UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.126
Со 15 играчи не 4 и 104 ќе дадиме.Сега ако немаш попаметно да кажеш,а немаш шиби и :drk:на Ф АРСА
Ти озбилно мислиш дека Арсенал ќе пројде понатаму?? Секоја ти чест, претставуваш поим за верен навивач. На вас ланската Барселона ви даде 6 гола за 180 минути(и тоа еден Ибрахимович сред Лондон 2), а пак овој пат не знам како ќе поминете.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Ти озбилно мислиш дека Арсенал ќе пројде понатаму?? Секоја ти чест, претставуваш поим за верен навивач. На вас ланската Барселона ви даде 6 гола за 180 минути(и тоа еден Ибрахимович сред Лондон 2), а пак овој пат не знам како ќе поминете.

Не мислам,сигурен сум дека одат даље :) :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.640
Поени од реакции
43.427
Јас за клуб Фарса не сум слушнал, ама имам слушнато за Барса.....ако си бил пијан можда си ги смешал буквите блиску се на тастурава и да ги сметаме за у 1/4 со оглед на тоа дека Љукасл им дава 4 гола на Арсенал, а не па Барса.
Peace:smir:
Јас па за Љукасл не сум слушнал.. ?? :smir:

Иначе, ај.. Според вас, од кој може да изгуби (испадне) Барса??
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.126
Јас па за Љукасл не сум слушнал.. ?? :smir:

Иначе, ај.. Според вас, од кој може да изгуби (испадне) Барса??
Ова е најверојатно најсилната Барселона во историјата. Од овие екипи, на Барселона можат да и се спротистават само Манчестер и Интер, донекаде и Милан може да се стави.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.535
Поени од реакции
14.260
И да се надеваш на победа не смееш, ако тоа го направиш не знаеш ништо за фудбал, уште пред натпревар сите фанови на тимовите што играат против Барса треба да викаат дека губат од нив.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.126
И да се надеваш на победа не смееш, ако тоа го направиш не знаеш ништо за фудбал, уште пред натпревар сите фанови на тимовите што играат против Барса треба да викаат дека губат од нив.
Па така имаат повеќе шанси. Херкулес сите го отпишаа. А, вие бевте уверени во триумф, ама пиротехниката е зафркната работа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.535
Поени од реакции
14.260
Па така имаат повеќе шанси. Херкулес сите го отпишаа. А, вие бевте уверени во триумф, ама пиротехниката е зафркната работа.
Никој не бил уверен, само спортски е да се надеваш на победа. Не мешај глупости сега на оваа тема, и не биди дебил како некои си други. Не знам за Херкулес, нема фанови на форумот па од нив да дознаеме дали ги отпишале. Јас зборам за тимовите што имаат свои фанови на форумот и играат против вас, никој не смее да пише дека се надева на победа и слично, автоматски после тоа станува луд.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
И да се надеваш на победа не смееш, ако тоа го направиш не знаеш ништо за фудбал, уште пред натпревар сите фанови на тимовите што играат против Барса треба да викаат дека губат од нив.
Се мислев дали да ти реплицирам објективно или не, ама ај во име на собиранкава неделава да не се испозаколеме кога ќе се видиме :)
Никој не рече дека треба да се отпишуваат тимовите, ама зборуваме за статистики и факти.
Моментално според мене шанса против Барса имаат само Реал и Милан. Без разлика на петардата во ноември Реал си е Реал, има одлична екипа. Петардата се случи поради гадно лоша поставеност на Специјалниот. Таа грешка сигурен сум дека нема да ја направи уште еднаш. Плус сега го имате и Адебајор кој еве веќе даде два гола, Роналдо се врати на головите, Озил срце остава на терен. Се уигравте многу повеќе и нема да биде едноставно.
А Арсенал со сегашнава игра и со овакви прокоцкани веќе неколку шанси да се стигне Манчестер Јунајтед, со оглед дека на првиот дуел ќе го немаат Насри (колку што ги имам гледано годинава во топ 3 играчи им е на Арсенал), со оглед на тоа колку овогодинешната Барселоан е појака од ланската (за нападот зборувам) реално гледано Арсенал има мали шанси да направи нешто повеќе.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Објективно, никој нема шанси да и се приближи на Барселона.
И да, Милан, Манчестер :pos:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Ќе има смешки во Мај, нема 10 страни да ги соберат постовите што ќе ви ги цитирам. :)

Леси во Шпанија си трчка и сите го гледаат, лани му се погоди Интер, кутриот никаде го немаше. Не се дигајте толку, помалку ќе ве боли. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom