивацијата и спортската среќа ќе бидат главен фактор за победа на едниве или другиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom